Wróć na
A. M.
|

Obława w Ogrodzieńcu. Policja poszukuje pumy i jej właściciela

301
Podziel się

Weteran wojenny Kamil S. od kilku lat przetrzymywał w domu pumę jako zwierzę domowe. Gdy po decyzji sądu pracownicy zoo przybyli, żeby ją odebrać, mężczyzna zaczął wymachiwać nożem, po czym zagroził, że popełni samobójstwo. Teraz poszukuje go policja. Groźne zwierzę jest na wolności.

Obława w Ogrodzieńcu. Policja poszukuje pumy i jej właściciela
Trwa obława w Ogrodzieńcu. Policja poszukuje pumy i jej właściciela (Getty Images, Mairo Cinquetti, NurPhoto)
bCXDDdKJ

Wydarzenia rozpoczęły się w piątek po południu. Do domu Kamila S., byłego żołnierza przybyli pracownicy poznańskiego zoo. Mieli za zadanie odebrać mu nielegalnie posiadaną pumę. Niebezpieczne zwierzę kupił sześć lat temu. Jako osoba prywatna nie miał prawa do jej posiadania.

Mieli nakaz sądowy zabrania drapieżnika. Decyzją sądu puma powinna mieszkać w zoo, a nie w prywatnym domu - mówi Magdalena Wiśniewska z zespołu prasowego śląskiej policji w rozmowie z "Faktem".

Sąd uznał, że puma musi trafić do zoo. Mężczyzna wielokrotnie był już upominany za stwarzanie zagrożenia. Pokazywał się na spacerach ze zwierzęciem. Chwalił się także, że zwierzę nie jest w klatce, lecz żyje z domownikami i bawi się z dzieckiem.

bCXDDdKL

To moje dziecko! Nie oddam! Po moim trupie! - słowa mężczyzny relacjonuje "Wyborcza".

Mężczyzna był agresywny. Nie zamierzał oddać zwierzęcia. Jak relacjonuje "Wyborcza" wypuścił pumę z klatki, po czym zaczął wymachiwać nożem. Zagroził przypadkowo spotkanemu sąsiadowi, by zaraz po tym przyłożyć sobie nóż do gardła. Groził, że się zabije. Wkrótce uciekł razem ze zwierzęciem w stronę lasu. Za chwilę wrócił już bez pumy i odjechał czerwonym cinquecento.

Wkrótce zaczęła się obława policyjna. Nad Ogrodzieńcem pojawiły się śmigłowce. Mężczyzna posiada przy sobie brań. Poszukiwane jest także zwierzę, które może stanowić zagrożenie.

Niespodziewana wizyta dzikiej kocicy

bCXDDdLm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(301)
Marcin
2 miesiące temu
Dajcie mu tego kota! Przestancie go szukac! Jesli zwierze czuje sie dobrze u niego, nie jest glodne, ma wybieg i nie stanowi zagrozenia dla sasiadow to po co na sile do ZOO.
Abc
2 miesiące temu
Po 6 latach się obudzili.... biedna będzie puma w zoo, jeżeli przywiązała się do człowieka. Jeżeli on jest jej opiekunem, a puma ma się dobrze, to jest wyłącznie jego ryzyko jeżeli go zaatakuje.
niko
2 miesiące temu
puma wychowana z ludzmi w domu z miłością nie jest groźna. wiem, bo moja babcia w Kazachstanie miala.
bCXDDdLn
fredka
2 miesiące temu
om kocha to zwierzę. Jeśli nie stwarza zagrożenia, to czemu mu go zabieracie? To nieludzkie.
XXL
2 miesiące temu
Panie lub Pani sędzio zmień nakaz, puma jest oswojona, rujnujecie życie całej rodzinie i temu biednemu zwierzęciu, proszę sobie obejrzeć filmy na you tube pokazujące jak zachowują się oswojone pumy. Ta decyzja jest zła, wyzwoliła nieodpowiedzialne zachowanie właściciela, który zadziałał w tzw. afekcie, oby nic się nikomu w efekcie nie stało złego i żeby przeżyło niczemu niewinne zwierzę.
Najnowsze komentarze (301)
To jest chore
2 miesiące temu
co wyprawiają władze! Ten człowiek potrzebuje natychmiast pomocy prawnej, bo go zaszczują! Znam ten ból z autopsji, bo przez 16 lat (do naturalnej śmierci) miałem przy sobie przyjaciela - psa o wadze przekraczającej 80kg. Też doświadczyłem podobnych histerycznych nagonek, prześladowań i kontroli, chociaż ten pies nikogo nigdy nie ugryzł a i inne zwierzęta domowe traktował jak przyjaciół (od szczeniaka wychowywany z dziećmi i dwoma kotami)... To nie zwierzęta, to ludzie są groźni i agresywni, złośliwi i po prostu głupi, zapominają zbyt często, że odpowiedzialność za oswojone zwierzę ponosi właściciel zwierzęcia i agresywnemu człowiekowi nie wolno dać nawet wróbla... Panie Kamilu trzymam kciuki, ale ta walka o kochanego kota będzie trudna! Ps. chciało by się krzyknąć; ZBOJKOTOWAĆ POZNAŃSKIE ZOO - ale stracą na tym zwierzęta tam trzymane, może macie jakieś pomysły?
Bbb.
2 miesiące temu
A może tak prawdę napiszecie? Jakie nielegalne przetrzymywanie? Jak pozwolenie było, sprawdzali co chwilę jakie zwierze ma warunki itd...
ASDF
2 miesiące temu
Jeszcze nie słyszałem żeby w Polsce puma kogoś zaatakowała i pogryzła, a psy i owszem nie ma miesiąca aby nie było doniesienia o jakimś poważnym przypadku pogryzienia czlowieka (najczęściej dzieci) przez te łagodne i domowe pittbulle amstafy itd. Jeszcze za darmo ma przekazać co to kurna jest niech paniusia z zoo zapłaciza 6 lat opieki nad zwierzęciem i wyrówna poniesione straty moralne
ASDF
2 miesiące temu
Jeszcze nie słyszałem żeby w Polsce puma kogoś zaatakowała i pogryzła, a psy i owszem nie ma miesiąca aby nie było doniesienia o jakimś poważnym przypadku pogryzienia czlowieka (najczęściej dzieci) przez te łagodne i domowe pittbulle amstafy itd. Jeszcze za darmo ma przekazać co to kurna jest niech paniusia z zoo zapłaciza 6 lat opieki nad zwierzęciem i wyrówna poniesione straty moralne
edi
2 miesiące temu
Nie chciałbym być jego sąsiadem
Człowiek
2 miesiące temu
Puma pewnie zabita została, skoro sam wrócił do samochodu. Szkoda, ttyle lat była i nikomu krzywdy nie zrobiła oraz właścicele jej nie skrzywdzili. Na YT jest kanał, gdzie para z Rosji trzyma pumę w domu, jest oswojna i ma kontakt z ludzmi, innymi zwierzętami
Gość
2 miesiące temu
O tej pumie nie wiecie nic. Jak oswojona, nie powinna zrobić krzywdy. A propo wiecie jakie niebezpieczne (dzikie) potrafią być koty domowe?
psycholog
2 miesiące temu
Uważam, że właściwy starosta powiatowy powinien wydać decyzję o pozostawieniu zwierzęcia u Pana Kamila wszak pod pewnymi warunkami. Nie róbcie temu człowiekowi krzywdy emocjonalnej. Uważam, że dojdzie lub doszło już do tragedii. Był już przypadki trzymania w domu sarenek, pamiętam taką sprawę i płacz ojca z dziećmi. Sprawę załatwił pozytywnie starosta. On kocha pumę a puma jego. Sprawę można było załatwić zupełnie inaczej.
bCXDDdLf
Marek
2 miesiące temu
Puma do ZOO, a chorego właściciela do psychiatryka. Jeszcze tego brakuje aby nawiedzeni hodowali dzikie zwierzęta. Już psów jest wystarczająco dużo, które uprzykrzają życie innym ludziom.
milek
2 miesiące temu
6 lat temu kupił
jan71
2 miesiące temu
W latach 1995 do 2000 trwala zarzarta batali o zwierzeta egzotyczne... Ze one powinne byc w zoo a nie i prywatnych wlascicieli. Odbierano je sila wbrew prawu. pozniej zdelegalizowano prywatne zoo. I wszystkim mialo zajmowac sie mialo ZOO. Tylko dlaczego tym ludziom co zabierali z prywatnych Zoo zwierzeta nie zostala zaplacona rekompensata..... To jest chore......, powstaja w polsce schroniska dla psow. Sa one traktowane dobrze..... na poczatku, a pozniej gloduja i zdychaja w cierpieniu. I ty nie ma prawa na takich ludzi...... i Gdzie tu jest sprawiedliwosc......
faszysta
2 miesiące temu
Nic przeciw Państwu, wszystko w Państwie, nic poza Państwem.
Ali
2 miesiące temu
Ja też bym nie oddała, dlaczego zabierają mu coś co kochai o co bardzo dobrze dba. . W końcu to zwierzę nie jest własnością państwa, tylko tego człowieka. A oni uruchomili cały aparat. państwowy. Obecnie to ludzie są nieraz gorsi od zwierząt.
pisi00r@lez
2 miesiące temu
Płaszczaku!!! weteran dostał kuku.Posttraumatic syndrom.Gdzie są wojskowi psycholodzy i pomoc resortu.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić