Źródło wideo: © PAP
Anna Wajs-Wiejacka

Superman z Borneo ruszył do walki z ogniem. Ma tylko 17 lat

17-letni Rudiyansah pomaga strażakom w walce z pożarami torfowisk na indonezyjskiej części Borneo. Nastolatek rusza do akcji w stroju Supermana, a nagrania z jego udziałem zdobyły w internecie miliony wyświetleń. Zobaczcie, jak wygląda jego nietypowa walka z żywiołem.

Do pożarów dochodzi w rejonie miasta Palangkaraya na wyspie Borneo. Jak informuje agencja AFP, w działaniach gaśniczych bierze udział 17-letni Rudiyansah, który szybko stał się rozpoznawalny za sprawą swojego charakterystycznego stroju.

Nastolatek pojawia się na miejscu pożarów przebrany za Supermana i pomaga w gaszeniu płonących torfowisk. Film pokazujący go podczas akcji błyskawicznie rozszedł się po mediach społecznościowych i zdobył miliony wyświetleń.

Zaangażowanie 17-latka zostało zauważone także przez indonezyjskie władze. Ministra środowiska i leśnictwa przyznała mu tytuł "bohatera lasu".

Zobacz nagranie z młodym "Supermanem"!

Więcej wideo
Awantura w centrum Warszawy. Przeszedł po aucie. Jest decyzja sąduAwantura w centrum Warszawy. Przeszedł po aucie. Jest decyzja sądu
Zajechali drogę i wyskoczyli. Sceny. 23-latek w potrzaskuZajechali drogę i wyskoczyli. Sceny. 23-latek w potrzasku
Polka pojechała do Chorwacji. Nagle taki widok. "Patrzyłam na cenę"Polka pojechała do Chorwacji. Nagle taki widok. "Patrzyłam na cenę"
Policja szuka właścicieli odzyskanych łupów. Recydywista trafił za kratkiPolicja szuka właścicieli odzyskanych łupów. Recydywista trafił za kratki
Zmiany w pensjach medyków. Prezes NFZ wskazuje powódZmiany w pensjach medyków. Prezes NFZ wskazuje powód
51 ataków w jedną noc. Raj dla turystów płonie51 ataków w jedną noc. Raj dla turystów płonie
WD-40 w łazience? Ten patent naprawdę warto znaćWD-40 w łazience? Ten patent naprawdę warto znać
Wybrane dla Ciebie