Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

"To było tylko dziecko". Policja z USA strzelała do autystycznego 13-latka

20

Wezwani na interwencję policjanci kilkukrotnie postrzelili autystycznego 13-latka. Funkcjonariusze sądzili, że nastolatek jest uzbrojony. Ciężko ranny chłopiec trafił do szpitala. Jego stan jest stabilny.

"To było tylko dziecko". Policja z USA strzelała do autystycznego 13-latka
13-latek z zespołem Aspergera został postrzelony przez policję. (Twitter)

Do zdarzenia doszło w Salt Lake City w stanie Utah w USA. Policję wezwała matka chłopca, która nie mogła sobie poradzić z synem. 13-latek ma zespół Aspergera i wcześniej już kilka razy przeżył załamania nerwowe.

Na miejsce przyjechali mundurowi wyspecjalizowani w tego typu interwencjach. Kazali pozostać kobiecie na zewnątrz i sami weszli do środka. Po kilku minutach z domu dobiegły ją odgłosy wystrzału.

Dlaczego go po prostu nie obezwładnili? Mogli też użyć gumowych kul. Wzywasz policjantów, ponieważ liczysz na to, że będą w stanie załagodzić konflikt. To było tylko dziecko z problemami psychicznymi - powiedziała matka chłopca w rozmowie z KUTV.
Zobacz także: Zespół Aspergera

Tuż przed strzałem matka chłopca usłyszała komendę "na ziemię". Kobieta ma żal do policji o tak brutalną interwencję, ponieważ chłopiec nie był uzbrojony. Jak twierdzi, zachowywał się po prostu agresywnie, co zdarzało się w przeszłości i jest konsekwencją jego choroby.

Chłopiec przeżył, ale w ciężkim stanie odwieziono go do szpitala. Miał rany postrzałowe ramienia i brzucha, kule uszkodziły także jelita i pęcherz. Brat 13-latka opublikował na Twitterze post, w którym zapewnił, że obecnie jego stan jest stabilny.

W domu nie znaleziono broni. Rodzina postrzelonego nastolatka żąda sprawiedliwości i zapewnia, że poczyni dalsze kroki prawne w sprawie przekroczenia kompetencji przez funkcjonariuszy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić