Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Protest Kobiet. Miley Cyrus powiedziała, co o tym myśli

31

W Polsce nie ustają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Na zaostrzenie ustawy aborcyjnej zareagowała też Miley Cyrus, amerykańska aktorka i piosenkarka, zaangażowana w "walkę z niesprawiedliwością na świecie".

Protest Kobiet. Miley Cyrus powiedziała, co o tym myśli
Miley Cyrus o sytuacji w Polsce (ONS, Photoshot)

Miley Cyrus o Strajku Kobiet w Polsce

Miley Cyrus, na instagramowym profilu swojej fundacji walczącej "z niesprawiedliwością na świecie", Happy Hippie Foundation, opisała obecną sytuację w Polsce. Przypomniała, że polski Trybunał Konstytucyjny uznał aborcję wykonywaną w momencie, gdy badania wykazały trwałe uszkodzenia i wady genetyczne płodu, za niezgodną z Konstytucją.

Trybunał Konstytucyjny w Polsce orzekł w czwartek 22 października, że aborcje z powodu nieprawidłowości płodu naruszają konstytucję tego kraju, skutecznie wprowadzając niemal całkowity zakaz w państwie, które ma już jedne z najsurowszych praw dotyczących aborcji w Europie - czytamy we wpisie Cyrus na Instagramie.
Tysiące osób maszeruje w Polsce w obronie praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana - napisała Miley Cyrus na temat Strajku Kobiet w Polsce.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Kobiety zaczęły dziękować piosenkarce. Pod postem Cyrus pojawiło się wiele serduszek i podziękowań za wsparcie i poruszenie tego tematu.

Strajk Kobiet w Polsce

Demonstracje w naszym kraju przybierają na sile. W poniedziałek 26 października w całej Polsce aktywiści planują zablokować ulice. W środę natomiast strajkujący zamierzają nie iść do pracy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić