Szymon Hołownia został pouczony. Zareagował błyskawicznie

600

13 grudnia doszło do zaprzysiężenia nowego rządu Donalda Tuska. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia tego dnia opublikował na TikToku nowe nagranie. W komentarzach natomiast wszedł w interakcję z internautami.

Szymon Hołownia został pouczony. Zareagował błyskawicznie
Szymon Hołownia (GETTY, NurPhoto)

Szymon Hołownia niegdyś był twarzą "Mam talent". W 2019 roku postanowił zmienić obszar działalności i wszedł do polityki. Wystartował nawet w wyborach prezydenckich.

Dziś jest marszałkiem Sejmu. 13 grudnia, gdy odbyło się zaprzysiężenie nowego rządu przez prezydenta Andrzeja Dudę, opublikował na TikToku nowe nagranie. To materiał z uroczystości wręczenia uchwał Sejmu.

Jesteśmy tu całym Prezydium Sejmu, żeby podkreślić wyjątkowość tej chwili. Po raz pierwszy odkąd obowiązuje Konstytucja z 1997 roku, to Sejm wyłonił kandydata na premiera, a następnie wybrał Radę Ministrów, a nie reagował jedynie na inicjatywę w tej sprawie prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Dlatego zdecydowaliśmy się zaprosić tu państwa na chwilę po tym trudnym, ale ważnym dniu, żeby jeszcze raz ucieszyć się z tego, że to, co zaczęło się 15 października, stało się faktem 12 grudnia, podziękować jeszcze raz tym wszystkim milionom Polaków, którzy stali w kolejkach, nawet wiedząc już o tym, jaki będzie wynik wyborów, bo chcieli być częścią tego wspaniałego zwycięstwa i tej zmiany - przekazał marszałek Hołownia.
Nowy, demokratyczny rząd stał się faktem! - napisał natomiast pod nagraniem na TikToku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Wielka Feta na TikToku". Finał konkursu w rytmie "Solo" Blanki. To danie podbiło serce jury!

Wysyp komentarzy pod filmem Hołowni

Na nagranie zareagowało wielu internautów. "Panie Szymonie, jest pan najlepszy! Liczymy na pana", "Panie marszałku! Jest pan naszym bohaterem!", "Życzę dużo siły i cierpliwości. Wspaniale kieruje pan Sejmem. Dokonało się. Wygraliśmy już oficjalnie. Teraz zaczną się zmiany na lepsze" - możemy przeczytać w komentarzach.

Pojawiło się również ostrzeżenie. "Nie zmarnujcie tego, wierzymy w was panie marszałku!" - napisała pewna internautka, na co Hołownia szybko zareagował.

Pracujemy dla państwa każdego dnia! - zadeklarował.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić