Uczniowie zostaną podzieleni? Kryterium może być szczepionka

72

Ze słów ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka wynika, że w nowym roku szkolnym uczniowie mogą zostać podzieleni. Być może stanie się tak, że ci zaszczepieni nie będą wliczani do 50 proc. limitu obecnych w szkole.

Uczniowie zostaną podzieleni? Kryterium może być szczepionka
Przemysław Czarnek (Ministerstwo Edukacji i Nauki)

Minister edukacji Przemysław Czarnek pojawił się w radiowej Jedynce. Podczas rozmowy był pytany m.in. o to, czy istnieje prawdopodobieństwo powrotu uczniów do zdalnego lub hybrydowego nauczania po wakacjach.

Jeśli by nadeszła czwarta fala i byłaby taka, jak trzecia, to niewątpliwie tak - podkreślał Czarnek.

Jednocześnie zaznaczył, że rząd przygotowuje się na każdy możliwy scenariusz. Ponadto zdradził, jaka opcja jest obecnie najbardziej prawdopodobna. Chodzi o rozwiązanie polegające na powrocie do szkół w systemie stacjonarnym.

Ale jeśli byłoby zagrożenie ze strony koronawirusa, wariantu Delta albo innego, który by się pojawił, to na pewno wariant hybrydowy też jest możliwy i on jest rozważany, jest przygotowany - kontynuował.

Zaszczepieni uczniowie nie będą wliczani do limitów?

On może również być związany z tym, że dzieci, które będą zaszczepione nie będą liczone do tej 50-procentowej puli obecnych w szkole - mówił Czarnek.

Minister edukacji zdradził, że jego resort nie monitoruje tego, ilu uczniów przyjęło już szczepionkę. Poinformował ponadto, że w pierwszych tygodniach września będą zbierane wnioski o organizację szczepień w szkołach.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić