aktualizacja 

Szczepionki na COVID już w Polsce. Trafią do 72 szpitali

12

W piątkowy wieczór podano, że do Polski dotarła już szczepionka na COVID. Pierwsze 10 tys. dawek tego preparatu znalazło się w magazynie Agencji Rezerw Materiałowych, skąd trafi do 72 szpitali.

Szczepionki na COVID już w Polsce. Trafią do 72 szpitali
Szczepionka dotarła do Polski (zdjęcie ilustracyjne) (Pixabay)

Pierwsze dawki szczepionki na COVID wjechały do Polski w piątek po godz. 22:00. Po przekroczeniu granicy preparaty opracowane w laboratorium koncernu Pfizer zostały przewiezione prosto do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim.

W sobotę nad ranem, ok. godz. 6.45, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, szczepionki trafiły do celu - podawał prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski, cytowany przez wiadomosci.wp.pl za PAP.

Szczepionki oczywiście były przewożone w specjalnych warunkach. W busie znalazły się dwa kartony z suchym lodem, który zagwarantował temperaturę w granicach -75 stopni Celsjusza. Szczepionki trafią do 72 szpitali.

Szczepionka na COVID. Kiedy kolejny transport do Polski?

Już w przyszłym tygodniu do Polski ma trafić kolejna dostawa. Tym razem dostarczonych zostanie 300 tysięcy dawek szczepionki.

Premier Mateusz Morawiecki informował, że do końca stycznia w Polsce pojawi się 1,5 miliona szczepionek. Substancję pacjenci będą przyjmować w dwóch dawkach. Drugi zastrzyk będzie miał miejsce około 3-4 tygodni po pierwszym.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić