Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|
aktualizacja

Stowarzyszenie Kukiza pod lupą. Jego lider nie ma powodów do radości

23
Podziel się:

Wrocławski Urząd Miejski prowadzi postępowanie w sprawie Stowarzyszenia Kukiz'15. Prokuratura sprawdza też kupno mieszkania komunalnego przez Pawła Kukiza oraz udostępnienie mu informacji przez jednego z policjantów.

Paweł Kukiz będzie tłumaczył się z kupna mieszkania komunalnego po zaniżonej cenie
Paweł Kukiz będzie tłumaczył się z kupna mieszkania komunalnego po zaniżonej cenie (PAP, Leszek Szymański)

Tygodnik "Wprost" opisuje problemy ugrupowania Pawła Kukiza. Jednym z nich jest ingerencja władz centralnych Stowarzyszenia Kukiz'15 w wynik wewnętrznych wyborów w Trójmieście. Większość zajęli tam ludzie Magdaleny Błeńskiej, skonfliktowanej z klubem parlamentarnym. W tym celu przyjęto uchwałę, która podważała głosowanie w sprawie wyboru przewodniczącego jak i zarządu.

Gdański oddział powołując się na statut stowarzyszenia odwołał się do organu nadzorczego, czyli Urzędu Miejskiego we Wrocławiu - informuje "Wprost". Do podobnych sytuacji dochodziło też w innych miastach m.in. w Częstochowie, Zielonej Górze i Krakowie.

Pod lupą jest również sprawa kupna przez Pawła Kukiza mieszkania komunalnego w Warszawie. Radny Piotr Guział dwukrotnie składał zawiadomienia do prokuratury w sprawie. Muzyk kupił od miasta nieruchomość za 25 tys. zł. Zyskał na to 90 proc. zniżki mimo iż urzędnicy wiedzieli, że Kukiz stawia w tym czasie willę pod Opolem.

Zobacz także: Zobacz także: "Kto nami rządzi?” "Kto nami rządzi?" Jan Żaryn: „czuję obecność prowokatorów”

Obecnie problemem zajmuje się Warszawska Prokuratura Okręgowa, po tym jak we wcześniejszej instancji nie dopatrzono się błędów po stronie byłego muzyka. Kukizowi zarzuca się, że celowo wprowadził urzędników w błąd przy kupnie lokum, na czym skorzystał finansowo.

W stosunku do lidera Kukiz'15 prowadzone jest jeszcze jedno postępowanie. Śledczy sprawdzają, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez jednego z policjantów. Funkcjonariusz miał zdradzić muzykowi dane osobowe właściciela samochodu. To miało pomóc Kukizowi w walce z Piotrem Liroyem-Marcem, który ostatecznie odszedł z partii.

Źródło: "Wprost"

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
WALduś
4 lata temu
NIE WAŻNE KTO TO JEST CZY KTO TO BĘDZIE W PRZYSZŁOŚCI ZA OSZUSTWA TRZEBA KARAĆ PODWÓJNIE A NAWET ŁAPY ODCINAĆ
pisku
4 lata temu
No to ten co spaprał ustawę IPN ma nową sprawę - weryfikację kupna mieszkania K. Od początku istnienia K15 miałem, a mam coraz większe, obiekcje co do tego stowarzyszenia, ich wiarygodności i uczciwości. Może się mylę, ale chyba na swoje slogany nabrali wielu ludzi, szczególnie młodych.
Alef
4 lata temu
Kukiz już dwa razy tłumaczył jak kupił mieszkanie komunalne do remontu generalnego w którym mieszkala jego babka,matka i on. jego corka .A tu guzialy i Wrocławska prokuratura pełna ukraińskochazarskich faszystów zajęła się praworządnością. A Adamskim z kilkudziesięcioma mieszkaniami nie tylko te dwa pokoje z kuchnią tak zaszły za skórę.Wybory i śmiecie się trzęsą W Warszawie na Woli posprawdzaj guzial we mnie ci się nie zmieści jak tanio - jeden od lat brał od 15 do 35 tys za komunalke bez kolejki.
Jest jak jest
4 lata temu
Spr
kukiz
4 lata temu
to ja złodziej
xxx
4 lata temu
"" Muzyk kupił od miasta nieruchomość za 25 tys. zł."" długonosa pitera zapłaciła za m2 w centrum Warszawy 264 zł.
Temida
4 lata temu
Juz SIEDZI
PIERSI
4 lata temu
Z tego Kukiza to jeszcze niezle bagno wyplynie....grajek politykiem????...podczepili sie pod nazwisko rozni szemrani i kradna na potege...a po co do polityki szli?????
Muzyk polityk...
4 lata temu
Zdelegalizowac to skupisko narkomanow i mafiozow pioracych brudna kase...pod przykrywka biznesu....szemrana grupa dojczych Rp
pl
4 lata temu
PiS na wieki wiekow amen , czerwone kundl,,,,,,,,hahahahah
Marko
4 lata temu
Oto antysystemowiec Kukiz, "Prawy i Sprawiedliwy". Teraz wiecie, dlaczego popiera PiS. Wszak złodziej ciągnie do złodziei.
W glowie sie ...
4 lata temu
Posadzic prewecyjnie tego narkomana i alkoholika....z kogos z taka przeszloscia nie bedzie dobrego czlowieka ....a oni posla jeszcze zrobili z takiego szemranego gostka
pruner
4 lata temu
Nic z tego nie będzie. Jakby ziobraki dobrały się do Kukisa to kto oprócz samego PISu przyklaskiwałby PISowi? Korupcja na każdym poziomie gorsza niż za PO bo nieuświadomiona. Dawniej za PO było prościej. Jak kradł to złodziej. Dzisiaj jest kiepsko bo ten co ukradł może nie wiedział, że kradnie i w związku z tym jest niewinny a na dodatek zasłużony albo posłuszny.
Amer
4 lata temu
Oszust z parciem na koryto, kaczy lizus.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić