Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Świat nie widział go od lat. Myślano, że nie żyje. Syn Kaddafiego nagle przemówił

104
Podziel się:

W 2011 roku został schwytany, a następnie skazany na śmierć. Egzekucji nie było, ale kilka lat temu słuch o nim zaginął i niektórzy zakładali, że nie żyje. Teraz syn Muammara Kaddafiego nagle powrócił i ma wielkie plany na przyszłość.

Świat nie widział go od lat. Myślano, że nie żyje. Syn Kaddafiego nagle przemówił
Syn Kaddafiego (na zdjęciu w ciemnych okularach) nie był widziany publicznie od lat. Fotografia z 2008 roku (Getty Images, Getty Images)

Syn Kaddafiego powrócił. Saif al-Islam Kaddafi, obecnie 49-latek, miał zostać stracony w 2016 roku - kilka lat po tym, jak jego ojciec, pułkownik, który wprowadził w Libii krwawe rządy autorytarne, został zabity przez tłum, zaraz po obaleniu władzy tyrana.

Poszukiwał go Międzynarodowy Trybunał Karny. Sądzono, że nie żyje, odkąd zbiegł w 2016 roku. Teraz jednak ujawnił się, a pierwszą decyzją o publicznym zabraniu głosu był jego wywiad z dziennikiem "New York Times". To właśnie tam opowiedział o swoich planach na przyszłość. Zamierza "zjednoczyć Libię", która od śmierci jego ojca pozostaje krajem rozdartym wewnętrznie i pochłoniętym wojną domową.

Saif al-Islam Kaddafi ostatni raz widziany publicznie przed sądem w 2014 roku

Sąd skazał syna Kaddafiego za zbrodnie wojenne. Miał zostać stracony. W 2016 roku jednak zniknął. Sądzono, że nie żyje.

Choć powrót do polityki syna Kaddafiego zdaje się być raczej kwestią niemożliwą, zważając m.in. na nastroje społeczne i na wyrok sądu, ten zdaje się optymistycznie podchodzić do sprawy objęcia władzy w Libii po swoim ojcu. Chce wracać do polityki "powoli".

Jesteśmy jak ryby, a naród libijski jest dla nas jak morze. Bez nich umrzemy. Tam otrzymujemy wsparcie. Tu się ukrywamy. Tu walczymy. Naród libijski jest naszym oceanem - mówi o sobie i swoich zwolennikach syn Kaddafiego, którego cytuje "New York Times".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(104)
poniali?
rok temu
Propaganda kremlowska wykorzysta każdą okazuję, by pluć na USA. Możecie Amerykanom skoczyć. Robią porządek z reżimami i dobrze.
BILANS
rok temu
Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka oświadczyło, że w rosyjskich nalotach tylko do września 2017 r. zginęło około 5703 cywilów, w tym około jedna czwarta dzieci oraz 4258 bojowników ISIL, 3893 z frontu al-Nusra i innych.
do olgino
rok temu
To Rosja z asadem przegoniła z Syrii miliony cywilów i zabiła tysiące dzieci. To zbrodnia.
Leon
rok temu
Polacy to niech otworzą oczy i zobaczą swoich tyranów nazwali się solidarność. Polacy tylko mogą pomarzyć w jakim dobrobycie żyli Libijczycy za Kadafiego.
ŚmiechHistori...
rok temu
Amerykanie i UE sami go reaktywowali, bo nie potrafią sobie dać rady z niszczeniem przez pontony Europy oraz z ISis. Gość jest potężny, Libijczycy pójdą za nim. Jeszcze Hussein się odnajdzie!
ISis
rok temu
Tragedią okazała się Wiosna Ludów 2000 i obalanie dyktatorów. Tam NIGDY nie było demokracji, bo się tam nie sprawdziła. Po rewolucji to UE i USA doprowadziły do rządów ISis!
Wiosna
rok temu
Rodzina Kaddafich dzieliła majątek państwa między obywateli jak to się dzieje w Arabii Saudyjskiej. Przed tzw. Wiosną był to najlepszy z tamtych krajów do życia po Izraelu.
Pierniczenie
rok temu
Przed śmiercią jego ojciec powiedział jedno: jak mnie zabijecie, Europę zaleją emigranci z Afryki. Kaddafi trzymał ich w ryzach i wbrew Ameryce, był to spokojny i dobrze działający kraj.
Nadzieja
rok temu
Może zaprowadzi porządek z pontonami w Libii. Tylko on może pomóc.
aw15
rok temu
Za Tuska nie było pieniędzy, teraz są? To pieniądze z drukarni, uruchomiono drugą i trzecią zmianę. Na pierwszej zmianie papier zamienia się w pieniądz. Na drugiej i trzeciej pieniądz zamienia się w papier.
Water
rok temu
Jaki jego ojciec był to już historia, natomiast dlaczego nikt nie pisze ile zrobił dla kraju i dlaczego zachod się go pozbył ? Pokażcie drugiego takiego !
Prawy i Spraw...
rok temu
Najpierw przyjmą go jak swojego , a potem wyślą do ojca ! Rodzina musi być w komplecie !
różnica
rok temu
Libijczycy przetrwali rządy tyrana i chaos po jego upadku, ofiary stalina i carów liczymy w milionach (po niektórych narodach śladu nie ma).
prawda
rok temu
Naród miał Kadafiego dość.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić