Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|
aktualizacja

"Tajemnica północnego Pacyfiku". Pasażerowie samolotu przecierali oczy

72
Podziel się:

Nad północną częścią Oceanu Spokojnego (Pacyfiku) zauważono podświetlone na czerwono chmury. Pasażerowie samolotu nie mieli pojęcia, co to może być. Myśleli, że może podwodna erupcja wulkanu. Zjawisko to spowodowane jest jednak czymś zupełnie innym.

"Tajemnica północnego Pacyfiku". Pasażerowie samolotu przecierali oczy
Niezwykłe ujęcia chmur podświetlonych na czerwono (Facebook)

Zdjęcia opublikował na Facebooku meteorolog James Spann, który pisze w poście o "tajemnicy północnego Pacyfiku". Jak mówi, otrzymał je od pilota jednego z samolotów pasażerskich. Często lata na tej trasie, ale nigdy wcześniej nie widział, żeby chmury podświetlone były na czerwono.

Niezwykłe zjawisko nad Pacyfikiem

Pilot zauważył to na wysokości 11,8 tys. metrów, z dala od jakiegokolwiek lądu. - Poważnie wątpię, że była to jakaś podwodna erupcja wulkanu. Na filmie widać, jak jedno z czerwonych świateł zmienia się na białe - pisze Spann na Facebooku.

Rozwiązanie zagadki jest jednak o wiele prostsze. Okazuje się, że są to specjalne światła, których używają zgrupowane statki rybackie, co jest dość często wykorzystywane w tej branży. Rybacy uważają, że liczba zainstalowanych świateł wędkarskich jest pozytywnie skorelowana z wielkością połowów.

Lampy wędkarskie pozwalają uzyskać większe połowy

Najczęściej ta technologia jest stosowana na Tajwanie. Tamtejsza administracja rybołówstwa podkreśla, że kraj ten ma jedne z największych połowów sajry i kałamarnic na świecie. Do łowienia tych ryb każda łódź wyposażona jest w 60-80 prętów z lampami wędkarskimi.

W przypadku kałamarnicy łódź rybacka potrzebuje od 200 do 300 lamp metalohalogenkowych z zainstalowanymi żarówkami o mocy 2 tys. lub 4 tys. watów. Łodzie rybackie często kupują drogie lampy wędkarskie o dużej mocy, aby uzyskać większe połowy.

Lampy mają dużą moc

Współczesne lampy wędkarskie LED mają dużą moc, ale jednocześnie zużywają ok. 25 proc. mniej energii elektrycznej i paliwa. Mogą również znacznie zredukować promienie ultrafioletowe i dostosować różne długości fal światła do światła białego, czerwonego lub niebieskiego, aby przyciągnąć różne gatunki ryb.

Lampy rybackie LED mogą być sterowane przez kapitana i natychmiastowo włączane lub wyłączane, co zwiększa efektywność i zyski z operacji połowowych.

Zobacz także: Wakacje tańsze w Polsce czy za granicą? Ekspertka zwraca uwagę na jedną rzecz
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(72)
QWQQWQ
4 tyg. temu
czy autor leciał tym samolotem i widział tych pasażerów przecierających swoje oczy?
Warszawiak
2 miesiące temu
Lampy wędkarskie 😂😂😂😂 Od kiedy rybacy łowią na wędki 😂😂😂
Xes
2 miesiące temu
11,800 stóp chyba? 🙈
Jaja
2 miesiące temu
Dziwne. Jak świeci słońce i najdą chmury to jakoś słońce przez chmury przebić się nie może a napewno jest mocniejsze niż te pseudo żarówki.
Tosia
2 miesiące temu
Ło matko,sensacja goni sensację,piszą jakby nikt nie wiedział 😲😲😲😲😲😲😲
Sylvio
2 miesiące temu
Smutne jak duże zaległości z fizyki (zakres liceum) maja dziś dziennikarze. Jak zaczynają pisać o żarówkach, Watach, różnych kolorach światła zaczyna się horror. A to przecież ludzie z przed reform Czarnka/Zalewskiej 😢😢
Rybak
2 miesiące temu
Jednak to prawda japońce i Tajwańce już w latach 80 stosowali lampy do połowu kalmara na tzw.dźigersy na łowisku z nocy robili dzień
Joy
2 miesiące temu
Co za bzdury... to ufoki już Kolumb podczas odkrywania Ameryki na morzu Sargassowym zauważył zielone światła podwodą powtarzające się
Jogi Bubu
2 miesiące temu
Nowa mutacją covida
Bebe
2 miesiące temu
To jest odbicie od szyby, jakiejś święconce zabawki. 😀
Kamil
2 miesiące temu
Poczytajcie sobie co ta są działa laserowe wykorzystywane w wojsku USA .. żadne lampy rybackie hahahha
OBAY
2 miesiące temu
Ja tam widze kilka obiektów niezidentyfikowanych nad chmuram, a nie lampy. Ten artykół ssie.
Wesołek
2 miesiące temu
To te łodzie łowiły na 11.800 metrów, że je tam zauważył?
Żbik
2 miesiące temu
A potem mówią,że nadmiarowe połowy ryb ,które powodują, że w oceanach i morzach jest coraz to mniej pewnych gatunków ryb. Nazywa się to ,rabunkowa gospodarka morska.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić