Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

To miała być odzież używana. W przesyłkach z USA było coś zupełnie innego

75
Podziel się:

Funkcjonariusze służby Celno-Skarbowej znaleźli coś nieoczekiwanego w przesyłkach ze Stanów Zjednoczonych. W paczkach, w których rzekomo miała znajdować się odzież używana, w rzeczywistości były... krokodyle skóry. Pochodziły od gatunków zagrożonych wyginięciem.

To miała być odzież używana. W przesyłkach z USA było coś zupełnie innego
To miała być odzież używana. W paczce były skóry krokodyli (KAS)

Niestety, przemyt wyrobów ze skór zagrożonych wyginięciem zwierząt wciąż ma się w Polsce dobrze. Ostatnio takie działanie zostało udaremnione przez pracowników Oddziału Celnego I w Pruszkowie.

Nietypowa zawartość paczek z USA

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali do kontroli dwie przesyłki ze Stanów Zjednoczonych. Miała się w nich znajdować odzież używana, jednak rzeczywistość była zupełnie inna.

W paczkach znaleziono po 21 skór zwierząt z rodziny krokodylowatych. Oprócz tego były tam 4 portfele z tworzywa wyglądającego na skórę krokodyla. Paczki ważyły po 15 kg. Obie miały trafić pod ten sam adres, ale do dwóch różnych adresatów.

Mazowieccy funkcjonariusze ustalili, że skóry należały do gatunków objętych ścisłą ochroną w ramach konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, zwaną także konwencją waszyngtońską lub w skrócie CITES.

Przywóz zwierząt lub roślin objętych ochroną gwarantowaną przez CITES zagrożony jest karą grzywny, przepadkiem zatrzymanych wyrobów lub karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Wąż schwytał jaszczurkę. Niezwykłe nagranie z Singapuru
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(75)
krawcowa z TV...
4 miesiące temu
to wszystko to na nową sukienkę sceniczną dla naszej Maryli, skarbu narodowego. A że do małych nie należy to i skór trzeba nie mało.
Maciek
4 miesiące temu
z technicznego punktu widzenia była to odzież używana ;)
Michael
4 miesiące temu
Tu w USA mamy program TV Jak sie odszczela aligatory co roku zeby zmiejszyc ilosc osobnikow Nie wiedzialem ze sa podochrona
@ Lichocka
4 miesiące temu
Na co czeka Rosja? Ma najnowszą broń i nic do stracenia. Nord Stream 2 będzie na zawsze powodem do szantażu. Odciąć gaz - Chiny wezmą każdą ilość od Rosji.
asj
4 miesiące temu
Ogladając filmy na TV Discovery widzialem że na Florydzie aligatory żyja w jeziorkach i rzeczkach w pobliżu domów i często chodzą po ulicach , albo wchodzą ludziom do basenów. Muszą być na bieżąco tępione, nie jest to gatunek zagrożony
Emigrant
4 miesiące temu
Akurat co do określenia bym się zgodził. Swojego rodzaju jest to odzież, a że używana to już na pewno. Wcale to nie oznacza, że poprzedni właściciel podarował ją z własnej woli, raczej w to wątpię... A tak na poważnie, w USA raczej są aligatory, i są specjalnie hodowane na ten użytek. Raczej nie są zagrożone wyginięciem. Wręcz przeciwnie, te żyjące w parkach narodowych podlegają kontroli populacji jak w Polsce dziki.
Perry Babayan
4 miesiące temu
Oczywiście dyletant, który jest autorem tego newsa nie podpisał się pod nim.
Jola
4 miesiące temu
Jak z USA to aligatory, a tam jest ich jak wszy na małpie. A i te zapewne z farmy. Ale urzędnicy mają "wiedzę"
Beton
4 miesiące temu
Cerjowski miał podobną przygodę na lotnisku - w USA w parku/ach raz do roku można odstrzelić krokodyle. Jak to powiedział Cejrowski, jak się skutecznie chroni jakieś zwierze to robi się go dużo (trzeba zredukować przegęszczenie/w sposób kontrolowany). Taki odstrzał trwa kilka dni, zabiera się odstrzelone krokodyle a park wystawia fakturę, potem garbowanie, szewc..., wszyscy wystawiają faktury/rachunki a tu w Polsce mówią, że żwierze chronione a więc pierdel (trochę paranoja)
wPiSdu
4 miesiące temu
Ustalili ? Aligatory z hodowli są zagrożone wyginięciem ? Takie jaja tylko w Wolsce. Czy w tej atrapie państwa ktoś jeszcze ma pojęcie o swojej robocie, czy też epidemia PiS-bolszewickiej niekompetencji i durnoty ogarnęła już całą tą bardachę zwaną niegdyś Polską ?
bohun
4 miesiące temu
przeciez to krokodyla odzież używana. pierwotny właściciel sie jej pozbył ( nie wiem czy dobrowolnie ) ale cechy definicji używanej odzieży rzecz wypełnia...;)
123
4 miesiące temu
TAK krokodyl na wyginieciu.JEDZIE MI TU CZOLG???
Bgbk
4 miesiące temu
Krokodyla to grali w Uchu Prezesa. To sa raczej skory aligatorow
KOWIDIAN
4 miesiące temu
OMIKRON nowa wersja
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić