aktualizacja 

USA. Auto z Wałęsą złapało gumę. Policjant nie mógł uwierzyć

290

Niemałej niespodzianki doświadczył Łukasz Lipert, policjant z polskimi korzeniami, który od 17 lat pracuje w USA. W środę funkcjonariusz zatrzymał się przy aucie, które złapało "gumę". Trudno sobie wyobrazić, jak mocno był zaskoczony, gdy w samochodzie zobaczył... Lecha Wałęsę.

USA. Auto z Wałęsą złapało gumę. Policjant nie mógł uwierzyć
Lech Wałęsa z Łukaszem Lipertem, Polakiem pracującym w amerykańskiej policji (Facebook, Connecticut State Police)

Auto z Lechem Wałęsą na pokładzie złapało "gumę" na jednej z dróg w Tolland. Przy samochodzie zjawił się Łukasz Lipert, Polak pracujący w amerykańskiej policji. Musiał być bardzo zdziwiony, gdy zobaczył, kto jest w środku pojazdu.

O spotkaniu Liperta z Wałęsą informuje na Facebooku stanowa policja Connecticut. "Nigdy nie wiesz, kogo spotkasz jako policjant" - czytamy we wpisie.

Tego popołudnia policjanci z policji stanowej w Connecticut zostali wezwani do zgłoszenia na trasie I-84, aby pomóc pojazdowi z przebitą oponą. Tuż po przybyciu funkcjonariusze zostali powitani przez zdobywcę pokojowej nagrody Nobla, pierwszego prezydenta Polski wybranego w wolnych wyborach - Lecha Wałęsę - dodano.

Dla policjanta to spotkanie było dużym przeżyciem. "Funkcjonariusz Lipert, który ma polskie korzenie, był zaszczycony możliwością pomocy tak wpływowej osobie. Panowie krótko porozmawiali o historii Polski" - podsumowano.

Lipert zabrał głos po spotkaniu z Wałęsą

Łukasz Lipert ma dziś 35 lat. Z Polski wyjechał w wieku 18 lat. W rozmowie z "The Hartford Courant" zdradził, że z Wałęsą rozmawiał po polsku, m.in. o ich ojczyźnie i ruchu antykomunistycznym.

To była zdecydowanie świetna okazja, by poznać człowieka, który w dawnych czasach był wiodącą postacią. To bezsprzecznie wspaniałe doświadczenie - podkreślił Lipert.

Problem z autem Lecha Wałęsy pojawiał się po jego prelekcji w Hartford. Były prezydent Polski w trakcie tego wydarzenia apelował m.in. o pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić