o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Woźniak
|

USA. Śmierć George'a Floyda. Zaskakująca prośba zabójcy na sali rozpraw w sądzie

218
Podziel się

Były policjant z Minneapolis, Derek Chauvin, zwrócił się do sędziego o oddalenie zarzutów o morderstwo. Oskarżonego wspiera jego adwokat, który twierdzi, że nie ma żadnych podstaw do poparcia morderstwa pierwszego, drugiego ani trzeciego stopnia.

USA. Śmierć George'a Floyda. Zaskakująca prośba zabójcy na sali rozpraw w sądzie
Policjant oskarżony o morderstwo George'a Floyda poprosił sędziego o oddalenie zarzutów (Twitter.com, @FirstJamesBond)
bESxiYOJ

Zabójstwo George'a Floyda wywołało serię protestów na całym świecie. Demonstranci wyszli na ulice, żeby protestować przeciwko rasizmowi i brutalności policji. George Floyd zmarł 25 maja w trakcie aresztowania przez policję. To właśnie Derek Chauvin trzymał na jego szyi kolano, co doprowadziło do uduszenia Floyda.

Zarzuty dla Dereka Chauvina oddalone? O to prosi oskarżony

Zdaniem prokuratorów morderstwo Floyda było tak okropne, że oczekują surowszych wyroków niż te, które obowiązują. Trzech innych funkcjonariuszy, którzy brali udział w akcji, zostało oskarżonych o morderstwo drugiego stopnia.

bESxiYOL

Prokurator generalny Keith Ellison przyznał, że ma powód, żeby wyjść poza "tabelę wytycznych dotyczących wyroków" używaną w stanie Minnesota. Dodał, że w tym przypadku należy uwzględnić kryminalną przeszłość skazanego za zabójstwo, Dereka Chauvina.

Pan Floyd został potraktowany ze szczególnym okrucieństwem. Mimo jego próśb, że "nie może oddychać", a także próśb naocznych świadków, żeby puścili pana Floyda, pozwany oraz współoskarżeni nadal przytrzymywali pana Floyda - poinformowali prokuratorzy.
bESxiYOR

Zdaniem oskarżycieli, policjanci znacznie nadużyli swojej władzy wobec George'a Floyda. Trzej byli funkcjonariusze, którzy zostali oskarżeni o współudział, również złożyli wnioski o zwolnienie ich ze stawianych im zarzutów. Jednak sędzia nie wydał jeszcze żadnego oświadczenia. Według dokumentacji, adwokat Dereka Chauvina uważa całą sprawę za "niewłaściwą przedprocesową kampanię reklamową" i żąda zmiany prokuratorów.

Zobacz także: Zobacz także: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESxiYPm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(218)
Bart
rok temu
Morderstwo za 20 dolarów! USA to zdziczały kraj dzikich szeryfów. Dziki zachód dalej obowiązuje.
Bart
rok temu
Na krzesło elektryczne z tymi policjantami! Ci gliniarze to zwykli mordercy (bez względu na kolor skóry).
xxx
rok temu
śmierć jest śmiercią ktoś kto dusi człowieka kolanem wie co robi albo zabije lub daruje mu życie on wybrał zabicie
bESxiYPn
Monika
rok temu
A co tu gadac? Powinien dostac dozywocie I tyle
kiju
rok temu
wywieść ich z powrotem do afryki , tam im policja amerykańska nie będzie dokuczała a ile wolnego miejsca tam jest , mogli by sobie biegać krzyczeć i podpalać chatki z trzciny
dykta
rok temu
czarni popełniają najwięcej przestępstw to dlatego potem policja ich aresztuje na ulicy a że nie wykonują poleceń bo im się wydaje że wszystko mogą to potem są takie skutki jak w tym przypadku
polkie
rok temu
Zabił go za 20 dolarów!
Kovalsky
rok temu
sami na siebie kreca bata. niech czarni wprowadza swoje porządki to za kilka miesięcy nie bedzie juz usa. we francji, niemczech i UK podobna sytuacja. powodzenia zachodzie
Aro
rok temu
Ten policjant wiedział ze to stary recydywa wiec ze wzgledu na niebezpieczeństwo ktore mu groziło potraktował go tak a nue inaczej....Bravo.
1503
rok temu
Jezeli czarnym popuszcza to z USA zrobia Afryke,Nigerie itd.
Zenek
rok temu
No coz zabil swietego Floyda.
kazpk
rok temu
Wszyscy czterej powinni zostac uznani za niewinnych i oddalic wszystkie zarzuty, no moze cos jakby wypadek przy pracy nieumyslny oczywiscie.
creygen
rok temu
w polsce to przecież żaden z policjantowi nigdy za zabicie nie zostały postawione zażuty u nas to dopiero komuna jest !!!! we wrocławiu zabili chłopaka i ktoś siedzi?Żaden !!!
bESxiYPf
Olo
rok temu
Policjant powinien powiedzieć, że jest działaczką LGTB. Już dawno byłby wolny ;)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić