aktualizacja 

Wybuch na terenie podstacji elektrycznej w Rosji. Kijów nie komentuje

W Jekaterynburgu w azjatyckiej części Rosji doszło do wybuchu. Z dostępnych informacji wynika, że uszkodzona została podstacja elektryczna, która przesyłała prąd trzem przedsiębiorstwom z branży zbrojeniowej. Z kolei w Petersburgu w budynek trafił dron.

Wybuch na terenie podstacji elektrycznej w Rosji. Kijów nie komentuje
Wybuch na terenie podstacji elektrycznej w Rosji. Kijów nie komentuje (Telegram)

Portal Nowaja Gazieta.Jewropa poinformował, że w Jekaterynburgu w azjatyckiej części Rosji doszło do wybuchu na terenie podstacji elektrycznej, przesyłającej prąd trzem przedsiębiorstwom z branży zbrojeniowej.

Do wybuchu doszło nocą z piątku (1 marca) na sobotę (2 marca). Póki co nie ma informacji o poszkodowanych. Kanały Shot i Mash na Telegramie przekazały że na miejscu znaleziono ślady substancji wybuchowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 01.03, godzina 11:50

Atak dronem w Petersburgu

Natomiast w sobotę, 2 marca, rano uszkodzony został blok mieszkalny w Petersburgu na północnym zachodzie Rosji. Nowaja Gazieta.Jewropa podała, że w budynek trafił dron.

Z kolei portal Ukrainska Prawda napisał, że budynek został uszkodzony wskutek działania rosyjskiej obrony przeciwlotniczej.

Kanał Mash stwierdził, że atak dronem przenoszącym 3,5 kg ładunku wybuchowego przeprowadziła ukraińska armia. Kijów nie skomentował tych doniesień.

Celem ataku mogła być baza paliw, która mieści się ok. 1 km od uszkodzonego budynku. Serwis Meduza podał, że o pomoc lekarską w związku z tym zdarzeniem zwróciło się sześć osób.

Trwa ładowanie wpisu:telegram

Źródło: PAP

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić