Wulkan wybuchł. Zrobili jedzenie... na lawie

18

Naukowcy na miejscu wybuchającego wulkanu Islandii w pobliżu Reykjaviku postanowili usmażyć na lawie parówki. Filmik z wydarzenia zamieścili w serwisie YouTube. Okazuje się jednak, że nie było żadnego naukowego celu w przygotowaniu "hot lawa dogów".

Wulkan wybuchł. Zrobili jedzenie... na lawie
Hot lava dogs (YouTube, Reuters)

Filmik z przygotowania hot dogów na ławie został nagrany przez naukowców, a później  opublikowany w serwisie YouTube przez agencję Reuters. Naukowcy nie powiedzieli niestety, jak smakują hot dogi ugotowane na ławie.

Domniemywa się, że smak mógł być mało odczuwalny w związku z mocnym specyficznym zapachem ławy wulkanu. Jak mówią świadkowie, zapachy na górze są ostre. Jest jednak pewne - jest to najbardziej oryginalny pomysł na przygotowanie kiełbasek.

„Bardzo brzydko pachnie. Zaskakujące były dla mnie kolory pomarańczy: dużo, dużo głębsze, niż można by się spodziewać”- powiedział 21-letni Ulvar Kari Johannsson.

Erupcja wulkanu Fargadalsfjall trwa od piątku i jest to pierwszy od 800 lat wybych w tych okolicach. Wulkan znajduje się ok. 40 km od stolicy Islandii. W ciągu kilku pierwszych godzin od erupcji szlak do wulkanu pozostawał zamknięty. Później władze go otworzyły, a na odwiedziny oficjalnie zezwolono już w sobotę. Bezpieczeństwa w okolicach pilnuje policja.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Krajowy nadawca islandzki, RUV, zorganizował transmisję na żywo z wulkanu:

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić