W Łodzi urodziły się trojaczki. Piąty raz w tym roku!

8

Dla rodziców to potrójne szczęście, a dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi to... potrójne szczęście, ale już po raz piąty w tym roku. Tym razem na świat przyszły dwie dziewczynki i chłopczyk. Szczęśliwi rodzice wymyślili już imiona dla swoich pociech.

W Łodzi urodziły się trojaczki. Piąty raz w tym roku!
W łódzkim Instytucie to już piąte trojaczki w tym roku (Pixabay, fritzbraus)

Dla położników ciąże mnogie są dużym wyzwaniem i skomplikowanym przedsięwzięciem logistycznym. Nie inaczej było w tym przypadku. Ze względu na stan zdrowia mamy, lekarze z ICZMP podjęli decyzję o cesarskim cięciu. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Sytuacja położnicza zmusiła nas do rozwiązania ciąży w trybie pilnym. Z uwagi na stan przedrzucawkowy, który rozwinął się w 33. tygodniu ciąży, zdecydowaliśmy o cesarskim cięciu. Na świat przyszło troje dzieci – mówi dr Michał Krekora, dyrektor Kliniki Położnictwa, cytowany przez radiolodz.pl.

Rodzicami trojaczków — dwóch dziewczynek i chłopca — są państwo Matusiakowie z podłódzkiego Gałkówka. O tym, że zostaną rodzicami trojaczków, dowiedzieli się dość wcześnie, bo w szóstym tygodniu ciąży.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Syn posłanki nagrał, jak katują dziewczynę. Rzecznik PiS reaguje
Najpierw był szok, a potem radość. A teraz już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli zabrać dzieci do domu. Na szczęście cała trójka jest zdrowa i wydolna oddechowo, więc mamy nadzieję, że to zdarzy się już niedługo - mówią uszczęśliwieni rodzice.

W chwili przyjścia na świat, dziewczynki mierzyły po 44 cm i ważyły 1900 g i 1760 gramów. Chłopiec miał 51 cm i ważył 1900 g.

Państwo Matusiakowie wybrali już imiona dla swoich pociech. Będą to: Liliana, Jaśmina i Antoni.

Maluszki będą mogły wrócić do domu, gdy lekarze stwierdzą, że jest to w pełni bezpieczne.

To już piąte trojaczki w tym roku

W 2021 i 2022 roku w łódzkim ICZMP nie było narodzin trojaczków. Ale 2023 rok okazał się wyjątkowy... Choć mamy dopiero lipiec, w ''Matce Polce'' urodziły się już piąte w tym roku trojaczki!

W łódzkim Instytucie pacjentki, które dowiadują się, że spodziewają się więcej niż jednego dziecka, otrzymują specjalistyczną pomoc.

Wykonujemy badania ultrasonograficzne oraz echokardiograficzne seryjnie, tzn. w pewnym odstępie czasu, aby potwierdzić dobrostan płodów – lub jego brak. Takie badanie trwa dłużej niż w przypadku ciąży pojedynczej, jest ono bardzo dokładne, wymaga pewnego doświadczenia. Dla pacjentki jest to też pewne wyzwanie, bo w ciąży trojaczej wykonujemy właściwie trzy odrębne badania, a więc ciężarna spędza w pracowni USG bardzo dużo czasu – wyjaśnił ginekolog położnik dr Oskar Sylwestrzak, który prowadził ciążę pacjentki.
Autor: APOL
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić