Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 
aktualizacja 

Ukarali emerytkę, teraz tłumaczą. Nagranie widziała cała Polska

1218

Nagranie z tej interwencji obiegło Polskę i wywołało nie lada oburzenie. - To pół mojej emerytury na jedzenie - rozpaczała seniorka, którą policja ukarała mandatem w wysokości 200 złotych za... przejście przez pasy na czerwonym świetle. Wiemy, jak tłumaczą się funkcjonariusze.

Ukarali emerytkę, teraz tłumaczą. Nagranie widziała cała Polska
Policjanci z Kielc ukarali mandatem seniorkę. (Twitter)

Film z interwencji policji oburzył internautów. Seniorka zdecydowała się przejść przez pasy, bo śpieszyła się na autobus. Przeszła w momencie, gdy na zmianę świateł oczekiwał oznakowany radiowóz. Mundurowi zatrzymali kobietę i ukarali mandatem w wysokości 200 złotych. Przerażona seniorka wprost powiedziała, że ta kwota to pół jej emerytury, którą przeznacza na jedzenie.

Insp. Wojciech Pasieczny, emerytowany policjant stołecznej drogówki w rozmowie z o2.pl przyznał, że funkcjonariusze mogli rozważyć pouczenie, jeśli kobieta nie stanowiła zagrożenia dla ruchu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: PiS rozliczy "100 konkretów". "Niech się rozliczą z miliona elektryków"

200 zł dla seniorki. Oto tłumaczenia policji

- Policjanci na służbie mają obowiązek reagowania między innymi na wykroczenia. Jeżeli chodzi o kwotę mandatu karnego za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej przez pieszego, to taryfikator przewiduje jedną i równą dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - 200 złotych - informuje nas mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy KMP w Kielcach.

Rzeczniczka zauważa, że to policjant podejmujący interwencję decyduje o sposobie jej zakończenia. - W tym przypadku zakończono interwencję mandatem. Pieszą poinformowano o przysługującym prawie do odmowy przyjęcia mandatu i skierowania sprawy do sądu. Z tego prawa nie skorzystała - twierdzi rzeczniczka z Kielc.

Pieszy kontra samochód. Takie są statystyki

Kielecka komenda informuje, że do wykroczenia doszło na ruchliwej ulicy prowadzącej do dwóch szpitali. Ponadto w samych Kielcach w 2023 roku doszło do 49 wypadków z udziałem pieszych, w których zmarły trzy osoby.

W przypadku zdarzenia drogowego z udziałem pieszego i pojazdu, to człowiek zwykle odnosi poważne obrażenia, a w najbardziej tragicznych zdarzeniach traci życie. Analizując tę sytuację, należy położyć na szali życie, zdrowie i mandat. Nie trudno zgadnąć, co jest ważniejsze. Tym bardziej, że zdarza się, że do sygnalizacji świetlnej nie stosują się niektórzy kierujący, co mogłoby doprowadzić do tragedii - kończy rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić