Wielkanoc 2021. Kościoły będą otwarte. Terlikowski podał powód

20

W czwartek polski rząd ogłosił nowe obostrzenia. W sobotę ponownie zamkną się zakłady fryzjerskie i sklepy meblowe, a otwarte pozostaną m.in. kościoły. Do tej decyzji odniósł się publicysta Tomasz Terlikowski.

Wielkanoc 2021. Kościoły będą otwarte. Terlikowski podał powód
Na zdjęciu: Tomasz Terlikowski. (AKPA)

Wiele osób oczekiwało zamknięcia kościołów na okres wielkanocny. Rząd nie zdecydował się jednak na taki ruch. Będzie za to obowiązywał limit osób.

Analogicznie jak w sklepach: 1 osoba na 20 metrów kwadratowych, ale oczywiście przy tych wszystkich zasadach, które już obowiązują, czyli odstęp 1,5 metra i obowiązek zakładania maseczek - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nie wszystkim się to podoba. Do takiego ruchu polskich władz odniósł się już publicysta Tomasz Terlikowski.

Rząd stał przed trudną decyzją, bo o ile pozostałe ograniczenia uderzają po równo we wszystkich, o tyle ograniczenie dotyczące możliwości uczestniczenia w nabożeństwach uderza najbardziej w tę część elektoratu, która częściej głosuje na obecną władzę. Politycznie to było trudniejsze - podkreślił w rozmowie z "Wprost".

Już rozpoczynali akcję...

Terlikowski spostrzegł również, że wpływ na niezamykanie kościołów mogły mieć działania niektórych aktywistów katolickich.

Co więcej, pewna część liderów katolickich, nie mówię o biskupach, bo oni milczeli, ale świeckich działaczach katolickich, Kai Godek, czy Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi, już rozpoczynała akcję pod hasłem "rząd chce nam zakazać świąt" - dodał publicysta.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić