Robert Czykiel| 

Wybory prezydenckie. PiS chce postawić na kobietę. Partia ma dwie kandydatki

90

PiS już myśli nad tym, kogo wystawić w wyborach prezydenckich w 2025 roku. Partia rządząca poważnie myśli nad kobietą. Do tej pory faworytką była Beata Szydło, ale pojawiła się nieoczekiwana konkurentka.

Wybory prezydenckie. PiS chce postawić na kobietę. Partia ma dwie kandydatki
Agata Duda może wystartować w wyborach prezydenckich (ONS)

Dopiero niedawno opadł kurz po wyborach prezydenckich. Andrzej Duda wygrał zaciętą walkę z Rafałem Trzaskowskim i będzie głową państwa przez kolejnych pięć lat. To jego druga kadencja, a więc w 2025 roku nie będzie mógł ubiegać się o fotel prezydencki.

Na kogo postawi PiS w wyborach prezydenckich 2025?

Prawo i Sprawiedliwość już teraz zastanawia się, kogo wystawić w wyborach za pięć lat. "Super Express" donosi, że partia rządząca poważnie myśli nad postawieniem na kobietę.

W kuluarach najczęściej mówi się, że faworytką jest Beata Szydło. Była premier ma doświadczenie i nie brakuje jej sympatyków. Może mieć jednak poważną konkurentkę.

Zobacz także: Rekonstrukcja rządu. Marcin Kierwiński o planach Ziobry: prezes PiS nie zapomina

Pojawił się pomysł, aby namówić do startu w wyborach Agatę Dudę. Pierwsza dama może być czarnym koniem prawyborów w PiS. Z pewnością będzie ona gwarancją, że zagłosują na nią zwolennicy obecnego prezydenta.

- Pojawienie się kandydatury pani Agaty Dudy w mediach na pewno zdynamizuje swoiste prawybory w PiS, które już w rzeczywistości trwają pod kątem naszego kandydata w wyborach za pięć lat - komentuje w "SE" europoseł Ryszard Czarnecki.

PiS poważnie rozważa jeszcze jedną kandydaturę. W wyborach prezydenckich 2025 może wystartować obecny premier Mateusz Morawiecki.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić