o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Tatry mówią "nie" elektrycznym hulajnogom. "To zbyt niebezpieczne"

8
Podziel się

Wiele mówiło się na temat tego, że elektryczne hulajnogi mogłyby odciążyć konie, które wciąż poruszają się na trasie do Morskiego Oka. Ostatecznie pomysł upadł, a to ze względu na decyzję dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Tatry mówią "nie" elektrycznym hulajnogom. "To zbyt niebezpieczne"
Tatry nie dla elektrycznych hulajnóg (Getty Images)
bDYWhaXV

Dyskusja na temat tego, czy hulajnogi elektryczne mogłyby w pełni zastąpić konie w Tatrzańskim Parku Narodowym przechodzi do historii. To ze względu na to, że dyrektor zakazał wjazdu tych jednośladów na teren parku. Jaka jest argumentacja?

To zbyt niebezpieczne. Droga do Morskiego Oka charakteryzuje się dużym nachyleniem terenu, sporym ruchem pieszych, a do tego kursującymi tam zaprzęgami konnymi. Jadąc w dół na takiej hulajnodze, można rozwinąć bardzo duże prędkości. Nie wiemy, kto miałby jeździć taką hulajnogą. Dlatego w takich warunkach może łatwo może dojść do wypadku - wyjaśnia w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

Do tej pory straż TPN upominała ludzi na hulajnogach, ale kar nie nakładano. Nie było bowiem odpowiednich przepisów. Teraz już takie są - wprowadzono zakaz korzystania z hulajnóg elektrycznych na terenie parku.

bDYWhaXX
Zobacz także: Halny w natarciu. Nagranie turystki

Hulajnogi zamiast koni. To pomysł radnego

O zastąpienie koni hulajnogami bardzo mocno zabiegał Łukasz Wantuch, radny miasta Krakowa. Stwierdził on, że dzięki temu zwierzęta by nie cierpiały, natomiast ludzie mogliby łatwiej dotrzeć nad Morskie Oko.

Wprowadzony zakaz przez dyrektora TPN oczywiście mu się nie podoba. - Szkoda, że zysk okazał się ważniejszy od cierpienia zwierząt. Można było dopuścić hulajnogi z ograniczeniem prędkości do 5 kilometrów na godzinę, czyli z taką, z jaką porusza się człowiek pieszo. Wówczas nikt nie musiałby się męczyć, idąc pod gór - oświadczył Wantuch.

bDYWhaYd

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYWhaYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Agnieszka
10 miesięcy temu
A konie ,jak zdychały na drodze tak zdychać będą nadal w męczarniach z wysiłku i przegrzania .Skandaliczne decyzje !!!Przy odczuwalnej temp.30 stopni powinien być kategotyczny zakaz wyjazdu dla konia,tak jak ma to miejsce w Krakowie na rynku. Różnica jednak jest ogromna,teren i ciężar tłustych i leniwych turystów. Tam powinny być meleksy. Dyrektor Parku za takie decyzje powinien być odwołany !
Raz dwa trzy
11 miesięcy temu
Dla mnie powinien być tam dopuszczony tylko i wyłącznie ruch pieszy. Jedynie w przypadkach ludzi niepełnosprawnych odstępstwa w postaci np meleksa. Ludzie! Góry są po to by je zdobywać, jeśli ktoś nie ma siły na to, to siedź na Krupówkach!!! Zniszczyliście piękno gór, dlatego wolę moje, mniejsze ale bez bydła góry dolnośląskie ❤️
Bronia
11 miesięcy temu
Za to 5G jest bardzo bezpieczne ale tylko w Polsce. Inne kraje protestują.
bDYWhaYz
Pato TV
11 miesięcy temu
Polecam film "kapitan szwecja"
Ada
11 miesięcy temu
Wystarczy zakupić meleksy, które w nadmorskich miejscowościach się bardzo sprawdziły no ale dudki by się nie zgadzały tym pazernym GRU basom
Bolek
11 miesięcy temu
Tatry też są niebezpieczne i powinni wycofać z użytku ;)
Ken
11 miesięcy temu
Skandalem jest że wycofano autobus który kiedyś dowozil turystów aż do Wlosienicy po to żeby dac zarobić śmierdzącym goralom i na siłę wciskać ludziom pseudofolklor za grube pieniądze.
Ken
11 miesięcy temu
Skandalem jest że wycofano autobus który kiedyś dowozil turystów aż do Wlosienicy po to żeby dac zarobić śmierdzącym goralom i na siłę wciskać ludziom pseudofolklor za grube pieniądze.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić