Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Wybory 2020. Karty bez pieczątek. Poszła głosować, była w szoku

15
Podziel się:

Pani Alicja z Sosnowca jest w szoku. Twierdzi, że dostała kartę do głosowania bez pieczątki. Takie incydenty przytrafiały się już podczas I tury wyborów prezydenckich 2020.

Wybory 2020. Karty bez pieczątek. Poszła głosować, była w szoku
Wraca wątek kart bez pieczątek (PAP)

O sprawie informuje portal wiadomości.wp.pl. Z redakcją skontaktowała się pani Alicja, która przed południem głosowała w jednym z lokali wyborczych w Sosnowcu. Jak relacjonuje, otrzymała kartę bez czerwonej pieczęci. Spostrzegła to przed wrzuceniem jej do urny.

Nie zdążyłam nawet zrobić zdjęcia tej karty, jak podszedł członek komisji i podał mi pieczątkę, żebym to ja podbiła. Szok, tak teraz wyglądają demokratyczne wybory - pisze wyborczyni.

Żadna informacja na ten temat nie dotarła do delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Katowicach. - Dopiero teraz o tym słyszę, ale jeżeli komisja ominęła którąś kartę przy pieczętowaniu, to powinna sama przybić pieczątkę - mówi w rozmowie z WP Barbara Sobczyk z KBW.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Twój głos może być nieważny. Zobacz, jak poprawnie zagłosować

Wybory 2020. Problem z kartami w I turze

Przypomnijmy, że już w I turze pojawił się kłopot z nieopieczętowanymi kartami. Wyborcy zauważyli karty bez pieczątek chociażby w jednym z lokali w Zakopanem.

Jeżeli wrzucimy do urny kartę bez pieczątki, to nasz głos będzie nieważny. Należy zatem uważnie sprawdzić, czy przypadkiem ktoś nie zapomniał podbić karty.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Xxx
2 lata temu
Do prokuratury.
Reee
2 lata temu
1% w skali kraju głosy z 2 krzyźykami fałszowanie wyborów
Tytus
2 lata temu
Gierek był z Sosnowca i wszystko jasne.
Lea
2 lata temu
Ojejejej, co za tragedia. W szoku była. Puknijcie się w łeb i przestańcie dopatrywać nie wiadomo czego. Jak się ma do występowania Ok 2000 kart, to zawsze można się pomylić - zwykły czynnik ludzki. Zgłasza się do komisji i stemplujący kartę. A jak ktoś głupi, to nie wie.
terry
2 lata temu
dostałam kartę do głosowania bez pieczątki w Hajnówce!! Nie wiedziałam że musi być pieczątka, bo rzadko głosuję, to teraz mój głos będzie nieważny??? Sama się zdziwiłam głosując że takich kartek to sobie można nadrukować. przebiegła Pani w komisji spytała też czy głosowałam w pierwszej turze - ma w ogóle prawo o to pytać???? Komisja obwodowa nr 5, miał ktoś też tak???
Local hero
2 lata temu
I znowu w Sosnowcu
wyborca
2 lata temu
A czemu te kartki miały taki ucięty jeden rożek?
Artek
2 lata temu
I z szoku okresu dostała..Od razu POleciała na skargę do O2..
Wilga
2 lata temu
Butapren powiedział że nie oddadzą prezydentury...
Jpdl
2 lata temu
Juz się szykuje przekręt. Z całej Polski dobiegają podobne informacje.
Brum
2 lata temu
ja przyjrzałem się naszym kartom i po prawej była wydrukowana czarna, po lewej rzeczywiście czerwona lokalna, ale to sprawa tuszu. Nie wiem, czy kolor jest ujęty w przepisach, rzuca się w oczy. Czyli sumarycznie mają być 2 pieczęcie, jedna odbita tuszem.
HEITER
2 lata temu
KARTY JEDNOIMIENNE - DWUKROTNIE POWTÓRZONE NAZWISKO "KANDYDATA"-OBECNEGO. BRAK STEMPLA NA KARCIE WIADOMO ŻE NIE WAŻNE JAK SIĘ GŁOSUJE BO WAŻNE KTO LICZY GŁOSY A WYGRA TEN CO POWINIEN- J STALIN.
Tomek
2 lata temu
Można głos znać za nieważny, lub zalegalizować przybijając pieczątkę. Żle to wyglada. Za dużo przypadków.
POLAK
2 lata temu
A TAM GOMUŁKA SIEDZI HA HA HA
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić