o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Wybory 2020. Majątki Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy. Kto ma więcej?

6
Podziel się

Niedługo okaże się, czy Rafał Trzaskowski zostanie nowym prezydentem, czy jednak Polacy ponownie wybiorą Andrzeja Dudę. Zgodnie z prawem przed wyborami obaj kandydaci musieli przedstawić swoje oświadczenia majątkowe. Jak przedstawia się stan posiadania u obu polityków?

Wybory 2020. Majątki Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy. Kto ma więcej?
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski przedstawili swoje oświadczenia majątkowe (PAP, AAABACA)
bEBYcCsB

Kandydaci na urząd prezydenta musieli nie tylko sporządzić oświadczenie majątkowe. Obowiązkiem Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy było również upublicznienie tych informacji. Spis uwzględniał m.in. posiadane nieruchomości, wysokość dochodów, oszczędności czy zobowiązań wobec instytucji finansowych.

Wybory 2020. Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy

Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy zostało zamieszczone na oficjalnej stronie Sądu Najwyższego. Obecny prezydent jest w posiadaniu własnościowego mieszkania o powierzchni prawie 80 metrów kwadratowych. Ma także działkę o powierzchni 325 m kw.

bEBYcCsD

Andrzej Duda posiada również lokal mieszkaniowy (132, 68 m kw) z garażem z udziałem w działce (powierzchnia 0,1 ha). Na rachunkach bankowych prezydenta znajduje się ok. 120 tys. zł oraz 30 560 euro.

Prezydent spłaca kredyt hipoteczny w wysokości 497 złotych. W 2018 roku Andrzej Duda zakupił mieszkanie w Krakowie o powierzchni 150 m kw. W 2019 roku otrzymał za pełnienie urzędu otrzymał łącznie ponad 240 tysięcy złotych.

Zobacz także: Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Twój głos może być nieważny. Zobacz, jak poprawnie zagłosować
bEBYcCsJ

Wybory 2020. Oświadczenie majątkowe Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski posiada oszczędności w wysokości 48 tys. złotych oraz 4100 euro. Prezydent Warszawy otrzymał w spadku po rodzicach mieszkanie o powierzchni 79 m kw. Jego wartość została oszacowana na ok. 1 mln złotych.

bEBYcCsK

Rafał Trzaskowski jest także posiadaczem lokalu o łącznej powierzchni 126 m kw. Wartość nieruchomości wynosi ok. 930 tys. złotych. W 2019 roku prezydent Warszawy otrzymywał pieniądze z kilku źródeł.

  • ZAiKS (prawa autorskie) – 17 700,28 zł
  • Collegium Civitas - wykłady – 46 152 zł
  • Związek Artystów Wykonawców STOART – 2 460 zł
bEBYcCsL
  • Polskie Radio SA – 45 zł
  • Umowa najmu mieszkania – 50 647 zł
  • Urząd miasta st. Warszawy – 151 837 zł

Prezydent Warszawy dysponuje również licznym mieniem ruchomym. W oświadczeniu majątkowym uwzględniono mienie, którego wartość wynosi powyżej 10 tys. złotych. Są to: samochód VOLVO XC70 z 2011, meble antyki, otrzymane w spadku po rodzicach, a także spadek po zmarłej w 2019 roku matce.

bEBYcCsM

Rafał Trzaskowski upublicznił również swoje zobowiązania. Są to: umowa dożywocia kawalerki o powierzchni 38 m kw (nieruchomość jest warta 350 tys. złotych) a także współwłasność (1/2) działki wartej ok. 70 tys. złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBYcCte
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Starszy.
rok temu
TRZASKOWSKI NIE JEST TAKI BIEDNY..NIE NIE..MA DUŻY DOROBEK KTÓRY PRZEZ MATACTWO ZDOBYŁ..SOROS PŁACIŁ MU DUŻĄ KASĘ..ZA KTÓRĄ WYKUPIŁ KAMIENICĘ W KRAKOWIE..WARSZAWIE MIESZKANIA W KAMIENICACH KTÓRE ZDOBYŁ PRZEZ WYRZUCENIE LOKATORÓW NA BRUK..DZIAŁKI.I JESZCZE MAŁO MA.????.
aza
rok temu
Jak sobie pomyślę,że ten wieszak i długopis przez następne 5 lat będą prowadzić pasożytniczy tryb życia to mam złe myśli.....
Kaka
rok temu
To wszystko to bzdury, znajomi mirszkaja w Krakowie w kamienicy ktora nalezy do pana T.
bEBYcCtf
1@2#
rok temu
Nieźle
Beka
rok temu
Powinno być kto będzie mieć wiecej😜
123
rok temu
a gotówki nie posiadają w ogóle
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić