o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Wybory 2020. Amerykański "Time" o głosowaniu na prezydenta Polski

5
Podziel się

Wybory prezydenta budzą emocje nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Ten temat został poruszony m.in. "Time" ze Stanów Zjednoczonych. Dziennikarka portalu m.in. dotarła do wypowiedzi osób, które wzięły udział w głosowaniu i wyjaśniły, czym kierowały się w swoim wyborze.

Wybory 2020. Amerykański "Time" o głosowaniu na prezydenta Polski
W Polsce trwa głosowanie na prezydenta (PAP, Marcin Bielecki)
bEJrhjLV

Dziennikarka "Time" Monika Ścisłowska wyraziła opinię, że o wyborze prezydenta może przesądzić minimalna różnica procentowa. Przytoczyła także opinie osób, które wychodziły z lokali wyborczych w różnych częściach Polski. Jak opisała, we wszystkich punktach panowały obostrzenia sanitarne ze względu na pandemię COVID-19.

Wybory 2020: zagraniczne media o głosowaniu w Polsce

Jednym z rozmówców dziennikarki "Time" był 67-letni Eugeniusz Kowalski. Emerytowany urzędnik oddał głos w Warszawie. Jak argumentował, gdyby nie wziął udziału w głosowaniu, nie czułby się uprawniony do narzekania na politykę.

bEJrhjLX
Powinniśmy głosować, ponieważ w przeciwnym razie nie mamy prawa narzekać na naszą politykę – cytuje Eugeniusza Kowalskiego "Time".
Zobacz także: Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Twój głos może być nieważny. Zobacz, jak poprawnie zagłosować
bEJrhjMd

"Time" przytoczyło również wypowiedź arcybiskupa Wojciecha Polaka. W artykule nie podano, na którego z kandydatów zdecydował się głosować duchowny, o ile w ogóle ujawnił taką informację. Sam Polak wyraził jedynie nadzieję, że prezydentowi uda się zjednoczyć naród.

W sytuacji, gdy widzimy ciągłą niezgodę, podziały, rozłam w społeczeństwie, niech będzie on jednoczącym, prezydentem wszystkich Polaków – cytuje Wojciecha Polaka "Time".

Według ustaleń "Time" Polacy poznają ostateczne wyniki na początku tygodnia. Monika Ścisłowska przedstawiła także sylwetki obu kandydatów, poświęcając wiele miejsca ich odbiorowi w polskim społeczeństwie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJrhjMy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
WALENSA
rok temu
????????????
winicjusz
rok temu
kazdy ma prawo narzekac, czy glosowal czy nie. bo tak sie sklada, ze politycy podejmuja swoje decyzje w imieniu wszystkich polakow, nie tylko tych, ktorzy na nich glosowali, czy wgl glosowali. nie da sie tez powiedziec - nie chce waszego 500 ani glodowej emerytury ale tez nie chce placic podatkow - dajcie mi karte znoszaca vat do 0% i przestancie pobierac zus i dochodowy. nie da sie! dlatego kazdy ma prawo komentowac, recenzowac i narzekac
fan
rok temu
Duda ,jeżeli wygrał,więcej razy prezydentem być nie może.Powinien,nie patrząc na PIS sprawować urząd jak prezydent wszystkich Polaków i skończyć z podpisywaniem wszystkiego co mu podsuną.
bEJrhjMz
ornitolog
rok temu
Pejsaty z Węgier zapłacił, to napisali artykuł. Poprawny wynik wyborów według tej opcji, to tęczowy szambowiec pospolity.
Normalny
rok temu
Artykuł o niczym z myślą o czymś. Lepiej nic już nie piszcie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić