Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Szach-mat Romana Giertycha? Mówi o Kamińskim i Wąsiku

319

Skazanie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika jest aktualnie najważniejszym tematem politycznym. W sprawę bardzo zaangażowany jest poseł KO Roman Giertych. Uważa on, że obrońcy polityków PiS nieświadomie uznali prawomocny wyrok, choć Kamiński i Wąsik twierdzą, że zapadł on niezgodnie z prawem.

Szach-mat Romana Giertycha? Mówi o Kamińskim i Wąsiku
Roman Giertych i Lech Wałęsa (Twitter)

Roman Giertych od dawna pracuje przy sprawie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Jest m.in. pełnomocnikiem oskarżycielki posiłkowej.

Parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej wielokrotnie wskazywał, że jego celem jest doprowadzenie obydwu polityków PiS do celi więziennej. To on składał wniosek do sądu o zatrzymanie i doprowadzenie skazanych do zakładu karnego.

Były wicepremier uważa, że Kamiński i Wąsik powinni trafić do więzienia, a ich ułaskawienie prezydenckie z 2015 roku nie ma mocy prawnej. Teraz wypomniał obrońcom obydwu polityków brak konsekwencji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Był podsłuchiwany z Giertychem. Użył mocnych słów

Giertych mówi o uznaniu wyroków przez Kamińskiego i Wąsika

Według Romana Giertycha, Kamiński i Wąsik nieświadomie uznali wyroki w swojej sprawie. Oficjalnie obydwaj twierdzą, że zapadły one niezgodnie z obowiązującym prawem.

Skoro adwokat Kamińskiego i Wąsika zapowiada złożenie kasacji, to panowie uznają wyrok zapadły w ich sprawie za prawomocne skazanie - napisał poseł KO na Twitterze.

Polityk i adwokat wyjaśnia, że kasację można składać wyłącznie od prawomocnego wyroku.

Kasację składa się jedynie od prawomocnego wyroku skazującego na karę pozbawienia wolności. Tym samym uznają również, że wygasły im mandaty - twierdzi Roman Giertych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dodajmy, że sąd wykonawczy wydał nakaz aresztowania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Oznacza to, że obydwaj posłowie powinni w najbliższym czasie trafić do więzienia.

Były minister MSWiA i szef CBA zostali skazani za przekroczenie uprawnień w tzw. aferze gruntowej. Otrzymali karę łączną dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić