Wstrząsający obrazek. Huragan Ida nałożony na mapę Polski

7

Niszczycielski huragan Ida dotarł już do Stanów Zjednoczonych. Jest ogromny. W zrozumieniu, o jakich rozmiarach mówimy, pomaga grafika opublikowana na Facebooku przez Lubuskich Łowców Burz.

Wstrząsający obrazek. Huragan Ida nałożony na mapę Polski
Huragan Ida dotarł do USA (PAP, Facebook)

Huragan Ida uderzył w USA. Przetacza się przez Luizjanę, gdzie odnotowano już prędkość wiatru sięgającą 257 km/h.

Blisko milion domów i firm pozostaje bez prądu. W niedzielę wieczorem odnotowano pierwszą ofiarę śmiertelną. Amerykanie są przerażeni skalą huraganu.

Jest on ogromny. Świadczy o tym fakt, że byłby w stanie przykryć praktycznie całą Polskę, co możemy zobaczyć na grafice opublikowanej przez Lubuskich Łowców Burz na Facebooku.

Zobaczcie, jak ogromny jest huragan Ida 4. kategorii (...) Przykryłby praktycznie całą Polskę! Prędkość wiatru w huraganie Ida wynosi 230km/h, w porywach aż do 280km/h! Mogą być duże zniszczenia! - czytamy we wpisie Lubuskich Łowców Burz.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Huragan Ida atakuje USA. Przerażające nagrania

Huragan Ida szaleje w Stanach Zjednoczonych. Relacje mówią o tym, że wyrywa drzewa z korzeniami, zrywa dachy, zalewa domy, a nawet je powala. W Lafourche Parish doszło do uszkodzenia rurociągu, co doprowadziło do braku wody pitnej.

Zagrażające życiu gwałtowne powodzie sprawiają, że sytuacja jest szczególnie niebezpieczna. Wzywamy mieszkańców już teraz do poszukiwania schronienia na wyżej położonych terenach - apelował oddział Krajowej Służby Pogodowej w Nowym Orleanie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić