Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Sucha Beskidzka: eksplozja butli z gazem w mieszkaniu. Runęła część ściany budynku

15
Podziel się:

W jednym z mieszkań w Suchej Beskidzkiej wybuchła butla z gazem. Eksplozja była tak potężna, że runęła zewnętrzna ściana budynku.

Eksplozja w Suchej Beskidzkiej. Wybuch gazu wyrwał ścianę budynku
Eksplozja w Suchej Beskidzkiej. Wybuch gazu wyrwał ścianę budynku (Facebook.com/sucha24.pl)

Butla z gazem eksplodowała w jednym z mieszkań budynku przy ul. Mickiewicza. W chwili wybuchu były w nim trzy osoby. Na szczęście, żadna z nich nie została ranna - informuje portal sucha24.pl.

Strażakom udało się bezpiecznie wyprowadzić zszokowanych mieszkańców.

Mieszkanie jest kompletnie zrujnowane, wybuch wyrwał zewnętrzną ścianę budynku. Na razie nie wiadomo, czy nie została uszkodzona konstrukcja budynku. Oceni to Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Od jego decyzji uzależniony będzie dalszy los lokatorów bloku przy ul. Mickiewicza.

Policja ustala co doprowadziło do wybuchu.

Źródło: sucha24.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
kkk
5 lata temu
Jeden raz w życiu spotkałem mądrego gazownika ....Zawezwany do awarii sprawdził tylko datę produkcji i kazał kupić nowy piecyk gazowy , wężyk itp...
sasiad
5 lata temu
Elektorat pisu po pijaku gotuje zupe.
Znudzony
5 lata temu
Może i dziennikarz źle się wyraził. Rzecz w tym, że doszło do zapłonu gazu z butli gazowej! Wystarczy aby zawór był nieszczelny i gaz się ulatniał, a iskra w takim środowisku wywoła zapłon. Zapłon mieszaniny gazu z powietrzem w określonych proporcjach skończy się wybuchem! A wy się czepiacie skrótu myślowego autora notatki!
Znudzony
5 lata temu
No tak.. Kidzek wybył i w suchej wybuchło. Jakby Kidzek był na miejscu, to nic by się nie działo!
Nieszczelna b...
5 lata temu
Kiedyś miałem butle z gazem gdzie spod zaworu ulatniał się gaz , butle trzymałem w piwnicy, kiedy wszedłem do piwnicy poczułem okropny smród gazu natychmiast wyniosłem butle na zewnątrz bloku i otworzyłem okienko drzwi żeby szybko się wywietrzyło.Właśnie takie butle są sprzedawane w punktach.Kto by pomyślał że w taki sposób można doprowadzić do nieszczęścia.Przecież powinienem mieć pewność że biorę butle sprawną i bezpieczną.
Ja TC
5 lata temu
PS> Budynki są budowane tak, aby ewentualny wybuch gazu mógł wywalić zewnętrzną ścianę i nie naruszając ścian nośnych! Zmniejsza to skutki eksplozji!
wojciech
5 lata temu
masia piszesz takie głupoty i do tego mieszasz politykę co cię tak szczypie w tyłku ale 500 + na pewno pobierasz i wszystko ok
Braveheart
5 lata temu
powtórka z Pruszkowa
ja
5 lata temu
zakazać używania butli gazowych , na prąd niech gotuja , są takie płyty co mało prądu pobierają , to już wiele takich przypadków a nieszczęście gotowe , dobrze ,że żyją. ustawowo zakazać !
Masia
5 lata temu
Tak jest PiS. Emigrantów nie wpusciliscie i teraz nie ma na kogo zwalić. Tragedia bo znowu wyjdzie prawda kto podpalił
Izka
5 lata temu
No ale :"majom "500+
zxc
5 lata temu
Maro ma rację. Butla gazowa nigdy nie wybuchnie. Jeżeli prawidłowo działają zawory bezpieczeństwa to nawet wrzucona w ogień nie powinna wybuchnąć lecz spuszczać nadmierne ciśnienie gazu przez zawór bezpieczeństwa. Aby doszło do zapłonu gazu musi być spełniony drugi warunek- odpowiednia proporcja % gazu i tlenu, której nie ma w butli.
jas
5 lata temu
niestety to są efekty polskiej mentalności zrobić coś własnym sumptem byle tanio bez fachowców znających zagrożenia z tyt. niewłaściwego instalowania urządzeń.
Maro
5 lata temu
Pismaki, nie wybuchła butla z gazem tylko na pewno mieszanina gazu z powietrzem,a gaz z pewnością ulatniał się z nieszczelnej instalacji. Żeby wybuchła butla, nieźle by ją trzeba było podgrzać a w domowych warunkach to niemożliwe, no chyba, że ktoś chciał zjeść obiad z dużą zawartością żelaza....z butli i grzał ją w mikrofali.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić