Ukraińcy się nie zatrzymują. Kolejny kolaborant został ukarany

Strona ukraińska poinformowała o zamachu na kolejnego kolaboranta, który współpracował z siłami Federacji Rosyjskiej. "Pierwszy zastępca burmistrza" miasta Berdiańsk trafił do szpitala w ciężkim stanie po wybuchu samochodu.

Ukraińcy się nie zatrzymują. Kolejny kolaborant został ukarany
Kolejny kolaborant został ukarany (Pixabay, Twitter, Nexta)

Inwazja wojsk rosyjskich na terenie Ukrainy trwa nieprzerwanie od 24 lutego. Atak sił Władimira Putina spotkał się ze zdecydowaną reakcją wielu Ukraińców, którzy bez wahania chwycili za broń i ruszyli do walki z okupantem. Niestety, znalazły się również osoby, które postanowiły zdradzić swoją ojczyznę i stanęły po stronie Federacji Rosyjskiej.

Zdrajcy spotkali się na Ukrainie z ogromnym potępieniem. Osoby, które zdecydowały się na kolaborację ze zbrodniczym okupantem, muszą uważać na swoje życie. Powód? Ukraińcy nie mają żadnej wyrozumiałości dla takich osób. Z terenów Ukrainy regularnie pojawiają się informacje o zamachach na życie kolaborantów. Często działania te przynoszą zamierzony efekt.

Kolejny zamach na zdrajcę. Kolaborant ciężko ranny

Do kolejnego zamachu na życie zdrajcy doszło w Berdiańsku. Tym razem pułapkę zastawiono na Pawła Isczuka. Szefowa administracji wojskowej miasta Wiktoria Galicyna potwierdziła, że 31 października doszło do wybuchu samochodu. W wyniku eksplozji ciężko ranny został właśnie kolaborant współpracujący z Federacją Rosyjską. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie jego stan określono jako ciężki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wybuch auta należącego do Pawła Isczuka nie był przypadkowy. Ukrainiec był wcześniej dziennikarzem i pracował jako redaktor naczelny berdiańskiej gazety Gorod. Wszystko zmieniło się jednak po napaści sił rosyjskich na jego kraj. Mężczyzna zdecydował się na współpracę z siłami okupanta. W kwietniu 2022 roku Rosjanie nielegalnie mianowali go zastępcą przewodniczącego marionetkowej administracji Berdiańska. Zdrajca miał odpowiadać za "politykę zagraniczną i komunikację masową".

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić