Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

USA. Studenci stracili tysiące dolarów. Powód? Brak dystansu społecznego

37

Sytuacja miała miejsce w Bostonie w stanie Massachusetts. Władze Uniwersytetu Północnowschodniego zdecydowały się ukarać studentów, którzy nie przestrzegali nakazu dystansowania się od innych osób. Błąd kosztował ich nie tylko kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

USA. Studenci stracili tysiące dolarów. Powód? Brak dystansu społecznego
Ukarani studenci uczęszczali na Uniwersytet Północnowschodni w Bostonie w Massachusetts (Getty Images, Boston Globe , Contributor)

Jak podaje "New York Post", karę nałożono na aż 11 studentów. Wszyscy zostali przyłapani na ignorowaniu zasad bezpieczeństwa przed zarażeniem koronawirusem. Pracownicy uniwersytetu nakryli ich na spotkaniu towarzyskim w hotelu Westin, który tymczasowo pełni rolę akademika.

Studenci ukarani za brak dystansu społecznego

Ukaranym studentom odebrano prawo do uczestnictwa w zajęciach online. Władze Uniwersytetu Północnowschodniego odmówiły im również zwrotu opłat, które zdążyli wnieść w ramach czesnego za naukę oraz zakwaterowania. Ta kwota wynosi aż 36 i pół tysiąca dolarów (prawie 137 tysięcy złotych).

Według ustaleń "The Huntington News" studenci doskonale zdawali sobie sprawę z zakazów. Jeszcze w sierpniu wszyscy otrzymali maile od uczelni, w których zagrożono im zawieszeniem, jeśli będą organizować lub uczestniczyć w niebezpiecznych spotkaniach.

Ukarani będą mogli domagać się przywrócenia na listę studentów. Ich argumenty zostaną rozpatrzone na rozprawie sądowej.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus na weselach. Wirusolog Tomasz Dzieciątkowski: zezwolenie na organizację było błędem
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić