Pies skazany na śmierć. Uratował go grzybiarz z Karolewa pod Łodzią

141

Do akcji ratunkowej doszło w Karolewie (woj. łódzkie). Grzybiarz właśnie wracał z wycieczki do lasu, kiedy do jego uszu dobiegło skomlenie. Mężczyzna ruszył za odgłosem i znalazł studnię, a w niej – psa. Natychmiast wszczął alarm, dzięki czemu czworonóg przeżył. To nasza #DziennaDawkaDobrego Newsa.

Pies skazany na śmierć. Uratował go grzybiarz z Karolewa pod Łodzią
Grzybiarz nie zlekceważył skomlenia psa. Dzięki temu czworonóg otrzymał pomoc na czas (OSP Nieborów)

Zdarzenie zostało nagłośnione przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieborowie. Jak relacjonował rzecznik jednostki na Facebooku, ponieważ grzybiarz nie był w stanie samodzielnie wyciągnąć psa ze studni, czym prędzej zadzwonił po pomoc.

Grzybiarz wracający z lasu usłyszał niepokojące dźwięki dochodzące z pobliskiej studni, zauważywszy, że na powierzchni wody znajduje się zwierzę, zawiadomił służby – opowiadał rzecznik OSP w Nieborowie na Facebooku.

Pies był skazany na śmierć. Dzięki grzybiarzowi pomoc nadeszła na czas

Gdy strażacy udali się na wskazane przez grzybiarza miejsce, zobaczyli studnię wypełnioną częściowo wodą, na której powierzchni z trudem utrzymywał się pies. Aby wydobyć czworonoga, konieczne było użycie drabiny.

Pies był bardzo wychłodzony, więc strażacy ogrzali go przy użyciu koca termicznego. Mieszkańcy okolicznych wiosek, przejęci losem czworonoga, dostarczyli mu dodatkowych okryć. Wkrótce na miejscu zjawił się weterynarz, który zabrał ocalonego zwierzaka do kliniki, gdzie udzielił mu niezbędnej pomocy.

Pies był znacznie wychłodzony, przy wykorzystaniu koca termicznego oraz koców od pobliskich mieszkańców piesek został zabezpieczony do czasu przyjazdu weterynarza. Po przyjeździe weterynarza pies został przekazany, a następnie odwieziony do placówki weterynaryjnej – relacjonował rzecznik OSP Nieborów (Facebook).
Zobacz także: Zobacz też: Zabawa szczeniaka z motylem. Śmieszne nagranie, które stało się hitem internetu
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić