Tysiące much uprzykrza im życie. "Boimy się"

63

Muchy opanowały niewielką miejscowość Czechy w województwie zachodniopomorskim. Są ich tysiące. Budzą lęk przed chorobami i nie dają się w żaden sposób powstrzymać. Chociaż mieszkańcy zgłaszają problem, to pozostaje on nierozwiązany.

Tysiące much uprzykrza im życie. "Boimy się"
Muchy zaatakowały mieszkańćów Czech. (Pixabay)

Muchy, które opanowały Czechy (woj. zachodniopomorskie) wzięły się znikąd. W ciepłe i słoneczne dni pojawiają się wszędzie i opanowują wszystkie zakamarki domostw. Mieszkańcy nie wiedzą jaka jest tego przyczyna i co mają z tym zrobić.

Plaga much w miejscowość Czechy w województwie zachodniopomorskim

Muchy siadają na ciele i wchodzą do domów. Nie pomagają moskitiery czy zamknięte drzwi i okna. Łapanie czy zabijanie much trwa zbyt wolno.

Mamy prawdziwą plagę - mówi "Super Expressowi" Alicja Szewlaków, mieszkanka Czech.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Media z USA o marszu 4 czerwca. "Setki tysięcy Polaków przeciwko PiS"

Pani Alicja dodaje, że o poranku jest spokojnie. Gorzej robi się po południu i wieczorem. Muchy włażą do domu z każdej szczeliny i nie da się tego w żaden sposób opanować. Nie da się wypocząć w ogrodzie.

Jest lato, człowiek chciałby posiedzieć w ogrodzie, zrobić grilla... Nie da rady! Muchy włażą do garnków, kubków, talerzy. Wielkie obrzydzenie! - mówi.

Muchy przestają dokuczać tylko w deszczowe dni. Jest ich mniej, ale nadal są w pobliżu domostw. Niestety od dłuższego czasu nie było większego deszczu i owady w żaden sposób nie odpuszczają. Pani Alicja nie ukrywa, że boi się o swoje zdrowie.

Te muchy mogą przenosić różne choroby, nawet zakaźne. Boimy się o zdrowie swoje, dzieci i wnuków - mówi pani Alicja.

Mieszkańcy Czech zgłaszali już problem do ochrony środowiska i sanepidu. Na razie jednak nic to nie dało. Nie udało się ustalić skąd biorą się tak duże ilości owadów.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić