Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Weteran wojenny uciekł z pumą do lasu. Zamieścił film. Trwa obława

631
Podziel się

W piątek w Ogrodzieńcu (woj. śląskie) miała miejsce próba odebrania pumy przez pracowników poznańskiego zoo mężczyźnie trzymającemu ją jako zwierzę domowe. Weteran wojny w Afganistanie Kamil S. najpierw groził im nożem, a następnie uciekł do lasu. Pracownicy ogrodu zoologicznego ujawniają szczegóły zajścia.

Weteran wojenny uciekł z pumą do lasu. Zamieścił film. Trwa obława
Puma miała zostać przekazana poznańskiemu ZOO. (Wikimedia Commons, Dcoetzee)
bCOOoNAR

Do zajścia doszło w piątek 10 lipca. Pracownicy zoo w Poznaniu postanowili odebrać pumę od jej właściciela, który sześć lat temu kupił zwierzę. W styczniu tego roku o konieczności jego odebrania orzekł Sąd Rejonowy w Zawierciu. Ogród w stolicy Wielkopolski zgłosił się na przyjęcie kota do siebie.

Gdy pracownicy zoo przyjechali na miejsce, właściciel był agresywny, groził im nożem oraz przykładał go sobie do gardła, twierdząc, że popełni samobójstwo. Następnie, wraz z pumą uciekł samochodem do lasu. Obecnie szuka go policja.

Część opinii publicznej twierdziła, że choć mężczyzna nie ma prawa do posiadania niebezpiecznego zwierzęcia, to powinien móc je zatrzymać, jeśli przywiązało się do niego, a jego swoboda jest mniej ograniczona niż w zoo.

bCOOoNAT

Czytaj także:

Puma z Ogrodzieńca

Według zoo puma nie żyła wcale w dobrych warunkach. Jak dowiedzieli się pracownicy ogrodu zoologicznego, Kamil S. wykorzystywał wcześniej ją do zarabiania pieniędzy, pobierając opłaty za zdjęcia z nią, prowadząc warsztaty głaskania wielkich kotów i wożąc po Polsce malutkim cinquecento.

bCOOoNAZ
W dniu wczorajszym udajemy się po zwierzę. Czekając na przyjazd policji na nieogrodzonym terenie z barakiem, przy którym stoi mała klatka z ujawnioną puma (zwierzę nie może nawet stanąć, wokół odchody i worki foliowe), zostajemy zaatakowani prze byłego właściciela - z nożem. Zdarzenie dokumentują obecne media, cudem pracownicy zoo nie zostają zranieni, zwierzę brutalnie wyciągane i szarpane przez właściciela zostaje wywiezione do lasu - napisało zoo na swoim profilu facebookowym.

Jak twierdzą pracownicy, puma jest prawdopodobnie w złej kondycji ogólnej, ponieważ żyła w warunkach sprzecznych z jej naturalnymi potrzebami ruchu. Nie miała możliwości wspinania się, chodziła na smyczy, co negatywnie wpłynęło na jej organizm.

Jeśli posiadacie informacje mogące pomóc zwierzęciu i organom ścigania, prosimy o pomoc - apeluje ogród zoologiczny.
bCOOoNBa

Jednocześnie, m.in. prezydent Mysłowic, Dariusz Wójtowicz, twierdzi, że puma Nubia mieszkała wraz z mężczyzną w domu, a dzięki jego działaniu uratowano jej życie. Sytuacja czeka na wyjaśnienie, ponieważ wersje zoo i obrońców Kamila S. są mocno sprzeczne.

Również sam zainteresowany umieścił dziś na Facebooku film, w którym głaszcze mruczącą do niego pumę, zapewniając, że wraz z kotem są bezpieczni.

bCOOoNBb

Mimo słów obrony, Kamil S. poszukiwany jest przez policję na bardzo dużym obszarze. Funkcjonariusze mają obowiązek dopilnować wykonania wyroku sądu. Być może po schwytaniu mężczyzny uda się wyjaśnić sprawę pumy i jej właściciela.

Zobacz także: Ciechanów. Nieoczekiwani goście w Urzędzie Miasta. Wszystko nagrał monitoring

bCOOoNBu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(631)
Please
miesiąc temu
Niech ktoś zainteresuje się tą sprawą i pomoże temu weteranowi żeby mógł wrócić do domu ze swoim przyjacielem
Filomena77
miesiąc temu
Zostawcie ich w spokoju.Zajmijcie się niebezpiecznymi psami na blokowiskach i w domkach,nad którymi nie panują właściciele.To,że chłopak z pumą zarabiał- to na jej utrzymanie,nie żebrał i nie wiciągał łapy do państwa.Na pumy nie ma 500 +.
Tarantula 66
miesiąc temu
Pseudo obrońcy prześladują i człowieka i zwierzę. Pewnie, że to rzadkość posiadanie tego pięknego kota, ale jeśli jest emocjonalnie związany z tą rodziną, to nie wolno ich krzywdzić. Brońmy prawo do miłości i wolności.
bCOOoNBv
januszl
miesiąc temu
Mój bracie. Kochasz zwierzęta. Jak Ci pomóc? Oni Cię wykończą.
Nelly
miesiąc temu
Jeśli facet postawił sprawę na ostrzu noża i zdecydował uciec z pumą, to proszę zobaczyć jakie targają nim uczucia, to są bardzo silne emocje i jeśli wymiar sprawiedliwości oraz inne służby nie wezmą tego pod uwagę, wszyscy wspólnymi siłami i twardymi decyzjami mogą doprowadzić tutaj do tragedii. Rozumiem decyzję właściciela pumy i modlę się żeby nic złego im się nie stało. Liczę na szczęśliwe zakończenie tej sprawy.
Najnowsze komentarze (631)
BOZKING
4 tyg. temu
Zróbmy coś ludzie niech ten człowiek ma to zwierzę .. Ciekawe jak by ktoś inny zareagował jak by przyszedł i np węża albo jaszczurkę odebrać chcieli
Lechu
4 tyg. temu
Ogród zoologiczny powinien pomóc panu Kamilowi w fachowym doradztwie,jak powinien poprawić warunki bytowe zwierzęcia,a nie sugerować ,że tylko oni dadzą pumie szczęście....,a o to głównie chodzi w życiu każdej istoty....
Tasmandevil
4 tyg. temu
Normalnie Rambo po Polsku. Komandos szukany w lesie przez hordy mundurowych.
Jan
4 tyg. temu
Poznańskie Zoo powinno zająć się stadnina koni w Janowie.A nie normalnym opiekunem fajnego zwierzaka.
Marianna
4 tyg. temu
To tak jakby komuś odebrać domowego psa lub kota , przecież ta puma była jego przyjacielem , rozlake bedzie przezywac i puma i weteran co to za POTWOR kazał pume odebrac, to osoba bez jakich kolwiek uczuć i empatii, a moze trzeba było pomóc w eteranowi a nie od razu do sadu isc
Poszukiwania
4 tyg. temu
Nubii i jej właściciela dobiegły końca. Puma trafiła do ZOO, ale jej właściciel chce walczyć dalej. Puma Nubia została odebrana właścicielowi i przewieziona do ZOO w Chorzowie. Ok. godziny 14 o zakończeniu poszukiwań pumy podał Łukasz Litewka, radny Sosnowca, który zaangażował się w pomoc Kamilowi S. Pan Kamil wcześniej wydał oświadczenie. Zamierza walczyć o odzyskanie swojego zwierzęcia. Natomiast radny Litewka sprawę skomentował na swoim Facebooku: „Najważniejsze: jest bezpieczna. Walczymy dalej by wróciła do domu”. Kamil jest weteranem z Afganistanu. Walka o jego ukochanego kota trwała od piątku, gdy policja chciała zabrać mu pumę i oddać zwierzę do ZOO. Zrozpaczony decyzją sądu mężczyzna uciekł z pumą do lasu i ukrywał się w nim do niedzieli. W pościg za 36-latkiem ruszyli funkcjonariusze z Zawiercia i antyterroryści, którzy przylecieli na Śląsk helikopterem. – Dziękujemy za każdą wiadomość. Za każde wsparcie. Siła w Was. Udostępniamy nasze posty. Podajemy dalej. Bez tego kłamstwo będzie górą. Niech media widzą jaką mamy armię. Czekamy na rozwój wydarzeń. Czekamy na fachową pomoc prawną. Bez tego nie możemy nic zrobić – napisał na Facebooku pan Kamil...
ADAM
4 tyg. temu
Ja bym zwolnił tą Panią która jest przedstawicielem z ZOO Poznań, bo to co zrobili to bez prawie nawet policji nie powiadomili że i poszli na samowolkę a teraz odpowiedzą za wykroczenie i to poważne
Dociekliwy
4 tyg. temu
Puma i właściciel bezpieczni> jest pytanie jak to jest z fundacją która miała odebrać pume i co tam robili dziennikarze .Dlaczego nie było weterynarz który by sprawdził stan zdrowia pumy i warunki transportu powyżej 300km.Dlaczego dyrektor ZOO w Poznaniu zawiadomiła policje podając nie prawdę. Co ma wspólnego Zoo Poznań z tą fundacją .Wiadomo już że ZOO w Poznaniu nie miało odpowiednich warunków dla tej pumy więc do kogo i za ile ta puma miała być zbyta?KTO PONIESIE KOSZTY TAK KOSZTOWNEJ BEZSENSOWNWJ OPERACJI POLICYJNEJ kwota około 150tyś zł /helikoptery,drony,antyterroryści ponad 200policjantów sprzet i zabezpiczenie formie karetek , straży innych podmiotów.Może odpowie na te pytania prokurator a następnie sąd?????
bCOOoNBn
zyzio
4 tyg. temu
powinno sie odstrzelic i spokoj
Ola
4 tyg. temu
Ludzie czy wy wszyscy jesteście ślepi? Nie widzicie w jakich warunkach zyla ta puma? Ta klatka jest za mała dla psa a co dopiero dla pumy!! Żyła we własnych odchodach i to jest miłość do zwierzęcia? Ta patologie powinni zamknąć w więzieniu!
Aanna
miesiąc temu
A może zamiast robić nagonkę na tego człowieka -weterana trzeba z nim rozmawiać zainteresować się jego życiem po tym Afganistanie. Bo nie on pierwszy ma takie problemy. Gdzie jest wojsko. Tu jest potrzebny dobry lekarz.
Razz
miesiąc temu
Wystarczy kilka minut poszukiwań by każdy mógł samemu zobaczyć wypowiedzi sąsiadów i weterynarza . Bynajmniej nie podzielają opinii sądu i poznańskiej dyrektorki ZOO .
Hxh
miesiąc temu
Dlugo sie nie poukrywa...w jednym kawalku, bo puma musi cos jesc
Razz
miesiąc temu
Najgłębsze możliwe wyrazy pogardy dla osób które w celach korzyści majątkowych próbują odebrać zwierze właścicielowi nie zważając nawet minimalnie na dobro zwierzęcia oraz właściciela . Wystarczy godzina poszukiwań w necie by zaznajomić się z sytuacją i wyrobić sobie opinię . Kobiecie z poznańskiego ZOO należy postawić zarzuty za trzymanie w domu z urągających warunkach tygrysów , co spowodowało , że zwierzęta padły . //// SĄ CHWILE GDY WSTYD MI JEST SIĘ PRZYZNAĆ , ŻE JESTEM POLAKIEM I TAKIE RZECZY , TAKIE BEZPRAWIE ZALEGALIZOWANE PRZEZ WYROKI SĄDU DZIEJĄ SIĘ W MOIM KRAJU .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić