Tragedia na plaży w Dźwirzynie. Seniora nie udało się uratować

48

Na plaży w Dźwirzynie (woj. zachodniopomorskie) doszło do tragicznego zdarzenia. Starszy mężczyzna, który miał problemy z poruszaniem się, wszedł do morza trzymając się falochronu. Zanurzył się, ale już nie wypłynął.

Tragedia na plaży w Dźwirzynie. Seniora nie udało się uratować
Mężczyzna wszedł do wody i utonął. (Wikimedia Commons)

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek 15 września. Około południa na plaży w Dźwirzynie mężczyzna, który miał problemy z poruszaniem się wszedł do Morza Bałtyckiego.

Tragiczny wypadek na plaży

Senior trzymał się falochronu i próbował zanurzyć się w wodzie. W pewnym momencie zniknął pod powierzchnią.

Niedługo później świadkowie zauważyli, że na powierzchni wody unosi się ciało. Kilka osób ruszyło na pomoc i wyciągnęło seniora na brzeg. Wezwano pomoc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lekooporny grzyb na plaży. Odkryli śmiertelnie groźny patogen

Ratownicy rozpoczęli reanimację. Po godzinie stwierdzono zgon. Mężczyzny nie udało się uratować.


Otrzymaliśmy informację od świadka, który był w tym czasie na plaży, iż mężczyzna wszedł do wody, a po pewnym czasie został przykryty falą — przekazała sierż. szt. Karolina Seemann z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w rozmowie z "Głosem Koszalińskim".

Polskie Radio Koszalin przekazało, że mężczyzna przebywał pod wodą około 20 min. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Na miejscu jest policja i prokurator. Sekcja zwłok nie została zlecona.

Według danych Komendy Głównej Policji w tym roku od 1 kwietnia do 31 sierpnia 2023 w Polsce utonęło 259 osób. Najwięcej wypadków zgłoszonych było w weekendy. Policja przypomina, że nadmierne spożycie alkoholu oraz brawura zdecydowanie zwiększają ryzyko utonięcia.

Policjanci wskazują także, że wiele osób ignoruje ostrzeżenia i zakazy kąpieli. Do wody bez opieki wchodzą także dzieci oraz seniorzy, którzy często nie są w stanie sami wydostać się na brzeg. Dużym zagrożeniem są także niestrzeżone i dzikie kąpieliska.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić