Wdowa po zmarłym żołnierzu otrzymała "prezent". Internauci nie mogą uwierzyć

Rosjanie z Moskwy przekazali kobiecie na Donbasie, która straciła w wojnie swojego męża, futro w ramach "prezentu". Mężczyzna najprawdopodobniej walczył w wojsku tzw. Donieckiej lub Ługańskiej Republiki Ludowej.

Wdowa po zmarłym żołnierzu otrzymała "prezent". Internauci nie mogą uwierzyć
Wdowa po zmarłym żolnierzu otrzymała futro (Getty Images, Twitter, 2022 Anadolu Agency)

Zdjęcie z wdową i jej "prezentem" zamieściły rosyjskie kanały propagandowe na Telegramie, które wspierają rozpętaną przez Putina wojnę i nie rozumieją, że mężowie i synowie są wysyłani na bezsensowną walkę z Ukraińcami.

"Prezent" dla wdowy

Propagandyści jednak we wszystkim doszukali się plusów i pochwalili się, że wdowa po zmarłym żołnierzu "Armii Noworosji" (czyli najprawdopodobniej chodzi o połączone jednostki tzw. Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowej) otrzymała w prezencie... futro.

Jak twierdzą autorzy postu, jest to wsparcie z Moskwy dla "rodzin bohaterów". Internauci w komentarzach w sposób ironiczny sugerują, że mogą to być skradzione z ukraińskich domów ubrania. Inni drwią, że kobieta mogła marzyć o nim, ale mąż nie mógł jej tego kupić. - Więc teraz jest szczęśliwa - dodają.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Posłanka opozycji: Czarnek ma własny Fundusz Sprawiedliwości

Komentujący zwracają uwagę, że taki prezent nie ma nic wspólnego z prawdziwą pomocą wdowom. Nie jest to jednak pierwszy przypadek, kiedy pomoc materialna wygląda w podobny sposób.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Propaganda chwali się pomocą rodzinom

W Rosji regularnie powstają propagandowe materiały o tym, jak władze pomagają rodzinom żołnierzy, a same rodziny cieszą się z pomocy. Jeden z najmocniejszych materiałów dotyczył "trumiennych", za które rodzice żołnierza zabitego na Ukrainie kupili auto. – Na pamiątkę naszego syna kupiliśmy sobie nowy samochód – mówi ojciec żołnierza, pokazując białą Ładę.

W jednym z materiałów propagandowych przedstawiciele MSW Rosji przekazali prezent dla syna zmarłego w Ukrainie rosyjskiego żołnierza. Wówczas chłopczyk otrzymał taniego smartwatcha, a władze cynicznie powiedziały dziecku, które straciło ojca w bezsensownej wojnie, że "marzenia się spełniają".

Pomoc w workach na śmieci

W grudniu władze tzw. Donieckiej Republiki Ludowej pochwaliły się przekazaniem wdowom po zmarłych zmobilizowanych żołnierzach "prezentów świątecznych". Kasze, mięsne konserwy i płyny do mycia naczyń trafiły do kobiet opakowane w worki na śmieci. Propagandyści pochwalili się wówczas, że wdowy otrzymały "aż" 30 takich paczek.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić