aktualizacja 

Wigilia 2020. Sklepy otwarte krócej! Co z godzinami dla seniorów?

247

24 grudnia sklepy będą otwarte, ale krócej niż zwykle. Tego dnia nie będzie natomiast godzin dla seniorów. Jak dokładniej funkcjonować będą sklepy?

Wigilia 2020. Sklepy otwarte krócej! Co z godzinami dla seniorów?
Co z zakupami w wigilię? (Pixabay)

Jeżeli ktoś zamierza wybrać się na zakupy w Wigilię, powinien pamiętać o kilku istotnych zasadach. Oczywiście najważniejszą jest to, by w sklepach zakrywać twarz. Na początku zakupów warto ponadto zdezynfekować ręce lub założyć rękawiczki. To po to, by ograniczyć ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Trzeba mieć też na uwadze to, że w wigilię sklepy funkcjonują krócej. Będą otwarte maksymalnie do godziny 14:00. W wielu przypadkach drzwi prowadzące do sklepów zamkną się nieco wcześniej, np. o godz. 13:00 lub 13:30.

Wigilia 2020. Godziny dla seniorów? Tym razem ich nie będzie

Rząd zdecydował, że 24 grudnia nie będą obowiązywać godziny dla seniorów. Starsze osoby mogą zatem swobodnie robić zakupy we wszystkich godzinach. Podobnie zresztą sprawa wygląda w przypadku osób młodszych.

Jeżeli nie jest to konieczne, lepiej odpuść zakupy w wigilię. Warto mieć na uwadze dobro pracowników i dać im trochę wytchnienia w ten dzień. Zakupy swobodnie można zrobić przed świętami.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić