Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Wybory 2020. Amerykański "Time" o głosowaniu na prezydenta Polski

5

Wybory prezydenta budzą emocje nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Ten temat został poruszony m.in. "Time" ze Stanów Zjednoczonych. Dziennikarka portalu m.in. dotarła do wypowiedzi osób, które wzięły udział w głosowaniu i wyjaśniły, czym kierowały się w swoim wyborze.

Wybory 2020. Amerykański "Time" o głosowaniu na prezydenta Polski
W Polsce trwa głosowanie na prezydenta (PAP, Marcin Bielecki)

Dziennikarka "Time" Monika Ścisłowska wyraziła opinię, że o wyborze prezydenta może przesądzić minimalna różnica procentowa. Przytoczyła także opinie osób, które wychodziły z lokali wyborczych w różnych częściach Polski. Jak opisała, we wszystkich punktach panowały obostrzenia sanitarne ze względu na pandemię COVID-19.

Wybory 2020: zagraniczne media o głosowaniu w Polsce

Jednym z rozmówców dziennikarki "Time" był 67-letni Eugeniusz Kowalski. Emerytowany urzędnik oddał głos w Warszawie. Jak argumentował, gdyby nie wziął udziału w głosowaniu, nie czułby się uprawniony do narzekania na politykę.

Powinniśmy głosować, ponieważ w przeciwnym razie nie mamy prawa narzekać na naszą politykę – cytuje Eugeniusza Kowalskiego "Time".
Zobacz także: Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Twój głos może być nieważny. Zobacz, jak poprawnie zagłosować

"Time" przytoczyło również wypowiedź arcybiskupa Wojciecha Polaka. W artykule nie podano, na którego z kandydatów zdecydował się głosować duchowny, o ile w ogóle ujawnił taką informację. Sam Polak wyraził jedynie nadzieję, że prezydentowi uda się zjednoczyć naród.

W sytuacji, gdy widzimy ciągłą niezgodę, podziały, rozłam w społeczeństwie, niech będzie on jednoczącym, prezydentem wszystkich Polaków – cytuje Wojciecha Polaka "Time".

Według ustaleń "Time" Polacy poznają ostateczne wyniki na początku tygodnia. Monika Ścisłowska przedstawiła także sylwetki obu kandydatów, poświęcając wiele miejsca ich odbiorowi w polskim społeczeństwie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić