Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Studenci oburzeni. Uniwersytet każe im robić "coming out"?

57
Podziel się:

Uniwersytet Szanghajski miał poprosić swoich pracowników o zrobienie list studentów LGBT+. Mają oni "zbadać stan umysłu" uczniów oraz nakierowywać ich na "prawidłowe perspektywy małżeńskie".

Studenci oburzeni. Uniwersytet każe im robić "coming out"?
Chiński uniwersytet robi listę osób LGBT. (Pixabay)

Na chińskim odpowiedniku Twittera pojawił się dokument pochodzący rzekomo z Uniwersytetu Szanghajskiego. Miał być on skierowany do pracowników, by monitorowali i zapisywali studentów, którzy są nieheteronormatywni. Mowa przede wszystkim o osobach homoseksualnych, biseksualnych i transseksualnych.

Jak donosi "The Guardian", post szybko zniknął z komunikatora, jednak w sieci nic nie ginie i wciąż można znaleźć ten dokument. Mimo wszystko zamieszanie wśród studentów jest niemałe. Chińska społeczność jest oburzona tym, że ma być obserwowana. Pracownicy uniwersyteccy mają obserwować przede wszystkim zdrowie psychiczne tych osób czy sieć ich kontaktów. Uniwersytet Szanghajski nie potwierdził czy wydany rzekomo przez jego władze dokument jest prawdziwy.

To moja decyzja, czy zrobić coming out czy nie. To nie jest obowiązek. Jeśli będę chciał zadeklarować swoją orientację seksualną, moja decyzja nie będzie związana z tym, czy ją akceptujecie, czy nie. Jeśli jednak zdecyduję o tym mówić, muszę mieć zagwarantowane podstawowe swobody - cytuje post na Wibo (chiński odpowiednik Twittera i Facebooka) "la Republica".

Chińskie władze nie ukrywają swojej niechęci do osób LBGT+. Treści o tej tematyce zrzeszające tę społeczność na Wibo czy WeChacie są regularnie usuwane przez algorytmy. Warto wspomnieć też o głośnej sprawie, gdy studenci zwrócili się do sądu z nazwaniem homoseksualizmu "chorobą psychiczną" w podręcznikach do nauki. Sąd wydał wtedy orzeczenie, że to jedynie "pogląd akademicki" i stwierdzenie to nie jest błędem.

Ten artykuł ze stycznia dotyczy np. tego, jak administratorzy uniwersyteccy patrzą na studentów LGBT. Wzywa kadry studenckie do zbierania informacji na temat studentów LGBT i doradców, aby "pomogli" "uczniom niebiologicznie homoseksualnym" "utworzyć prawidłowe perspektywy na miłość i małżeństwo" - napisał na Twitterze Darius Longarino, stypendysta na Paul Tsai China Center i znawca chińskiego prawa.
Zobacz także: Anna Zalewska studzi emocje ws. Przemysława Czarnka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(57)
Pultacz
9 miesięcy temu
Studenci mądrzejsi od profesorów, znak czasu do czego doszliśmy
Adam
9 miesięcy temu
I bardzo dobrze. Nikt normalny nie chce się wiązać z kimś tej samej płci. To trzeba leczyć!!!
Dociekliwy
9 miesięcy temu
Tymczasem pobliski Tajwan jako pierwszy kraj w Azji zalegalizował małżeństwa homoseksualne. Można? Można. A dlaczego tak jest? Ponieważ Tajwan zawsze był cywilizowanym miejscem w przeciwieństwie do Chin które opierają się na reżimie na miarę Łukaszenki czy Erytrei (jak nie wierzycie to sprawdźcie sobie rankingi). Podejście chińskich władz tak naprawdę nie jest homofobiczne, bo Chiny nigdy takim krajem otwarcie nie były, a homoseksualistów w Chinach jest najwięcej na świecie. Chodzi tu o konfucjański patriarchalizm do którego Chiny chcą się odwołać po wydarzeniach z Rewolucji Kulturalnej, oraz kontrolę ludzi przez partię. Spytajcie się Koreańczyków, Tajów czy Japończyków co sądzą o Chinach. Mają takie same zdanie jak nieprzymierzając my o Rosji i Rosjanach. Wiem, że dużej ilości osób marzy się by z Polski była druga Rosja, ale na takich trolli szkoda strzępić palców na klawiaturze i tracić na nich czas, bo w D byli i G widzieli, by móc wiedzieć jak się tam żyje. ;-) Cieszcie się jednak, że żyjecie w Polsce i macie prawo być LGBT, lub hetero, bo moglibyście naprawdę nieciekawie trafić jakby władzy się Wasze poglądy nie podobały.
Tylko myślę
9 miesięcy temu
Nie bawią się. Idą na całość. To jest ich siła
Tylko myślę
9 miesięcy temu
Nie bawią się. Idą na całość. To jest ich siła
Tylko myślę
9 miesięcy temu
Nie bawią się. Idą na całość. To jest ich siła
Tylko myślę
9 miesięcy temu
Nie bawią się. Idą na całość. To jest ich siła
Wiola
9 miesięcy temu
Zdrowe podejście do tematu, chcą tym zagubionym poprostu pomóc :)
Xxx
9 miesięcy temu
O co taki krzyk i oburzenie, jak u nas ktoś się ogłosi że jest homo, to jest celebrowany i wychwalany pod niebiosa, jaki odważny, światowy itd. A tu teraz się wstydzą przyznać
z gruby rury
9 miesięcy temu
...co jak co, ale te chińskie komunisty mają tam trochę zdrowego rozsądku...
Magda
9 miesięcy temu
Brawo
politico
9 miesięcy temu
PiS kopiuje rozwiązania i strategie, które z sukcesem zostały zastosowane wcześniej w Rosji. Weźmy choćby kwestie światopoglądowe. Cała ta ofensywa wymierzona w imigrantów, a ostatnio w osoby LGBT, wcześniej została z sukcesem przeprowadzona na Wschodzie. Nawet wykonawców PiS ma podobnych. To nie tylko młodzi nacjonaliści, ale też środowiska kibicowskie. Przy okazji rząd istotnie osłabił Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a w raz z nią polski kontrwywiad, który powinien przeciwdziałać rosyjskiej ingerencji.
ktos
9 miesięcy temu
niestety mnóstwo ludzi na świecie nie ma pojęcia czym jest LGBT, czym jest transseksualizm, wrzucają pedofilów do tego worka. Ludzie krytykujący LGBT są typowymi przykładami psychologicznej postawy lękowej i tak naprawdę to oni mają problem ze sobą.
Gosc
9 miesięcy temu
Jak PO dojdzie do wladzy to u nas tez tak bedzie :( Boze bron nasza kochana Polske!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić