Wszystkich Świętych. Jakie zasady w stanie wyjątkowym?

2

W rejonach mieszczących się przy granicy polsko-białoruskiej nadal obowiązuje stan wyjątkowy. Czy wpłynie to w jakiś sposób na uroczystość Wszystkich Świętych? Pojawiła się odpowiedź na to pytanie.

Wszystkich Świętych. Jakie zasady w stanie wyjątkowym?
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Photographer: Grzegorz Slemp)

Straż Graniczna poinformowała PAP, że "osoby wybierające się 1 i 2 listopada na cmentarz lub do kościoła położonego w obszarze objętym stanem wyjątkowym nie będą musiały mieć pisemnego zezwolenia na wjazd do strefy".

W tym wyjątkowym czasie nie chcemy utrudniać ludziom nawiedzania grobów swoich bliskich - powiedział PAP chor. Michał Tokarczyk ze Straży Granicznej.

Przepisy umożliwiające odwiedziny cmentarzy znajdujących się w strefie objętej stanem wyjątkowym bez zezwoleń SG będą stosowane w niedzielę i poniedziałek.

Każda taka osoba powinna mieć ze sobą dokument tożsamości, bo będzie musiała się wylegitymować podczas kontroli służb mundurowych przy wjeździe do obszaru zastrzeżonego - zaznaczył chor. Tokarczyk.

Tyle zezwoleń wydała Straż Graniczna

PAP donosi, że "od początku ogłoszenia stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią wydano 1429 zezwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym, w tym 1276 na terenie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i 153 na terenie działań Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Większość składanych wniosków motywowana jest koniecznością odwiedzin krewnych".

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić