o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Robert Czykiel
|

Więzienie za świętowanie Halloween w Polsce. Pojawił się projekt ustawy

142
Podziel się

Halloween może na dobre zniknąć z Polski. Stanie się tak, gdy Sejm przyjmie projekt ustawy, która mówi o karze więzienia lub grzywny za obchodzenie tego święta. Projekt złożył anonimowy obywatel.

Więzienie za świętowanie Halloween w Polsce. Pojawił się projekt ustawy
W Polsce do więzienia za obchodzenie Halloween? (Pixabay)
bDJmruZN

Od 2014 roku każdy obywatel ma prawo złożyć do Sejmu petycję, która jeżeli spełnia wymogi formalne, musi zostać rozpatrzona. Efekt jest taki, że posłowie niedługo będą zajmować się Halloween. Jeden z obywateli chce, by to święto zniknęło z Polski, a sposobem mają być m.in. surowe kary.

Więzienie lub grzywna za obchodzenie Halloween?

Jak informuje "Rzeczpospolita", petycją anonimowego obywatela najpierw zajmie się Biuro Analiz Sejmowych. Potem trafi ona do posłów. Treść dokumentu odbiła się szerokim echem, bo obchodzenie Halloween może wiązać się z karą więzienia lub grzywny.

Kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni. (...) Kto w dniu 31 października chodzi i puka po mieszkaniach, prosząc o cukierki, lub ostrzegając przed popełnieniem złośliwego żartu - podlega karze grzywny w wysokości co najmniej 500 złotych lub karze ograniczenia wolności" - czytamy w petycji.
bDJmruZP
Zobacz także: Steczkowska sceptycznie o Halloween: "Bliżej nam jest do Święta Zmarłych"

Zatroskany obywatel posuwa się jeszcze dalej. Chce, by przy każdej prokuraturze okręgowej powstała specjalna grupa, która będzie odpowiadać za walkę z Halloween. Jej skład miałby być siedmioosobowy. Członkowie mieliby m.in. śledzić dzieci, które 31 października przebierają się za różne potwory i chodzą po domach.

Oczywiście wprowadzenie tych wszystkich przepisów w życie jest mało realne. Petycja zapewne zostanie odrzucona. Tak było w poprzednich latach, gdy do Sejmu trafiały tak kuriozalne wnioski.

bDJmruZV

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJmruZW
bDJmrvaq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(142)
Utrutu
8 miesięcy temu
No to skladam petycję żeby:karać polityków za niespelnione obietnice.
Oburzony
8 miesięcy temu
Głupszego pomysłu normalny człowiek nie wymyśli. A następnie trzeba będzie ścigać tych co świętują Walentynki itp.
babcia
8 miesięcy temu
I jak dzieci będą zdobywały cukierki? A taka radocha była. Proponuję znieść walentynki, też amerykańskie
bDJmrvar
John
8 miesięcy temu
Jak można zajmować się anonimową petycją? Ci politycy całkowicie zdurnieli. Idę o zakład, że pewną rolę odgrywa tu Polski Kler
Jacek
8 miesięcy temu
Pomysł jest głupi, ale samo świętowanie w Polsce tego wydarzenia też nas ośmiesza... Własnej kultury nie znamy i nie szanujemy, a dodatkowo robimy w Polsce kulturowy śmietnik. Jak zwykle dzieci są odbiorcami takich eksperymentów, które dziwnie, jak widać po gotowości sklepów, przynoszą niezły zysk... Ale jak mówią odbiorcy - to fajne jest...
Najnowsze komentarze (142)
Ariana Grande
5 miesięcy temu
to głupota że za świętowanie hallowen grozi aresz czy mandat hallowen może obchodzić kto chce takie jest moje zdanie
nie-ksiadz
5 miesięcy temu
Panie księdzu, litości. Tym akceptacji nie zyskacie.
Bekaznich
5 miesięcy temu
to jest tylko zabawa ;-; ja mieszkam w polsce jak chyba 90% stad i obchodze hallowen od 2 lat teraz od 3 bedzie i nie widze w tym problemu Glupszego pomyslu nie mozna bylo ;) ALE ZE WIEZIENIE ALBO GRZYWNA ? lol
tojaludziek
5 miesięcy temu
jeden człowiek ma decydowac o naszym zyciu bo ja bede zbierał cukierki ooo i prosze bradzo morzna sobie wprowacac takie zasady ale ja sie stawiam
jacotentego
5 miesięcy temu
coooooo jestem wkurzony kto wogule to wprowadzil halloween to świetna zabawa
Anonimus
5 miesięcy temu
2020 zbieram cukierki
Anonimus
5 miesięcy temu
co to ma być halloween zakazane jakim prawem zakazane halloween jestem oburzony
Anonimus
5 miesięcy temu
JA MYŚLĘ ŻE Z HALLOWEEN JEST DUŻA RADOCHA ALE KIEDY WPROWADZONO KARY ZA OBCHODY SIĘ OBURZYŁEM.
bDJmrvaj
Jola
5 miesięcy temu
Nikt nie będzie mógł się dobrze czuć w Polsce przez takie zeczy bo to nie normalne że ktoś zabrania czegoś co jest ważne dla innych
Ola
5 miesięcy temu
Powinna być ankieta czy się zgadzamy z tym czy nie
Maja
5 miesięcy temu
PiS zabrania być a sobą
Lllllllll
5 miesięcy temu
A co jeżeli ktoś jest z innego kraj i tam to świętują to co ma wracać do kraju rodzinnego nie po to ktoś się wyprowadził z kraju rodzinnego żeby nie mógł świętować Polska to kraj nie tolerancyjny i zacofany i nie myśli bo za takie challowen w innych krajach mogą zarobić za jeden raz 600 000 tysięcy za Halloween i co walentynki też będą zabronione bo to nie Polski święto jak można być tak nie tolerancyjny w takim razie polska będzie najgorszym krajem świata bo to jest zabranie komuś życia tak jak został do tego nauczony i to połowy polakuw to święta bo nikt nie jest stu procentowym Polakiem i ma prawo do tego żeby świętować .
Fan Tomas
5 miesięcy temu
Jasne, zakazać zabawy i niech młodzi się bawią w inny sposób. Najlepiej winem w parku na ławce albo strzykawką pod mostem.
Anonimowa
8 miesięcy temu
Halloween to dzieło Szatana. Jak najbardziej takie powinny być kary. Dobrze byłoby gdyby weszły w życie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić