Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|
aktualizacja

W Korei Północnej nie kryją złości. Dojdzie do wojny nuklearnej?

14
Podziel się:

Nowa umowa handlowa między Australią, Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi nie spodobała się Korei Północnej i Chinom. Oba narody są wrogo nastawione do trzech partnerów. Korea głośno mówi o wojnie nuklearnej.

W Korei Północnej nie kryją złości. Dojdzie do wojny nuklearnej?
Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej (PAP)

Wielka Brytania została ostro skrytykowana przez przywódców Korei Północnej za zbliżenie świata do "wojny nuklearnej". Wystąpili oni z roszczeniem, w związku z nową umową handlową między USA, Wielką Brytanią i Australią, podpisaną na początku tego roku.

Pierwszy krok do wojny?

Umowa została zawarta, aby pomóc Australii stworzyć około osiem nowych okrętów podwodnych o napędzie atomowym.

Niepokoje wynikają z faktu, że platforma bezpieczeństwa planuje przenieść do Australii technologie budowy łodzi podwodnej o napędzie atomowym ze Stanów Zjednoczonych, które są największym krajem wojny i inwazji na świecie - brzmi oświadczenie na stronie internetowej północnokoreańskiego MSZ.

Porozumienie znane jest jako AUKUS. To oznacza, że ​​trzy kraje dzielą się informacjami wywiadowczymi. To daje Australii szczegółowe informacje na temat budowy okrętów podwodnych, ale nie broni jądrowej.

Zapotrzebowanie na łodzie podwodne wynika z bliskiego sąsiedztwa z Chinami. Australia będzie mogła reagować "szybciej i mocniej", jeśli zajdzie taka potrzeba. Kilku ekspertów twierdziło, że zrobiono to, aby "podważyć" porządek oparty na zasadach w regionie i że Ameryka chciała nawiązać bliższe więzi z Australią.

Nie podoba się to również chińskim przywódcom, którzy "nie potrzebują przestrzegać równowagi sił w regionie". Twierdzą, że "rozpali to jeszcze bardziej wyścig zbrojeń i proliferację nuklearną", jak donoszą lokalne media.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Wmwmwnmwnw
rok temu
Tłuścioch się usmaży... nareszcie
Piotrek
rok temu
jestem bezstronny i stwierdzam że my ludzie jesteśmy największą zakałą tego świata.. nieograniczony niczym egoizm i chciwość.. pozabijamy siebie nawzajem o marne dolary..
X men😜
rok temu
Ten czubek może rzeczywiście coś odpalić z głowicą nuklearną jeżeli ktoś mu sprzedał odpowiednie rakiety. Ma na tyle nierówno pod dachem , źe myśli iż mu się uda kogoś przestraszyć . Nie zdaje sobie sprawy , ze po pierwszym odpaleniu jego państewko zniknęło by z mapy a pierwsi zdradzili by go jego wychudzeni generałowie . Skończyłby jak Caucescu.
Richard
rok temu
A nie lepszy by był w amerykańskich okrętach napęd covidowy? Technologie mają…
JMK
rok temu
"aby pomóc Australii stworzyć około osiem nowych okrętów podwodnych o napędzie atomowym" - dobry żart. Okręty zostaną dostarczone, gotowe "pod klucz". Jankesi wyru....li francuzików z interesu. Ci ostatni byli pewni,że sprzedadzą OPOP z napędem klasycznym. Umowy były podpisane, temat budowy francuskich OPOP w Australii mocno zaawansowany i UPSSSS ! Jak się czujecie francuziki - pewnie tak jak Ruscy kiedy wy ich wyru....ście z Mistralami po naciskach jankesów.
Jeden z czter...
rok temu
Wojna nuklearna , taka której nikt nie wygrywa .
bez szyderstw
rok temu
Nie bardzo rozumiem, czy świat szuka oszczędności na jednej kulce do snajperki?
Pol
rok temu
I Dząg dostanie 2 pigułki i po Korei.
paszol
rok temu
prosze jaki nius a tu sie covida boja a wojna sie szykuje:)
huy
rok temu
tak to juz kolejna wojna stworzona przez portal o2 .
afrykaner
rok temu
brawo Korea, nie dajcie się jankesom, nie bądźcie wasalami jak polski kalifat,jak macie umrzeć z głodu zrównajcie hamerykę z ziemią.
hehe
rok temu
Pro.paganda z samego rana jak śmietana. Dzięki redakcjo niedoszłych dziennikarzy
wtf
rok temu
ludzie którzy szerzą takie informacje są czynnikiem odpowiadającym za wojny!!!
Xi Jiaopong
rok temu
Nuklearnego to on sobie bąka może puścić. Trawa już cała zjedzona? 😵
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić