o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Wściekły tłum podpalił stuletnią świątynię. Dantejskie sceny

54
Podziel się

W Pakistanie tłum dowodzony przez muzułmańskich duchownych zniszczył stuletnią świątynię hinduistyczną. Nagrania z barbarzyńskiego incydentu obiegły cały świat. Do tej pory zatrzymano 30 osób podejrzanych o udział w ataku, władze zarządziły natychmiastową odbudowę świątyni.

Wściekły tłum podpalił stuletnią świątynię. Dantejskie sceny
(Twitter.com)
bDUseECZ

Przerażające nagrania z Pakistanu oburzyły ludzi na całym świecie. Wściekły tłum pod przewodnictwem radykalnych muzułmańskich duchowych i lokalnych polityków zaatakował hinduistyczną świątynię w wiosce Teri w dystrykcie Karak.

Wściekły tłum podpalił stuletnią świątynię. Przerażające sceny

Na nagraniach widać dziesiątki osób rzucających w ściany sanktuarium koktajlami Mołotowa. Część tłumu weszła też na dach budynku. Ogień strawił większość świątyni, napastnikom udało się też zburzyć kilka ścian. Tłum miał też zaatakować dom budowany w sąsiedztwie świątyni. Na szczęście nikt nie został ranny w wyniku tego incydentu.

bDUseEDb

Tłumowi przewodzili duchowni i członkowie partii islamistycznej. Kilka dni wcześniej mieli zgłosić władzom zamiar zorganizowania pokojowego protestu pod hinduistyczną świątynią. Powodem była zgoda lokalnych władz na remont budynku. Wśród muzułmańskich mieszkańców wioski rozeszła się plotka o rzekomych planach rozbudowy świątyni, która została już raz zrównana z ziemią w 1997 roku.

Zdecydowanie potępiam spalenie hinduskiej świątyni przez tłum w Karak, Khyber Pukhtunkhwa. Rząd KP musi dopilnować, by winni stanęli przed sądem. Jako rząd mamy obowiązek zapewnić bezpieczeństwo wszystkim naszym obywatelom i ich miejscom kultu – oświadczyła Shireen Mazari, pakistańska minister praw człowieka.
bDUseEDh

Wściekły tłum podpalił stuletnią świątynię. Zatrzymano 30 osób

Wśród zatrzymanych mają być liderzy lokalnej partii islamistycznej. Premier prowincji Khyber Pakhtunkhwa zapowiedział w piątek natychmiastową odbudowę zniszczonej świątyni. Obiecał też, że jego rząd będzie chronił obywateli wszystkich wyznań. Atak na świątynię potępił pakistański sąd najwyższy, który wyznaczył pierwszą rozprawę w tej sprawie na 4 stycznia – informuje gazeta "Indian Express".

Zobacz także: Zobacz też: Łanda: Rząd dał pole do popisu płaskoziemcom
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUseEDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(54)
Darth
4 miesiące temu
I właśnie między innymi z takich powodów islam powinien być zdelegalizawany w europie. Za kilka słów prawdy o islamie można trafić pod sąd, podczas gdy w koranie jest jasno napisane (sura IV werset 89) jak mamy być przez nich mordowani...
jatoja
4 miesiące temu
Małpy ...
Krycha
4 miesiące temu
Brak slow co sie dzieje z ludzmi, takie potwory powinno sie wywiezc na Sybir i do kolowrotu o wodzie i suchym chlebie.
bDUseEDD
Saladyn
4 miesiące temu
Najlepsza broń to miotacz.
Goldengecko
4 miesiące temu
No skoro to była pokojowa manifestacja to ciekawe jak wygląda nie pokojowa
Najnowsze komentarze (54)
mikołaj
4 miesiące temu
Religia pokoju,powinni wprowadzić całkowity zakaz poruszania się wszystkim muzułmanom po Europie !!!
Genowefa
4 miesiące temu
fanatycy,zło w najczystszej formie
sien
4 miesiące temu
A co buddyści robią w Birmie wypalaja całe wsie innowiercow pod światlym przywództwem noblistki.
123
4 miesiące temu
"incydent".. dobre, moze wykroczenie?
maciek
4 miesiące temu
Bóg tak chciał , religie pokoju
prawda
4 miesiące temu
każda,każda religia wypala mózgi !!!!!!!!!sekciarstwo w XXI wieku powinno być zakazane !!!koniec bajania i robienia na bajdurzeniu kasy ! ludzie pomyślcie trochę samodzielnie !!!!!
siek
4 miesiące temu
Chyba była tam Lempart ! :D :d
dżibril
4 miesiące temu
Islam - religia pokoju.
bDUseEDv
dżibril
4 miesiące temu
Islam - religia pokoju.
dżibril
4 miesiące temu
Islam - religia pokoju.
Ereb
4 miesiące temu
Jaką opcją to 100letnia świątynia skoro z artykułu wynika iż została wybudowana w 1997r po tym jak poprzednia została zrównana z ziemią...
Bruce Lee
4 miesiące temu
PIS jest jaki jest, ale dzięki PIS nie mamy tych małp w naszym kraju, a mało brakowało żeby to towarzystwo bujało sie u nas na żylandorach
KRÓL KRÓLÓW
4 miesiące temu
WSZYSTKIE WIARY STWORZYŁ SZATAN! GDYBY SZATAN STWORZYŁ TYLKO JEDNĄ WIARĘ - NIE MÓGŁBY WIERZĄCYCH CZYLI SATANISTÓW NAPUSZCZAĆ NA SIEBIE! TO JEST NAJLEPSZY PRZYKŁAD WALKI WIERZĄCYCH RÓŻNYCH WIAR CZYLI SATANISTÓW O WZGLĘDY U SZATANA! OBECNIE MAMY JEDNEGO SZATANA, JEDNO JEGO NARZĘDZIE ZŁO I KILKA MILIARDÓW WIERZĄCYCH CZYLI SATANISTÓW NAPUSZCZONYCH PRZEZ NICH NA SIEBIE I GOTOWYCH W OBRONIE SWOJEJ WIARY ORAZ WŁASNEJ GŁUPOTY - WYMORDOWAĆ SIEBIE NAWZAJEM! TYLKO SZATANOWI I JEGO NARZĘDZIU ZŁU, ZALEŻY NA TYM ŻEBY LUDZIE ROBILI SOBIE ZŁO NAWZAJEM I SIĘ MORDOWALI!
Michał
4 miesiące temu
Skoro została zrównana z ziemią w 1997 roku, to nie może mieć 100 lat.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić