aktualizacja 

Terror w Krakowie. Mieszkańcy osiedla boją się o swoje życie

132

Ktoś strzela z łuku w bloki na jednym z krakowskich osiedli. Przerażeni mieszkańcy raz po raz znajdują strzały utkwione w ścianach budynków lub na przyległych do mieszkań balkonach. Przerażeni mówią wprost: boimy się o swoje życie.

Terror w Krakowie. Mieszkańcy osiedla boją się o swoje życie
Ktoś strzela z łuku do bloków na krakowskim osiedlu (Pixabay, Trung Kien Thai)

Tajemniczy łucznik, jak informuje Gazeta Wyborcza, na krakowskich Krzemionkach pojawił się z początkiem miesiąca. To wtedy, 3 października, na elewacji budynku, tuż obok okna mieszkańcy znaleźli pierwszą strzałę.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Jesteśmy przerażeni, boimy się otworzyć okno, wyjść na balkon, wypuścić dzieci przed blok. Przecież gdyby kogoś trafiła ta strzała, to jest śmierć na miejscu - komentuje jedna z mieszkanek osiedla, w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

W obawie o swoje życie zgłosili sprawę policji, prosząc o objęcie terenu dodatkowym patrolem. Funkcjonariusze pojawili się po kolejnym zgłoszeniu, gdy strzał na terenie osiedla zaczęło przybywać, a jedna z nich trafiła bezpośrednio w budynek Straży Pożarnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odkrycie naukowców. Strzała jak kula z broni palnej
Policjanci zrobili zdjęcia, próbowali też wyciągnąć strzałę, ale nie dali rady, stwierdzili więc, że możemy ją sami wyciągnąć - relacjonują mieszkańcy na stronach GW.

Gdy zastosowali się do poleceń policji okazało się, że strzała wykonana jest z aluminium i ma długość 76 centymetrów. Widnieją też na niej dane producenta, co w opinii mieszkańców mogłoby posłużyć policji jako ważny trop w sprawie. Funkcjonariusze już po kilku dniach zajęli się sprawą i przesłuchują świadków.

Komentujący sprawę internauci na jednej z lokalnych grup zauważają, że ze względu na kąt wbicia strzały, łucznik nie mógł znajdować się daleko i prawdopodobnie niebezpieczny sport uprawia na swoim osiedlu. Inni zwracają uwagę na fakt, że nieopodal osiedla znajduje się strzelnica.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić