Taką pomoc otrzymały wdowy w Rosji. Zdjęcia szybko usunięto

Władze Władywostoku przekazały paczki żywnościowe żonom zmarłych w Ukrainie rosyjskich żołnierzy. Wdowy otrzymały m.in. kiełbasę i pasztet. Administracja miasta pochwaliła się "pomocą" na Telegramie, ale po chwili publikacja została usunięta.

Taką pomoc otrzymały wdowy w Rosji. Zdjęcia szybko usunięto
Wdowy po zmarłych żołnierzach otrzymały kiełbasę i pasztet (Telegram)

Lokalne władze pochwaliły się w mediach społecznościowych zdjęciami, na których widać, jak przedstawiciele miasta przekazują paczki wdowom. Poinformowano, że wręczanie prezentów odbywało się wspólnie z firmą Ratimir, która jest "jedną z wiodących rosyjskich marek mięsnych na Dalekim Wschodzie".

Żony zmarłych żołnierzy otrzymały kiełbasę

Produkty firmy Ratimir to m.in. wędliny, parówki, pasztety i konserwy i właśnie taką pomoc otrzymały żony zmarłych żołnierzy. Firma regularnie chwali się w mediach społecznościowych współpracą z rosyjskimi władzami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Putin będzie markował ten atak. Ma swój ukryty cel

Internauci w mediach społecznościowych zaczęli otwarcie kpić z takiego "wsparcia" dla kobiet, których mężowie zginęli w bezsensownej, rozpętanej przez Kreml wojnie. Prawdopodobnie dlatego po krótkim czasie władze usunęły publikację z Telegrama.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Prezenty dla wdów

W Rosji regularnie powstają propagandowe materiały o tym, jak władze pomagają rodzinom żołnierzy, a same rodziny cieszą się z pomocy. Jeden z najmocniejszych materiałów dotyczył "trumiennych", za które rodzice żołnierza zabitego na Ukrainie kupili auto. – Na pamiątkę naszego syna kupiliśmy sobie nowy samochód – mówi ojciec żołnierza, pokazując białą Ładę.

W jednym z materiałów propagandowych przedstawiciele MSW Rosji przekazali prezent synowi zmarłego w Ukrainie rosyjskiego żołnierza. Wówczas chłopczyk otrzymał taniego smartwatcha, a władze cynicznie powiedziały dziecku, które straciło ojca w bezsensownej wojnie, że "marzenia się spełniają".

W lutym głośno się zrobiło o innych prezentach. Propagandowa telewizja pochwaliła się, że rosyjscy aktywiści w ramach pomocy przekazali prezenty wdowom po żołnierzach z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Kobiety opowiedziały później jednak, że niektórym osobom nowe futra zostały szybko odebrane, bo była to jedynie ustawka dla reżimowych mediów Władimira Putina.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić