To nie jest fotomontaż. To znaleziono w lesie w Wielkopolsce

133

Jak się okazuje, nie tylko grzyby można znaleźć jesienią w polskich lasach. W jednym z nich na terenie Wielkopolski, mężczyzna znalazł... opuncję ogrodową. Internauci wręcz nie dowierzają zdjęciu, jakie pojawiło się na Facebooku. - To nie fotomontaż - zapewnia autor zdjęcia.

To nie jest fotomontaż. To znaleziono w lesie w Wielkopolsce
To nie jest fotomontaż. To znaleziono w lesie w Wielkopolsce (Facebook, Pixabay, Jacek Rybacki)

Sezon na grzyby trwa w najlepsze. Jego szczyt następuje zazwyczaj pod koniec października. Udanemu grzybobraniu sprzyjają opady deszczu, których w ciągu ostatnich dni w różnych częściach kraju nie brakuje. Owocniki grzybów składają się w 90 procentach z wody, dlatego bez deszczu ich wzrost jest niemożliwy lub owocniki osiągają znacznie mniejsze rozmiary.

Jak się okazuje, grzyby to nie jedyna rzecz, którą możemy znaleźć w polskich lasach. Na Facebooku pojawiło się zdjęcie, które zachwyciło internautów. Mężczyzna z grupy grzybiarzy nie pochwalił się jednak pięknymi okazami, tylko zaprezentował... opuncję ogrodową. - To nie jest fotomontaż - zapewnia.

Idziesz na grzyby do lasu w Wielkopolsce, a tam zamiast grzybów znajdujesz... opuncję ogrodową - komentują Lubuscy Łowcy Burz.

Opuncja to jeden z najciekawszych kaktusów, jakie można uprawiać w doniczce. Zachwyca swoim niecodziennym pokrojem i ładnymi kwiatami. Jej uprawa jest dość prosta. Roślina potrzebuje takich samych warunków jak większość kaktusów.

Opuncja ogrodowa w lesie. Internauci są zszokowani

Warto zaznaczyć, że niektóre kaktusy są w stanie przetrwać naszą zimę i z powodzeniem mogą cały rok rosnąć w gruncie. W większości przypadków hoduje się je w doniczkach, dlatego pojawienie się jej w lesie wzbudziło ogromną sensację wśród internautów.

Dowód, że w Polsce jest niezły Meksyk - napisał humorystycznie Jędrzej. - Przecież taka susza była, że to w końcu musiało się stać. Chcieliśmy mieć zachód, to mamy dziki zachód - śmieje się Krzysztof. - Trzeba przyznać, że nie często się spotyka opuncję w sosnowym lesie - dodaje profil Lubuscy Łowcy Burz.

Inni jednak dostrzegają zagrożenie. "To gatunek, który najprawdopodobniej będzie zagrażał rodzimym gatunkom", "Będzie problem z opuncją, ponieważ jest agresywna", "Bardzo inwazyjny gatunek" - piszą ludzie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: "W Polskę na weekend". Jest kojarzony tylko z węglem. Górny Śląsk ma do zaoferowania znacznie więcej
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić