aktualizacja 

Warszawa, godzina 23, 20.02. Kamery nagrały, co stało się na Okęciu

223

Joe Biden w poniedziałek przyleciał do stolicy Polski. Air Force One z prezydentem USA na pokładzie wylądował na warszawskim lotnisku Chopina chwilę po godz. 23. Przy wychodzeniu z samolotu jeden z pasażerów potknął się i spadł ze schodów. Wszystko zarejestrowały kamery.

Warszawa, godzina 23, 20.02. Kamery nagrały, co stało się na Okęciu
Joe Biden w Polsce. Pasażer spadł ze schodów Air Force One (Twitter)

Druga w ciągu roku wizyta prezydenta USA w Polsce jest wydarzeniem bez precedensu. Nic dziwnego, że cieszy się ona olbrzymim zainteresowaniem wszystkich Polaków. Oficjalna część wizyty Joego Bidena rozpocznie się 21 lutego. Prezydent USA spotka się tego dnia ze swoim polskim odpowiednikiem oraz wygłosi przemówienie u podnóża Zamku Królewskiego w Warszawie.

Prezydent USA przyleciał do naszego kraju już w poniedziałek. Air Force One z Joe Bidenem na pokładzie wylądował na warszawskim lotnisku Chopina chwilę po godz. 23. Przywódcę powitali prezydencki minister Marcin Przydacz oraz ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. Politycy rozmawiali przez kilka minut.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tych miast chce Putin. Kluczowe wzgórza

Gdy prezydent USA witał się z przedstawicielami Polski, przy wysiadaniu z Air Force One jeden z pasażerów spadł ze schodów, co uchwycono na nagraniu telewizyjnym. Nie jest znane nazwisko pechowca, który upadł przy wysiadaniu z samolotu.

Wszystko wskazuje jednak na to, że mężczyźnie nie stało się nic poważnego, chociaż jego upadek początkowo wyglądał bardzo groźnie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Groźny Air Force One. Wypadek miał także prezydent

Prezydent USA doskonale wie co to znaczy poślizgnąć się na schodach tego samolotu. W 2021 roku Joe Biden niefortunnie potknął się kilka razy, próbując wejść do Air Force One. W końcu przewrócił się, upadając na kolana. Całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, jednak prezydent wyszedł z tego bez szwanku.

Wcześniej do podobnego incydentu doszło za czasów prezydentury Baracka Obamy. Ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych omal nie spadł ze schodów Air Force One opuszczając samolot po powrocie do Waszyngtonu z pola golfowego na Florydzie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić