o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Szczepionki na COVID już w Polsce. Trafią do 72 szpitali

9
Podziel się

W piątkowy wieczór podano, że do Polski dotarła już szczepionka na COVID. Pierwsze 10 tys. dawek tego preparatu znalazło się w magazynie Agencji Rezerw Materiałowych, skąd trafi do 72 szpitali.

Szczepionki na COVID już w Polsce. Trafią do 72 szpitali
Szczepionka dotarła do Polski (zdjęcie ilustracyjne) (Pixabay)
bEDRiVph

Pierwsze dawki szczepionki na COVID wjechały do Polski w piątek po godz. 22:00. Po przekroczeniu granicy preparaty opracowane w laboratorium koncernu Pfizer zostały przewiezione prosto do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim.

W sobotę nad ranem, ok. godz. 6.45, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, szczepionki trafiły do celu - podawał prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski, cytowany przez wiadomosci.wp.pl za PAP.

Szczepionki oczywiście były przewożone w specjalnych warunkach. W busie znalazły się dwa kartony z suchym lodem, który zagwarantował temperaturę w granicach -75 stopni Celsjusza. Szczepionki trafią do 72 szpitali.

bEDRiVpj

Szczepionka na COVID. Kiedy kolejny transport do Polski?

Już w przyszłym tygodniu do Polski ma trafić kolejna dostawa. Tym razem dostarczonych zostanie 300 tysięcy dawek szczepionki.

bEDRiVpp

Premier Mateusz Morawiecki informował, że do końca stycznia w Polsce pojawi się 1,5 miliona szczepionek. Substancję pacjenci będą przyjmować w dwóch dawkach. Drugi zastrzyk będzie miał miejsce około 3-4 tygodni po pierwszym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDRiVpK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
SZOK😱
9 miesięcy temu
NO TO PISIORY DO SZCZEPIEN.✌✌🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱...NA PIERWSZY OGIEN....A MY RODACY .👍.POLACY..👍.BEDZIEMY UWAZNIE OBSERWOWAĆ I SIĘ PRZYGLADAC JAKA BEDZIE REAKCJA...🇵🇱..MOZE WRESZCIE NASTAPI ZMIANA RZADU..✌..CZEGO BARDZO ŻYCZĘ WSZYSTKIM RODAKOM W NOWYM 2021 ROKU PLANDEMIA ZROBI A RACZEJ JUZ ZROBILA NOWY PORZADEK TEGO SWIATA....TAK JAK BIBLIA TO PRZEKAZUJE....ZYCZE POWODZENIA WSZYSTKI CO SIE ZASZCZEPIA 🤑🤑😴😴😴😴😴😴😴🇵🇱🇵🇱🇵🇱✌✌✌
SZOK😱
9 miesięcy temu
CZY ABY BAPRAWDE WIERZUCIE W TO ZE MERKEL..MAKARON.....I INNI...WIELCY TEGO ŚWIATA FOSTANO PRAWDXIWA SZCZEPIONKE NA COVID19....CZY TYLKO RACZEJ BEDZIE TO SCIEMA I OTRZYMAJA PLACEBO????😴😴😴🤪🤪🤪...TO JEST CIEKAWE PYTANIE.....🤑🤑🤑🤑
ak001
9 miesięcy temu
Słucham co mówią znajomi, czytam Wasze komentarze i tak sobie myślę, że większość naszego narodu całkowicie straciło zaufanie do tego rządu. Co więcej - do służby zdrowia też. A czemu? Ponieważ obecny rząd użył tej instytucji jako narzędzia politycznego (pamiętacie Szumowskiego?). Oczywiście pomijam tu naczelny temat płaskoziemców, czyli "chipy w szczepiące służące do inwigilowania mnie i podglądania co ja robię i z kim". A teraz pytanie: co powinien zrobić tak bardzo skompromitowany rząd? Chciało by się powiedzieć, że powinien naprawić błędy. Ale niestety po pierwsze nikt w to im już nie uwierzy, a po wtóre, jeśli ktoś swoją ideologię uważa za jedynie słuszną, to nie ma mowy o dostrzeżeniu jakichkolwiek swoich błędów.
bEDRiVpL
Zyb
9 miesięcy temu
Już niedługo odpowiecie za smierć tysięcy Polaków i eksperymenty medyczne na zmanipulowanych i nieświadomych oglądaczach telewizyjnych.
XYZ
9 miesięcy temu
Ja się zaszczepię i wszystkich serdecznie zapraszam do szczepienia przeciw COVID - 19
Kto
9 miesięcy temu
No i działka od koncernu farmaceutycznego za deal jest już na zagranicznym koncie...Już niedługo odpowiecie za smierć tysięcy Polaków i eksperymenty medyczne na nieświadomych i zmanipulowanych oglądaczach telewizyjnych.
doktor
9 miesięcy temu
W szpitalu w Krakowie mam 400 chętnych lekarzy i personelu i 75 dawek szczepionki. Tragiczny ten rząd.
Marian
9 miesięcy temu
TO JEST DOKŁADNY OBRAZ komu ufać w dzisiejszym czasie !!!!! TYLKO I WYŁĄCZNIE WŁASNEJ INTUICJI I ROZSĄDKOWI WŁASNEMU ! Zamieszanie i naciski polityków na szczepienia , to ich gierki polityczne dla własnej korzyści ! My nie jesteśmy królikami doświadczalnym , do testowania leków po których , nie wiadomo jakie będą -skutki uboczne !!! Niech cały rząd na czele z prezydentem i guru prezesem -DA PRZYKŁAD I SIĘ ZASZCZEPI -----jako pierwszy !!!! Poczekamy , zobaczymy jakie skutki będą!? , a potem reszta społeczeństwa ZADECYDUJE , czy chce --żyć , czy umierać ! Jeszcze nie jesteśmy pozbawieni --do końca decydowania o swoim życiu !
Bruce Lee
9 miesięcy temu
Wkońcu sa dawki żeby zastrzepić polityków i tych ciężko chorych show celebrytów, tylko teraz specjalna komisja, co aby nie dostali po witaminkach :)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić