Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wielkanoc 2021. Kościoły będą otwarte. Terlikowski podał powód

12
Podziel się:

W czwartek polski rząd ogłosił nowe obostrzenia. W sobotę ponownie zamkną się zakłady fryzjerskie i sklepy meblowe, a otwarte pozostaną m.in. kościoły. Do tej decyzji odniósł się publicysta Tomasz Terlikowski.

Wielkanoc 2021. Kościoły będą otwarte. Terlikowski podał powód
Na zdjęciu: Tomasz Terlikowski. (AKPA)

Wiele osób oczekiwało zamknięcia kościołów na okres wielkanocny. Rząd nie zdecydował się jednak na taki ruch. Będzie za to obowiązywał limit osób.

Analogicznie jak w sklepach: 1 osoba na 20 metrów kwadratowych, ale oczywiście przy tych wszystkich zasadach, które już obowiązują, czyli odstęp 1,5 metra i obowiązek zakładania maseczek - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nie wszystkim się to podoba. Do takiego ruchu polskich władz odniósł się już publicysta Tomasz Terlikowski.

Rząd stał przed trudną decyzją, bo o ile pozostałe ograniczenia uderzają po równo we wszystkich, o tyle ograniczenie dotyczące możliwości uczestniczenia w nabożeństwach uderza najbardziej w tę część elektoratu, która częściej głosuje na obecną władzę. Politycznie to było trudniejsze - podkreślił w rozmowie z "Wprost".

Już rozpoczynali akcję...

Terlikowski spostrzegł również, że wpływ na niezamykanie kościołów mogły mieć działania niektórych aktywistów katolickich.

Co więcej, pewna część liderów katolickich, nie mówię o biskupach, bo oni milczeli, ale świeckich działaczach katolickich, Kai Godek, czy Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi, już rozpoczynała akcję pod hasłem "rząd chce nam zakazać świąt" - dodał publicysta.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
student
2 lata temu
Jaki tam z niego katolicki publicysta- nadęty bufon Hołownia bis
papey
2 lata temu
A Zanzibary i te inne ciepłe krajae dalej otwarte.
Wilk
2 lata temu
Otwarte? To już niedługo! Niech proboszczowie kupują już kłódki, póki tańsze....
jako
2 lata temu
Jest to bardzo przemyślana decyzja, wiadomo do kościoła idą starsi, zarażają się i odchodzą, a zus ma oszczędności i oto w tym pomyśle chodzi, a przy okazji pogrzeby i klechy mają też kasę, ogólna radość.
Bardzo zły
2 lata temu
Bardzo ciekawe obostrzenia do 9 kwietnia potem dzień przerwy na kolejną rocznicę i od 11 znów wszystko zamkną.
Bogda
2 lata temu
Ja po prostu nie idę do kościoła i nie mam z tym problemu ,a jak ktoś musi bo inaczej nie potrafi żyć to niech idzie się zaraża,tylko wtedy powinien siedzieć w domu sam i nie narażać innych na zarażenie covidem.
Cobytu
2 lata temu
Dziś złapać koronawirusa to taka rosyjska ruletka, na kogo wypadnie na tego bęc.. Ale żeby taka rosyjska ruletka i to w kościele? No nie, to trochę przesada..
ZLY
2 lata temu
Do fryzjera nie moge isc gdzie jestem sam z fryzjerem ale do kosciola gdzie siedzi 100 kaszlacych emerytow tak...gdzie tu jest sens ja sie pytam?!🤔
Jolken60
2 lata temu
Podobno mamy społeczeństwo wykształcone jakiś mózg w głowie pewnie jest to niech sami wybierają co dla nich dobre Myślenie nie boli a choroba tak właśnie jestem po przebytym zakażeniu nie ma czego zazdrościć.Seniorom trzeba wytłumaczyć że samo szczepienie nie gwarantuje nieśmiertelności.
Babka🥶🥶🥶🥶...
2 lata temu
Polski lockdown:celebryci codziennie lecą zagranicę, Radwańska Krzan, wieniawa, jak to???????? Pytam p. Morawiecki
Rachmistrz
2 lata temu
Nie zamkna kosciolow bo tylko w ten sposob kosciol moze odrobic straty. Im wiecej zachorowan tym wiecej pogrzebow. Rachunek jest prosty.
RTE
2 lata temu
To Bóg ustanowił kwarantannę : Księga liczb rozdział 12 wersety 14 i 15 „14 Wówczas Jahwe (imię Boże wg przekładu kard. Wyszyńskiego) rzekł do Mojżesza: „Gdyby ojciec splunął jej w twarz, czyż nie byłaby upokorzona przez siedem dni? Niech na siedem dni zostanie poddana kwarantannie poza obozem, a potem niech zostanie przyjęta”. 15 Toteż Miriam została na siedem dni poddana kwarantannie poza obozem i lud nie wyruszył, dopóki Miriam nie została przyjęta.” Komunia i spowiedź jest niezgodna z naukami Jezusa. Ani Jezus ani apostołowie nikogo nigdy nie spowiadali. Spowiedź wymyślił kk w X w. aby kontrolować wiernych. Kwarantannę pierwszy ustalił Bóg w czasach starożytnych , poczytajcie księgę Powtórzonego Prawa , jakie były ostre wymogi dotyczące kwarantanny przy chorobach zakaźnych . Nie narażajcie ludzi na zarażanie podczas pobytu w kościele.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić