o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

USA. Śmierć George'a Floyda. Zaskakująca prośba zabójcy na sali rozpraw w sądzie

218
Podziel się

Były policjant z Minneapolis, Derek Chauvin, zwrócił się do sędziego o oddalenie zarzutów o morderstwo. Oskarżonego wspiera jego adwokat, który twierdzi, że nie ma żadnych podstaw do poparcia morderstwa pierwszego, drugiego ani trzeciego stopnia.

USA. Śmierć George'a Floyda. Zaskakująca prośba zabójcy na sali rozpraw w sądzie
Policjant oskarżony o morderstwo George'a Floyda poprosił sędziego o oddalenie zarzutów (Twitter.com, @FirstJamesBond)
bDnOxJgB

Zabójstwo George'a Floyda wywołało serię protestów na całym świecie. Demonstranci wyszli na ulice, żeby protestować przeciwko rasizmowi i brutalności policji. George Floyd zmarł 25 maja w trakcie aresztowania przez policję. To właśnie Derek Chauvin trzymał na jego szyi kolano, co doprowadziło do uduszenia Floyda.

Zarzuty dla Dereka Chauvina oddalone? O to prosi oskarżony

Zdaniem prokuratorów morderstwo Floyda było tak okropne, że oczekują surowszych wyroków niż te, które obowiązują. Trzech innych funkcjonariuszy, którzy brali udział w akcji, zostało oskarżonych o morderstwo drugiego stopnia.

bDnOxJgD

Prokurator generalny Keith Ellison przyznał, że ma powód, żeby wyjść poza "tabelę wytycznych dotyczących wyroków" używaną w stanie Minnesota. Dodał, że w tym przypadku należy uwzględnić kryminalną przeszłość skazanego za zabójstwo, Dereka Chauvina.

Pan Floyd został potraktowany ze szczególnym okrucieństwem. Mimo jego próśb, że "nie może oddychać", a także próśb naocznych świadków, żeby puścili pana Floyda, pozwany oraz współoskarżeni nadal przytrzymywali pana Floyda - poinformowali prokuratorzy.

Zdaniem oskarżycieli, policjanci znacznie nadużyli swojej władzy wobec George'a Floyda. Trzej byli funkcjonariusze, którzy zostali oskarżeni o współudział, również złożyli wnioski o zwolnienie ich ze stawianych im zarzutów. Jednak sędzia nie wydał jeszcze żadnego oświadczenia. Według dokumentacji, adwokat Dereka Chauvina uważa całą sprawę za "niewłaściwą przedprocesową kampanię reklamową" i żąda zmiany prokuratorów.

bDnOxJgJ
Zobacz także: Zobacz także: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda
bDnOxJhe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(218)
ALM
3 miesiące temu
Prawidłowo. Widziałem nagranie, naćpany, niebezpieczny gość który nie stosował się do żadnego polecenia. Nie dziwie się ze tak długo trzymał go kolanem skoro się szarpał, kopał, i nie wykonał żadnego polecenia w amoku alkoholowo narkotykowym.
Tryty
3 miesiące temu
Bardzo ładny przedruk z zagranicznej prasy (nawet to samo zdjęcie) ale brakuje uzasadnienia wniosku oskarżonego - zabity był pod wpływem substancji odurzających a funkcjonariusz działał zgodnie z wytycznymi PD. Bycie dziennikarzem wymaga obiektywizmu. Proszę nie zatajać lub manipulować faktami nawet jeżeli są podane przez sprawcę obrzydliwego zachowania.Dziennikarstwo zaangażowane tylko dla jednej ze stron to nic innego jak propaganda
WLM
3 miesiące temu
A ja pamiętam sytuację z Rimini we Włoszech, gdzie banda murzynów skatowala Polaka i brutalnie zgwałciła jego żonę . Gdzie wtedy byli protestujący ?
bDnOxJhf
ZetThemAll
3 miesiące temu
Właśnie w ostatnich godzinach w Portlant "słusznie" oburzony motłoch, rozstrzelał z zimną krwią przypadkowego człowieka, który miał koszulkę popierającą Trumpa. Ale jasne, lewaczki, to "słuszne" wzburzenie. Was trzeba za same te kłamstwa do więzień pozamykać. Z paragrafu, że pośrednio nawołujecie do popełnienia przestępstwa. Tak to wygląda.
Ten Murzyn
3 miesiące temu
był wielokrotnie karany w tym za handel narkotykami oraz napad na kobietę w zaawansowanej ciąży w jej domu. Tego się nie mówi.
Najnowsze komentarze (218)
Bart
3 miesiące temu
Morderstwo za 20 dolarów! USA to zdziczały kraj dzikich szeryfów. Dziki zachód dalej obowiązuje.
Bart
3 miesiące temu
Na krzesło elektryczne z tymi policjantami! Ci gliniarze to zwykli mordercy (bez względu na kolor skóry).
xxx
3 miesiące temu
śmierć jest śmiercią ktoś kto dusi człowieka kolanem wie co robi albo zabije lub daruje mu życie on wybrał zabicie
Monika
3 miesiące temu
A co tu gadac? Powinien dostac dozywocie I tyle
kiju
3 miesiące temu
wywieść ich z powrotem do afryki , tam im policja amerykańska nie będzie dokuczała a ile wolnego miejsca tam jest , mogli by sobie biegać krzyczeć i podpalać chatki z trzciny
dykta
3 miesiące temu
czarni popełniają najwięcej przestępstw to dlatego potem policja ich aresztuje na ulicy a że nie wykonują poleceń bo im się wydaje że wszystko mogą to potem są takie skutki jak w tym przypadku
polkie
3 miesiące temu
Zabił go za 20 dolarów!
Kovalsky
3 miesiące temu
sami na siebie kreca bata. niech czarni wprowadza swoje porządki to za kilka miesięcy nie bedzie juz usa. we francji, niemczech i UK podobna sytuacja. powodzenia zachodzie
bDnOxJgX
Aro
3 miesiące temu
Ten policjant wiedział ze to stary recydywa wiec ze wzgledu na niebezpieczeństwo ktore mu groziło potraktował go tak a nue inaczej....Bravo.
1503
3 miesiące temu
Jezeli czarnym popuszcza to z USA zrobia Afryke,Nigerie itd.
Zenek
3 miesiące temu
No coz zabil swietego Floyda.
kazpk
3 miesiące temu
Wszyscy czterej powinni zostac uznani za niewinnych i oddalic wszystkie zarzuty, no moze cos jakby wypadek przy pracy nieumyslny oczywiscie.
creygen
3 miesiące temu
w polsce to przecież żaden z policjantowi nigdy za zabicie nie zostały postawione zażuty u nas to dopiero komuna jest !!!! we wrocławiu zabili chłopaka i ktoś siedzi?Żaden !!!
Olo
3 miesiące temu
Policjant powinien powiedzieć, że jest działaczką LGTB. Już dawno byłby wolny ;)
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić