Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Straż miejska założyła policji. Ludzie nie mogą się powstrzymać

177
Podziel się:

Na jednej z ulic w Poznaniu doszło do niecodziennej sytuacji. Strażnicy miejscy założyli blokadę na koło policyjnego radiowozu, który zaparkował w miejscu, gdzie było to niedozwolone. Mieszkańcy Poznania nie kryli swojego zdumienia.

Straż miejska założyła policji. Ludzie nie mogą się powstrzymać
Strażnicy miejscy założyli blokadę na policyjny radiowóz (Facebook)

Sprawę nagłośnił portal epoznan.pl. W czwartek rano 30 czerwca, przy ulicy Wrzoska 1 w Poznaniu odbyła się interwencja straży miejskiej, gdyż w miejscu, gdzie zabronione jest parkowanie pozostawiono aż 6 samochodów, w tym policyjny radiowóz.

Strażnicy miejscy nie mogli postąpić inaczej, założyli na koła samochodów blokady, w tym także na koło policyjnego auta.

Mieszkańcy Poznania nie wierzyli własnym oczom

Działanie strażników wprawiło wielu mieszkańców Poznania w zdumienie. Kilka osób natychmiast zrobiło zdjęcie policyjnego radiowozu z blokadą na kole i przesłało je do redakcji portalu.

W końcu sprawiedliwość! - napisał jeden z mieszkańców Poznania do redakcji portalu epoznan.pl.

Dziennikarze portalu zapytali o tę interwencję straż miejską. - Strażnicy Referatu Jeżyce interweniowali przy ul. Wrzoska - na koła 6 samochodów założyli urządzenia blokujące, w tym na radiowóz Policji - potwierdził w rozmowie rzecznik prasowy SM, Przemysław Piwecki.

Blokadę z policyjnego radiowozu trzeba było jednak szybko zdjąć, gdyż auto mogło być w każdej chwili potrzebne do policyjnej interwencji.

W przypadku radiowozu Policji była to niefortunna decyzja funkcjonariusza, gdyż pojazd ten mógł być w każdej chwili potrzebny do pracy policjantów w służbie patrolowej. Blokada została zdjęta i pozostawiono za wycieraczką wezwanie dla kierowcy do wstawiennictwa w Referacie Wykroczeń SMMP - tłumaczy rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Poznaniu (epoznan.pl)

Jak dodaje Przemysław Piwecki niezależnie, czy jest założona blokada, czy pozostawione wezwanie, odpowiedzialność kierującego samochodem za popełnione wykroczenie jest taka sama. Należy więc spodziewać się, że odpowiedzialny za zaparkowanie auta w niedozwolonym do tego miejscu policjant poniesie konsekwencje.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(177)
pki
2 tyg. temu
Rozwiązać wszystkie te straże, służby, policję itd. Wprowadzić urząd wybieralnego, kadencyjnego szeryfa.
TOMASZ
miesiąc temu
TO JEST PRAWDA
TOMASZ MĄKOSA
miesiąc temu
MOGA WEJŚĆ TWOJEGO MIESZKANIA BEZ NAKAZU NAWET
TOMASZ MĄKOSA
miesiąc temu
? FUNCJONARUSZ STRAZ MIEJSKIEJ
TOMASZ MĄKOSA
miesiąc temu
CBA MOŻE WEJŚĆ MIESZKANIA FUNCJONARUSZ CBA MOGA WEŚC MIESZKANIA STUACJI GROŻNIA ŻYCIA LUB ZDROWIA LOKATORÓW MA RACJE NIE TYLKO SPRAWY ZWIĄZANE Z KORPCJOM ABW FUNCJONARUSZ MOGA WEJŚĆ MIESZKANIA DOMU PRZESZKUKAĆ TWOJE MIESZKANIE CZY DOM TWOJ NIE TYLKO PRZESZUKAĆ MOGA STRAZ MIEJSKA TEŻ MOŻE WEJŚĆ DO MIESZKANIA STUACJACH NAGŁYCH
TOMASZ MĄKOSA
miesiąc temu
CZY STRAZNICY MIEJSCY MOGA WEJŚĆ MIESZKANIA STUACJI GROŻNIA ŻYCIA LUB ZDROWIA MAJA OBOWIZEK BARDZEJ TYM BARDZEJ MOZE WEJSC MIESZKANIA POLICJA
Elek
miesiąc temu
Mam nadzieję, że teraz policja weźmie się za straże wiejskie - będą kontrolować trzeźwość, ważność badań technicznych, ubezpieczenia... W powoływaniu służb kontrolnych już dawno pobiliśmy wszelkie rekordy. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Służba Wywiadu Wojskowego, Policja, CBA, CBŚ, SOP, ITD, KAS, Straże Miejskie. O ile pierwsze pięć zabezpiecza interesy państwa, to pozostałe wydają się wydmuszkami, które zajmują się głównie wyciąganiem kasy z naszych kieszeni. Dziesiątki administracji, biur, samochodów, paliwa, wyposażenia, sztandarów, kapelanów... Utrzymywanych z naszych podatków. O kosztach informacji nie ma. Podobnie jak o efektach... Należałoby włączyć te "służby" struktury policji, po weryfikacji i stwierdzeniu przydatności do służby. Jeśli nie - firmy ochroniarskie pewnie przyjmą na zlecenie. Ile jeszcze pomysłów na kontrolowanie jest w zanadrzu? Kto powiedział, że wystarczy nie kraść? Czy w kraju pełnym szczęścia ktoś jeszcze kradnie? Czemu (komu) służy ta permanentna inwigilacja obywateli?
TOMASZ MĄKOSA
miesiąc temu
TAKI JEST PRAWO NIE MOGE BYĆ KARALNY CZEŚNIEJ PRZEZ SAD BYC WROKOWCEM NIE PRZYJMOM DO STRAZ MIEJSKIEJ DO PRACY KIEDYŚ BYŁO ORMO TERAZ JEST STRAZ MIEJSKA
TOMASZ MĄKOSA
miesiąc temu
NIE KARNY DOSTAC DO STRAZ
TOMASZ MĄKOSA
miesiąc temu
ICH WEWNECZNE PRZEPISY
TOMASZ MĄKOSA
miesiąc temu
DZIWNE TO JEST PRZEPISY SIE DOSTAC PRACY DO STRAZ MIEJSKIEJ
TOMASZ MĄKOSA
miesiąc temu
NIE ROBY TO SA LUDZI KTORZY NADAWALI DO POLICJI PRZYJELI ICH DO STRAZ MIEJSKIEJ PO ŚREDNKU PRZYJMUJA DO STRAZ MIEJSKIEJ OSOBY DO STRAZ MIEJSKIEJ TYLKO MUSZOM BYĆ KARALNE TE OSOBY BYC KARNY PRZYJELI DO STRAZ MIEJSKIEJ MIEC SKONCZNE 21 LAT TRZEBA MIEĆ SKONCZNE CHYBA CHCE SIE DOSTAĆ DO STRAZ MIEJSKIEJ PRACOWAĆ TEJ FORMACJI MIEC SKONCZNE 21 LAT
7UP!
miesiąc temu
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka! :)
Kazik
miesiąc temu
Prawo jednakowe dla wszystkich. Ukarać chamów z policji i mają zapłacić z własnej kieszeni a nie z naszych podatków
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić