aktualizacja 

Wszystko było już gotowe. Alarm przerwał pracę komisji wyborczej w Rosji

W Biełgorodzie na 14 minut ogłoszono zagrożenie rakietowe, które zakłóciło pracę lokali wyborczych. Wybory prezydenckie w Rosji potrwają od piątku do niedzieli 17 marca. Zdecydowanym faworytem w nich jest Władimir Putin, który chce rządzić krajem aż do 2028 roku. Konkurencji w zasadzie nie ma.

Wszystko było już gotowe. Alarm przerwał pracę komisji wyborczej w Rosji
Wybory w Rosji. Alarm przerwał pracę komisji w Biełgorodzie (Telegram)

Główna część wyborów prezydenckich w Rosji będzie się odbywała od piątku do niedzieli. Choć w niektórych, najdalszych częściach kraju, ruszyło ono już 14 marca, a nawet 26 lutego.

Jak podkreślał w swoim tekście dziennikarz o2.pl Łukasz Maziewski, niezależnie jednak od tego, ilu Rosjan i jak zagłosuje, zwycięzca będzie tylko jeden. Władimir Putin i jego "Jedna Rosja" nie wypuszczą z rąk rządów w największym kraju świata, którym władają już trzecią dekadę.

W piątek w Rosji zostały otworzone lokale wyborcze. Jeden z nich musiał jednak przerwać swoją pracę. W Biełgorodzie na 14 minut ogłoszono zagrożenie rakietowe, co zakłóciło pracę lokali wyborczych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Putin zagroził Polsce. "Już nigdy stamtąd nie wrócą"
Jest atak rakietowy, proszę nie podchodzić pod okna - słyszymy w krótkim filmiku, który opublikowano w Telegramie.

Rosjanie chcą zakłócić wybory prezydenckie

Przypomnijmy, że 12 marca pododdziały Legionu Wolność Rosji oraz Batalionu Syberyjskiego, rosyjskich formacji partyzanckich, przedostały się przez granicę do obwodów biełgorodzkiego i kurskiego w Rosji.

Następnie Legion Wolność Rosji powiadomił, że miejscowość Tiotkino w obwodzie kurskim znajduje się pod pełną kontrolą ochotników, a jednostki rosyjskie szybko się stamtąd wycofują. Wezwano też ludność cywilną do ewakuacji, a wojska wierne Moskwie do przejścia na stronę rebeliantów.

Trwa ładowanie wpisu:telegram

Obwód biegłorodzki został zaatakowany w czwartek pociskami. Według rosyjskiego MON i gubernatora Wiaczesława Gładkowa, zestrzelono kilkanaście rakiet. Pociski miały trafić jednak kilkanaście domów prywatnych, dwa bloki, hotel, salę fitness, szklarnię i kilkadziesiąt samochodów. Podczas drugiego ostrzału doszło do eksplozji w centrum Biełgorodu.

W ostatnich miesiącach Biełgorod i inne miejscowości w regionie biełgorodzkim, które są położone blisko granicy z Ukrainą, regularnie doświadczają ostrzałów. Największy taki atak miał miejsce 30 grudnia ubiegłego roku, kiedy to w Biełgorodzie zginęło 25 cywilów.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić