Szokujące słowa na antenie. Powiedział, że ludzie "zginą w wypadkach samochodowych"

Zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Białorusi Władimir Arczakow na antenie państwowej telewizji odniósł się do tematu sankcji gospodarczych nakładanych na ten kraj. Powiedział, że ich inicjatorami są białoruscy uciekinierzy, którzy niedługo "zginą w wypadkach samochodowych".

Szokujące słowa na antenie. Powiedział, że ludzie "zginą w wypadkach samochodowych"
Władimir Arczakow powiedział na antenie o "ginących w wypadkach" (Twitter)

Zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Białorusi Władimir Arczakow był gościem państwowej stacji telewizyjnej "Białoruś 1". W trakcie rozmowy dziennikarka poruszyła kwestię sankcji gospodarczych, które kraje zachodnie nakładają na Białoruś. Zdaniem urzędnika są one inicjowane przez ludzi, którzy chcą na tym zarobić.

"Zginą w wypadkach samochodowych"

Po tym z ust Arczakowa padły szokujące słowa. Jak powiedział polityk, ci, którzy wyjechali z kraju i wzywają do sankcji przeciwko reżimowi Łukaszenki, zostaną niedługo porzuceni przez Zachód. - A nawet już są porzucani. I zginą w swoich wypadkach samochodowych - dodał zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa.

Ponadto, zdaniem Arczakowa, wszyscy Inicjatorzy sankcji wobec Białorusi otrzymują łapówki. - Wdraża się bardzo proste schematy. Białoruskie przedsiębiorstwa są wyrzucane z rynku, a w ich miejsce wchodzą konkurenci litewscy i polscy. A inicjatorzy tych sankcji to uciekinierzy z naszego kraju, którzy otrzymują łapówki - powiedział urzędnik.

"Zachód ich odrzuci"

Jak dodaje, biznes ponosi straty z powodu sankcji obu stron, ale współcześni politycy europejscy "z jakiegoś powodu udają, że tego nie zauważają". Zdaniem polityka Zachód nigdy nie postrzegał i nigdy nie będzie postrzegał państw Europy Wschodniej jako równorzędnych partnerów.

Błagając o sankcje wobec naszego kraju, myślę, że sami nie rozumieją, w jaką beznadziejną dziurę próbują wepchnąć Białoruś. Co więcej, jasne jest, że Zachód prędzej czy później ich porzuci, już to robi - dodał Arczakow.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Białoruś wysyła migrantów na Litwę. Skandal dyplomatyczny między sąsiadami Polski
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić