Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Tak 16-latka "zarobiła" 100 tys. złotych. Kielce w szoku

142
Podziel się:

Policjanci z Kielc zatrzymali 16-letnią dziewczynę, która podawała się za "policjantkę" i w ten sposób wyłudzała od poszkodowanych pieniądze. W ten sposób udało jej się "zarobić" ponad 100 tys. złotych. Nastolatka stanie przed sądem dla nieletnich.

Tak 16-latka "zarobiła" 100 tys. złotych. Kielce w szoku
Zdjęcie ilustracyjne (East News)

Do kilku oszustw metodą "na policjanta" doszło w Kielcach w minionym tygodniu. 16-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego podawała się za policjantkę i prosiła swoje ofiary o przelewy. Jedną z pokrzywdzonych jest 79-latka, która przekazała pieniądze fałszywej funkcjonariuszce.

16-latka podawała się za policjantkę

Nieletnia została zatrzymana w piątek w Sandomierzu. Funkcjonariusze ustalili, że najprawdopodobniej to nie jedyny taki wyczyn 16-latki. Zatrzymana może mieć także związek z dwoma niezgłoszonymi zdarzeniami, do których najprawdopodobniej doszło w Kielcach i Płocku.

Śledczy teraz docierają do ewentualnych pokrzywdzonych i weryfikują te informacje -  powiedział podkomisarz Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Stanie przed sądem dla nieletnich

Policjanci szacują, że nieletnia mogła wyrządzić straty nie mniejsze niż 100 tysięcy złotych. Z uwagi na wiek sprawczyni, stanie ona wkrótce przed sądem dla nieletnich.

To zdarzenie jest dowodem na to, że metoda "na policjanta" jest nadal skuteczna. Dlatego policjanci ostrzegają, jak nie paść ofiarą oszustwa. Funkcjonariusze przypominają, że policja nigdy nie prosi o przekazanie gotówki, czy o udział w "tajnych akcjach".

Jak działają oszuści?

Oszuści zwykle działają według jednego schematu. "Fałszywy funkcjonariusz" podaje często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki, prosi, aby nie przerywać rozmowy telefonicznej i wybrać numer na Policję. Wtedy inny głos w słuchawce przekonuje ofiarę, że bierze udział w akcji rozpracowania oszusta.

Zobacz także: Wjechał busem w pieszą na przejściu. Nagranie wypadku w lubelskim
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(142)
Polak
6 miesięcy temu
Chciałem podziękować za papier toaletowy który znalazłem w lesie mi nieznanym kiedy wracałem z wakacji z pomorza. Uw papier wybawił mnie z opresji a i toaleta toj toj mnie miło zaskoczyła trzeba sobie wyobrazić to napięcie strach w oczach myślisz o najgorszym jedziesz przez las patrzysz toj toj zatrzymujesz się biegniesz otwierasz drzwi a tam szok czysto pachnie kostką toaletowa z importu biały papier no szok a. Mało tego toj toj pusty nic się nie przelewa nie wylewa szok. Nigdy temu nadleśnictwu nie zapomnę tego dziękuje oby tak dalej możecie być dumni z siebie.
Żonka
6 miesięcy temu
Nie wiem z jakiego domu się to dziecko urwało,ale strach myśleć co będzie w przyszłości.pewnie tata nie dawał na kosmetyczkę i torebki.żal
Aśka
6 miesięcy temu
To może być fejk news. Do poczytania.
Sandomierzank...
6 miesięcy temu
Domniemanie niewinności. Może być wrobiona, poczekamy.
Fejk
6 miesięcy temu
Domniemanie niewinności.
DEŁ
6 miesięcy temu
Zatrzymana w Sandomierzu to pewnie przez Możejkę albo Mietka przy pomocy Mateusza. 😉
KRÓL
6 miesięcy temu
Kasta wypuści i każe policji jeszcze ją przeprosić
WIR
6 miesięcy temu
Ciekawe co będzie kręcić za 10 lat
Tosio Tolek
6 miesięcy temu
U mnie też była ale ja akurat nie miałem pieniędzy bo ostatnie dwie dychy oddałem matce na życie, więc poszła do Staśka bo obiecał jej parę groszy za fikołki tyle że też nie smierdział groszem i musiał jej oddać pół litra co mileliem odłożone na jutro więc ogólnie chcielim dobrze ale i tak ponieślim stratę
Yyy
6 miesięcy temu
Starych dementyków należy dla ich dobra ubezwłasnowolnić..a oni wybierają nam rządy..chory kraj..
Kkob
6 miesięcy temu
Dziwne że ta wyrachowana szczeniąt stanie przed Sądem Rodzinnym.Przeciez polskie prawo dopuszcza odpowiedzialność nieletnich przed sądem powszechnym po ukończeniu przez nich 15 roku zycia
Obywatel
6 miesięcy temu
Ktoś mądrze napisał dostanie mniej dziad w sukience a uczy się od naszej kochanej władzy tylko że ich nikt nie zamknie a jej się nie udalo
Alf
6 miesięcy temu
Skandal W ten sposób oszukiwać osoby starsze! Przecież mogła uczciwie pracować jako dziwka.
dsad
6 miesięcy temu
ona jest z pewnoscia słupem, oby policji udalo sie zlapac prawdziwych zlodziei !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić