Wróć na
Robert Czykiel
|

Więzienie za świętowanie Halloween w Polsce. Pojawił się projekt ustawy

129
Podziel się

Halloween może na dobre zniknąć z Polski. Stanie się tak, gdy Sejm przyjmie projekt ustawy, która mówi o karze więzienia lub grzywny za obchodzenie tego święta. Projekt złożył anonimowy obywatel.

Więzienie za świętowanie Halloween w Polsce. Pojawił się projekt ustawy
W Polsce do więzienia za obchodzenie Halloween? (Pixabay)
bCNvIcxx

Od 2014 roku każdy obywatel ma prawo złożyć do Sejmu petycję, która jeżeli spełnia wymogi formalne, musi zostać rozpatrzona. Efekt jest taki, że posłowie niedługo będą zajmować się Halloween. Jeden z obywateli chce, by to święto zniknęło z Polski, a sposobem mają być m.in. surowe kary.

Więzienie lub grzywna za obchodzenie Halloween?

Jak informuje "Rzeczpospolita", petycją anonimowego obywatela najpierw zajmie się Biuro Analiz Sejmowych. Potem trafi ona do posłów. Treść dokumentu odbiła się szerokim echem, bo obchodzenie Halloween może wiązać się z karą więzienia lub grzywny.

Kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni. (...) Kto w dniu 31 października chodzi i puka po mieszkaniach, prosząc o cukierki, lub ostrzegając przed popełnieniem złośliwego żartu - podlega karze grzywny w wysokości co najmniej 500 złotych lub karze ograniczenia wolności" - czytamy w petycji.
bCNvIcxz

Steczkowska sceptycznie o Halloween: "Bliżej nam jest do Święta Zmarłych"

Zatroskany obywatel posuwa się jeszcze dalej. Chce, by przy każdej prokuraturze okręgowej powstała specjalna grupa, która będzie odpowiadać za walkę z Halloween. Jej skład miałby być siedmioosobowy. Członkowie mieliby m.in. śledzić dzieci, które 31 października przebierają się za różne potwory i chodzą po domach.

Oczywiście wprowadzenie tych wszystkich przepisów w życie jest mało realne. Petycja zapewne zostanie odrzucona. Tak było w poprzednich latach, gdy do Sejmu trafiały tak kuriozalne wnioski.

Czytaj także:

bCNvIcxF
bCNvIcya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(129)
Utrutu
3 tyg. temu
No to skladam petycję żeby:karać polityków za niespelnione obietnice.
Oburzony
3 tyg. temu
Głupszego pomysłu normalny człowiek nie wymyśli. A następnie trzeba będzie ścigać tych co świętują Walentynki itp.
babcia
3 tyg. temu
I jak dzieci będą zdobywały cukierki? A taka radocha była. Proponuję znieść walentynki, też amerykańskie
bCNvIcyb
John
3 tyg. temu
Jak można zajmować się anonimową petycją? Ci politycy całkowicie zdurnieli. Idę o zakład, że pewną rolę odgrywa tu Polski Kler
Jacek
3 tyg. temu
Pomysł jest głupi, ale samo świętowanie w Polsce tego wydarzenia też nas ośmiesza... Własnej kultury nie znamy i nie szanujemy, a dodatkowo robimy w Polsce kulturowy śmietnik. Jak zwykle dzieci są odbiorcami takich eksperymentów, które dziwnie, jak widać po gotowości sklepów, przynoszą niezły zysk... Ale jak mówią odbiorcy - to fajne jest...
Najnowsze komentarze (129)
Anonimowa
3 tyg. temu
Halloween to dzieło Szatana. Jak najbardziej takie powinny być kary. Dobrze byłoby gdyby weszły w życie.
kart631
3 tyg. temu
Poseł T nie musi sie przebierać by zostać ukaranym
Huncwott
3 tyg. temu
Powinni karać jeszcze tych którzy nie pracują 1 maja. Tymczasem dzień kiedy świętowaliśmy to komunistyczne święto nadal jest wolny od pracy. Ci którzy wręczają kwiatki kobietom 8 marca też powinni płacić mandaty, albo trafiać za kratki.
aaa
3 tyg. temu
Czy księży chodzących po kolędzie też będzie się karać?
Wstyd...21w?
3 tyg. temu
To jest ograniczenie praw wolności człowieka,zapytam czy Polska jest demokratyczna?na to wygląda że nie.Andrzejki też zakarzcie,bo to święto wróżb,ajak ktoś będzie obchodził to spalcie na stosie.Zamiast kraj iść do przodu to cofa się do czasów średniowiecza,kiedy to kościół rządził prawem człowieka.
prosze bardzo
3 tyg. temu
konstytucja zapewnia wolność wyznaniową ustawa odrzucona bo jest niezgodna z konstytucją koniec sprawy nie ma za co
Roman
3 tyg. temu
Ten zatroskany obywatel musi mieć bardzo marne życie
Ghy
3 tyg. temu
Śmiech na sali. Zabronić młodym zabawy, najlepiej by płakali całe życie. Półka kraj gdzie jest zabroniona zabawa, wolność, oraz kobiety są traktowane jak bezmyślne śmieci
bCNvIcxT
u78
3 tyg. temu
czy aby ten animowany abatel nie mieszka na żalibożu?
niezadowolony
3 tyg. temu
Ten anonimowy obywatel to prawie jak bezdomny który podarował dwa auta dla ojca dyrektora
err
3 tyg. temu
ponury żart. Głosowałem na kandydata PIS, ale mam do zarzucania mieszanie się kościoła katolickiego do nie swojego święta, popularnego w Ameryce. Prywatne przedszkola katolickie je obchodzą na razie. Też zarzucam prezydentowi RP i ministrowi zdrowia nie noszenie maseczek. Kampania wyborcza się skończyła. To nie wesele- ludzie stale, codziennie umierają. Czy nie ma kto zwrócić uwagi, np. policja??? Jakiekolwiek wykręcanie kota ogonem nie pójdzie. Że horror jest nie katolicki. Zwykle nie.
kat
3 tyg. temu
jestem za i nie chodfzi o samo święto ale jak tak dalej pójdzie to juz nic polskiego nie zostanie bo wszystko musimy brac z ameryki tu jest polska !
klawisz...
3 tyg. temu
lepiej , to może od razu KARA ŚMIERCI - raz a dobrze ! Nie musi się więżnia utrzymywać - tak myślę !
Ana
3 tyg. temu
Taki zatroskany obywatel a nie ma odwagi podpisać się ??? Wyraźnie napisano, że petycję złożył anonimowy obywatel. Od kiedy to poważne instytucje zajmują się anonimami????Ludzie !!!!! w jakim kraju żyjemy???Mnie osobiście też nie podobają się różne imprezy ze świata, ale mamy demokrację i wolność ( przynajmniej na razie) , bo jak tak dalej pójdzie to nie wolno będzie absolutnie mieć swojego zdania i tylko obchodzić będzie można święta narzucone przez jedynie słuszną partię.Ale cóż naród wybrał i nie ma dyskusji.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić