Tłum prawie zlinczował turystkę. Ujawniono dalszy ciąg historii

60

Do dantejskich scen doszło w Chichén Itzá, starożytnym mieście Majów na półwyspie Jukatan. Jedna z turystek mimo zakazu wspięła się na liczącą ponad półtora tysiąca lat piramidę, czym wywołała furię wśród świadków sytuacji. Teraz opinia publiczna poznała jej personalia.

Tłum prawie zlinczował turystkę. Ujawniono dalszy ciąg historii
Na widok turystki, która wspina się na piramidę Majów, tłum wpadł w prawdziwą wściekłość (TikTok, @ferchavagil)

Piramida – podobnie jak całe miasto Chichén Itzá – na którą weszła turystka, powstała w IV – VI w. 98-metrowa świątynia Majów w 2007 roku została uznana przez UNESCO za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Wspinanie się na obiekt jest zakazane, jednak antybohaterka viralowego filmiku zlekceważyła to.

Wspięła się na starożytną piramidę. Tak ma na imię i nazwisko

Gdy tylko turystka zeszła ze świątyni Majów, rzucił się na nią tłum osób oburzonych jej postępowaniem. Wielu świadków rejestrowało zajście przy użyciu telefonów, a później opublikowało materiały w sieci. Jak podaje "New York Post", teraz wyszło na jaw, że niechlubnego czynu dopuściła się Abigail Villalobos.

Publiczne upokorzenie nie było jedyną konsekwencją, jaka spadła na Abigail Villalobos za jej zachowanie. Obywatelka Meksyku – która początkowo próbowała podawać się na policji za Hiszpankę – została aresztowana i trafiła na komisariat w Tinum.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ostatecznie Abigail Villalobos została ukarana grzywną w wysokości 260 dolarów (ok. 1170 zł), a następnie zwolniona z komendy. Oburzenie opinii publicznej wywołał nie tylko fakt, że Meksykanka wspięła się na piramidę, ale także, że ostentacyjnie tańczyła na szczycie budowli. Zejściu turystki towarzyszyły krytyczne, a nawet wulgarne okrzyki pod jej adresem.

U podnóża świątyni na Abigail Villalobos czekali już pracownicy Meksykańskiego Instytutu Antropologii i Historii (INAH). W trakcie wyprowadzania została nie tylko obrzucona licznymi inwektywami, lecz także spryskana wodą. Rozwścieczony tłum posuwał się do szturchania Meksykanki, z jej głowy zrzucono kapelusz, została również pociągnięta za włosy.

Zobacz także: Zobacz też: Zasadzka lwów na guźca. Nagranie turystki z safari w RPA
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić