o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Tajemnicza choroba. Już ponad 500 chorych. To na pewno nie COVID-19

66
Podziel się

Już co najmniej 546 osoby trafiły do szpitala z powodu tajemniczej choroby, która pojawiła się w Indiach. Jedna osoba nie żyje. Lekarze starają się znaleźć przyczynę problemów zdrowotnych mieszkańców.

Tajemnicza choroba. Już ponad 500 chorych. To na pewno nie COVID-19
bEEEcBCJ

Już ponad 500 osób jest hospitalizowanych z powodu tajemniczej choroby, która pojawiła się w Indiach. Jedna osoba ze stanu Andhra Pradesh w południowych Indiach zmarła.

Tajemnicza choroba atakuje Indie

Pierwsze przypadki pojawiły się w sobotę wieczorem w mieście Eluru. Mieszkańcy zaczęli mieć zawroty głowy, wymioty i konwulsje. Od tego czasu do szpitala przyjęto aż 546 osób o takich objawach. Wielu po otrzymaniu pierwszej pomocy wyzdrowiało i wróciło do domów. 148 pacjentów nadal jest leczonych - podała we wtorek agencja Associated Press.

bEEEcBCL

Do miasta przybyły zespoły ekspertów z najlepszych indyjskich instytutów naukowych. Zaproponowano różne teorie, które obecnie są dokładnie sprawdzane i omawiane. Najnowszą hipotezą jest zanieczyszczenie żywności pestycydami.

Zobacz także: Nowa choroba. Pacjenci skarżą się na ból oczu

Geeta Prasadini, dyrektor ds. zdrowia publicznego, powiedziała, że na chwilę obecną żadna teoria nie może być potwierdzona. Wszyscy pacjenci mieli negatywny wynik testu na obecność COVID-19 i innych chorób wirusowych, takich jak denga, chikungunya czy opryszczka. Ponadto chorzy mieszkają w różnych miejscach i pochodzą z różnych grup wiekowych.

bEEEcBCR

Początkowo podejrzewano skażoną wodę. Potwierdzono jednak, że ludzie, którzy nie korzystają z miejskiej sieci wodociągowej, również zachorowali, a wstępne testy próbek wody nie wykazały żadnych szkodliwych chemikaliów.

Nikt nie wie [co się dzieje] - przyznaje Geeta Prasadini.

W niedzielę do szpitala trafił 45-latek z objawami przypominającymi epilepsję. Zmarł niedługo później. Jest jak dotąd jedyną ofiarą nowej i tajemniczej choroby z Indii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEEcBDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
Horacy 22
4 tyg. temu
Tak i będą nowe szczepionki żeby ludzi zabijać.
Kicia Kubuś
4 tyg. temu
No i następny wirus i znowu siedzenie w domu .
jorzinwinny
10 miesięcy temu
super, wreszcie cos nowego. COVID mnie juz nudzi
bEEEcBDn
Foxyy
10 miesięcy temu
To cholera
Doris
10 miesięcy temu
Niech już w końcu ta asteroida przyleci..
Iska
10 miesięcy temu
Z 500-set osób nikt nie miał Covid? W Indiach??? A szczepionki to na kim testowali? Hmmm ciekawe.
Diplodok1
10 miesięcy temu
Hindusòw nie Indian bo to zupełnie inni ludzie i mieszkają na innym kontynencie
gość
10 miesięcy temu
Skażona żywność, woda, wszędobylski brud, brak podstawowej higieny,brak edukacji, przeludnienie i poszło.A tak się wszyscy podniecają Indiami, taki egzotyczny, piękny kraj dopóki sami na własne oczy nie zobaczą i poczują tych tzw rajskich zapachów i widoków.
Feuerhand
10 miesięcy temu
Tu czytać należy między wierszami. W Indiach dzieje się coś bardzo złego. Sytuacja zawsze jest dużo gorsza niż się oficjalnie podaje
Ada
10 miesięcy temu
To ludzie sami niszczą siebie i otaczającą przyrodę więcej chemii i eksperymentów to jest ta kochana cywilizacja do niczego dobrego to nie prowadzi.Wielcy milionerzy tego świata testują na tych biednych ludziach bo wiedzą że nie poniosą za to żadnej odpowiedzialnosci...
To dlatego.
10 miesięcy temu
Dlaczego akurat tego nie można podpiąć pod cov . Podpięto tysiące chorób a tej nie
Adam
10 miesięcy temu
Ogłaszanie takich rzeczy w okresie pandemicznym ma wywołać dodatkowy strach ale i uwuarygodndnic obecne lęki ludzi, że na świecie zaczęły pojawiać epidemie i tak już będzie teraz. Szok ,nieprawdopodobna krecia robota przez dziennikarzy robiona. Indie to kraj o wyjątkowo niskim poziomie higieny i kultury zachowawczej. Religijne obrzędy powodują zakażenia, które wynikają z kontaktu ze szczątkami ludzkimi wrzucanymi do rzeki Ganges. Jak nie mieć potem wysypki na ciele lub innych powikłań.
Adam
10 miesięcy temu
Powodem takich tajemniczych chorób jest ogólnie panujący brud. Ilość bakterii jest powodem takich chorób. Poza tym rytuały religijne . Palenie ciał ludzkich ,a następnie wrzucenie ich do rzeki. Po czym następuje wejście ludzi do rzeki w celu wypełnienia rytuału religijnego. Jak po czymś takim nie mieć tajemniczej choroby.
bEEEcBDf
K ale jak
10 miesięcy temu
To na pewno grypa nasza polska grypa, jednak nie umarła na covid 19 jak niektórzy pisali. Ps. Ciekawe czy Mikołaj też żyje?????????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić