Karolina Woźniak| 

USA. Policja wykorzystuje syreny z "Nocy oczyszczenia", żeby informować o godzinie policyjnej

2

Policja w Stanach Zjednoczonych wpadła na pomysł, jak skutecznie informować ludzi o nadchodzącej godzinie policyjnej. Zdecydowano się na wykorzystywanie dźwięku syren, które pojawiły się w filmie "Noc oczyszczenia".

W Luizjanie wykorzystywano syreny znane z filmu "Noc oczyszczenia" do informowania ludzi o godzinie policyjnej.
W Luizjanie wykorzystywano syreny znane z filmu "Noc oczyszczenia" do informowania ludzi o godzinie policyjnej. (kadr z filmu "The Purge")

Wiele miast na całym świecie wprowadza ograniczenia w celu zapobiegania transmisji koronawirusa. W Crowley w Luizjanie zdecydowano się na godzinę policyjną, która trwa od 21 do 6 rano. W tym czasie nie można przebywać poza domem.

USA. Policja wykorzystuje syreny z "Nocy oczyszczenia", żeby informować o godzinie policyjnej

Wiele osób z pewnością kojarzy produkcję z 2013 roku, która opowiada o eksperymencie polegającym na tym, że raz w rokuprzez 12 godzin każde naruszenie prawa, również morderstwo, jest całkowicie legalne. O zbliżającej się "nocy oczyszczenia" władze informowały mieszkańców za pomocą charakterystycznych syren.

Takich właśnie dźwięków używają policjanci z Luizjany, którzy jeżdżą między domami i w ten sposób informują o zbliżającej się godzinie policyjnej. Władze informowały wcześniej, że mieszkańcy mogą się spodziewać sygnałów dźwiękowych, które będą różnić się od tych, które są wykorzystywane zazwyczaj.

Szef policji w Crowley, Jimmy Broussard, powiedział "KATC", że nie miał pojęcia, że "syrena, którą wykorzystywali do ostrzegania ludzi o godzinie policyjnej, była taka sama, jak w 'Nocy oczyszczenia'". Funkcjonariusz dodał, że nie będą jej więcej używać.

W Stanach Zjednoczonych jest obecnie 337 309 przypadków infekcji koronawirusem. Zmarły już 9634 osoby, a 17528 uznano za wyzdrowiałych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić